Актуальні новини  
07.07.2017 

Коригування відпускних педагогічних працівників

За пунктом 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100 (далі - Порядок) - у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.

Також, абзацом третім пункту 10 Порядку встановлено, що у разі зміни тарифної ставки (посадового окладу) працівникові у зв'язку з присвоєнням вищого розряду, переведенням на іншу вищеоплачувану роботу (посаду) тощо таке коригування середньої заробітної плати не провадиться.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року N 974 "Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. N 1298" визначено, що з 01.01.2017 р. посадові оклади (ставки заробітної плати) педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів підвищились на 2 тарифні розряди. Метою прийняття такого рішення було насамперед підвищення престижності роботи педагогічних працівників, в тому числі вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, та рівня їх оплати праці.

На підставі наведеного вище та враховуючи лист Міністерства соціальної політики України від 24.04.2017 р. N 1261/0/101-17-28, обчислення середньої заробітної плати педагогічним працівникам проводиться з урахуванням абзацу першого пункту 10 Порядку шляхом коригування виплат, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, на коефіцієнт підвищення окладу, який розраховується діленням окладу, який встановлений працівнику після підвищення, на оклад, який був у працівника до підвищення.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

29 травня 2017 року (За наявністю бажання працівника, частину відпустки можна замінити грошовою компенсацією)

20 квітня 2017 року (Доплати до мінімальної заробітної плати педагогічним працівникам)

17 лютого 2017 року (Міністерством освіти і науки України підвищені тарифні розряди педагогічним працівникам)

12 липня 2016 року (щодо здійснення розрахунку заробітної плати при наданні відпустки працівникам)