Актуальні новини  
09.06.2017 

Урядом остаточно скасоване державне регулювання цін на продовольчі товари

Вважаємо за потрібне нагадати, що протягом IV кварталу 2016 року на законодавчому рівні був запущений та діяв пілотний проект щодо скасування державного регулювання цін на продукти харчування.

За результатами аналізу дії зазначеного вище проекту, Уряд вирішив остаточно скасувати державне регулювання. Головна мета цих змін - зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції і дебюрократизація (дерегулювання) в сфері ціноутворення.

Так, Постановою від 7 червня 2017 N 394 Кабінет Міністрів України скасував державне цінове регулювання на ряд товарів і послуг. Зокрема, визнані такими, що втратили чинність, відповідні акти Кабінету Міністрів України, і внесені зміни до низки постанов.

Цією постановою, спрощено процедуру зміни цін в залежності від цінових коливань ринку, що дозволить виробникам швидше реагувати на зміни кон'юнктури.

Дана Постанова набирає чинності з 1 липня 2017 року.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

02 грудня 2016 року (З 1 січня 2017 року запроваджена система державного регулювання цін на лікарські засоби. МОЗ контролюватиме і встановлюватиме референтні ціни на лікарські засоби, в межах яких буде визначатися оптово-відпускна ціна.)

23 вересня 2016 року (щодо пілотного проекту у сфері регулювання цін на продовольчі товари)