Актуальні новини  
27.07.2017 №2 

Роз'яснення щодо порядку дій платників для незастосування штрафних санкцій через кібератаку

Повідомляємо, що Закону України від 13.07.2017 р. N 2143-VIII "Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо не застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних унаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп’ютерних мереж платників податків" 26.07.2017 р. вже набрав чинності.

У відповідності до останнього, тимчасово (до 31.12.2017 р.) у разі втрати та/або пошкодження інформації (у тому числі, інформації, яка міститься у базах даних обліку платника податків) внаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп’ютерних мереж платника податків та за наявності документів, що підтверджують зазначені події, платник податків протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності цього Закону зобов'язаний письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому Податковим кодексом України для подання податкової звітності.

Копії заяви до правоохоронних органів або повідомлення про кримінальне правопорушення та документу, що підтверджує її прийняття і реєстрацію тощо - є документами, які підтверджують несанкціоноване втручання у роботу комп’ютерних мереж платника податків, зокрема.

За абзацем першим пункту 6.10 наказу Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року N 88 "Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку" у разі пропажі або знищення первинних документів, облікових регістрів і звітності керівник підприємства, установи письмово повідомляє про це правоохоронні органи та наказом призначає комісію для встановлення переліку відсутніх документів та розслідування причин їх пропажі або знищення.

Одночасно із цим, відповідно до пункту першого частини 2 статті 60 Кримінального процесуального кодексу України заявник має право, зокрема, отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

30 березня 2017 року (Нагадуємо про граничні терміни реєстрації податкових накладних та штрафні санкції за їх несвоєчасне подання.)

27 січня 2017 року (Штрафні санкції та їх розміри за несвоєчасне подання податкової звітності)

10 червня 2016 року (щодо Національного координаційного центру кібербезпеки)