Актуальні новини  
03.08.2017 

28 липня Президент підписав довгоочікуваний Закон, що запроваджує обов'язковий облік тепла і води.

Так, Закон України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", як і зазначено у назві новини - запроваджує в Україні обов’язковий облік тепла і води.

За цим Законом, споживач платитиме лише за використані ресурси, а монополіст вже не зможе перекладати на споживача необґрунтовані понаднормові втрати.

Також, такий облік дозволить контролювати енергоспоживання, стимулюватиме до ощадливого використання тепла і води. Це, у свою чергу, впливатиме на зменшення рахунків за комунальні платежі.

Нагадаємо, що сам проект Закону був розроблений з метою імплементації низки статей Директиви 2012/27/ЄС про енергетичну ефективність.

Даним Законом визначений порядок оснащення будівель вузлами розподільчого обліку, їх обслуговування, заміни та абонентського обліку, перелік обов’язкової інформації для формування рахунків за комунальні послуги, загальний порядок доступу до вузлів обліку, відповідальність за невиконання вимог закону.

Таким чином, протягом одного року з дня набрання чинності Закону монополісти зобов’язані встановити будинкові лічильники тепла, а будинкові лічильники води - протягом двох років. Якщо вони цього не зроблять, саме на них, а не на споживачів, будуть накладатися штрафні санкції.

В Україні, завдяки цьому Закону буде вирішене питання щодо поквартирного обліку та регулювання споживання тепла у будинках з вертикальною системою опалення. Для цього необхідно буде встановити прилади-розподілювачі та регулятори тепла на всі радіатори опалення.

Як висновок, можна впевнено сказати, що цей Закон допоможе споживачам зменшити рахунки за комунальні послуги, стимулюватиме їх до енергозбереження та приведення своїх будинків до ладу.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

13 вересня 2016 року (щодо прикладів розрахунку субсидії за житлово-комунальні послуги)