Актуальні новини  
13.06.2017 

Cпрощена процедура реорганізації банку через приєднання

Національний банк України (за текстом - НБУ) своєю Постановою від 08 червня 2017 року N 48 "Про затвердження Змін до Положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників", яка набула чинності з 10 червня 2017 року спростив процедуру реорганізації банку шляхом приєднання.

Тепер за темою більш детально. НБУ оптимізована процедура реорганізації банків шляхом приєднання. Останнє відповідає вимогам Закону України "Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків". Завдяки цьому значно скоротяться строки здійснення реорганізації, у тому числі розгляду регулятором документів банків-учасників реорганізації.

Взагалом, зазначена процедура реорганізації банків шляхом приєднання тепер буде наступною:

- банки-учасники реорганізації подають пакет документів для отримання попереднього висновку НБУ про погодження проекту плану реорганізації;

- після надання НБУ попереднього висновку наглядові ради скликають загальні збори банків-учасників для прийняття рішення про приєднання, затвердження плану реорганізації та договору про приєднання;

- за зверненням банків-учасників Національний банк надає дозвіл на реорганізацію протягом трьох робочих днів та розміщує інформацію про реорганізацію банків на сторінках офіційного інтернет-представництва НБУ;

- після отримання дозволу НБУ здійснюється реорганізація банків шляхом приєднання за спрощеною процедурою. Отже, Національний банк прийматиме рішення про погодження реорганізації банків ще на етапі планування цього процесу, а не по факту його виконання.

Такий підхід скоротить процедуру реорганізації банків шляхом приєднання, в середньому, з 1,5 років до 3 місяців.

__________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

29 червня 2016 року (щодо внесення змін до Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів)

29 березня 2017 року (За Указом Президента виплату пенсій через російські банкти припинено)

25 квітня 2017 року (Національним банком України врегульовані нюанси використання (приймання) у банках ID-картки)

13 квітня 2017 року (Випадки, за яких працівники контролюючих органів мають право вимагати у суб'єктів господарювання та/або банківської установи інформацію (довідку) про рух коштів на розрахункових рахунках)

12 вересня 2016 року (щодо удосконалення Національним банком України норм щодо прав користувачів платіжних карток)

10 квітня 2017 року (Робота банківської системи на свята у травні та серпні)