Актуальні новини  
06.06.2017 №2 

Кімнати у гуртожитках тепер можна приватизовувати

Президентом України П. Порошенко підписаний Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" від 05.04.2017 р. N 1999-VIII .

Зазначеним в абзаці першому даної новини Законом, внесені зміни до Житлового кодексу Української РСР. У відповідності до змін, громадяни, які тривалий час на правових підставах, визначених законодавством, проживають в гуртожитках, зможуть приватизувати житлові приміщення після передачі гуртожитків у власність територіальних громад.

Так, право на приватизацію мають громадяни та члени їх сімей, одинокі громадяни, які не мають власного житла, які не використали право на приватизацію, які на правових підставах вселилися в гуртожиток і фактично проживають там тривалий час.

Правовими підставами для проживання в гуртожитках є:

а) у відомчих гуртожитках державної і комунальної форми власності - виключно договір найму жилого приміщення, укладений на підставі спеціального ордера;

б) в гуртожитках колишніх державних і комунальних підприємств і організацій, які були включені до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі масової приватизації та корпоратизації:

- до включення до статутних капіталів і після передачі гуртожитків у комунальну власність;

- виключно договір найму житлового приміщення;

- після включення до статутних капіталів і до передачі в комунальну власність - або договір найму, укладений на підставі ордера або договір оренди житла на вимогу власника гуртожитку (його представників), за умови, що мешканець або його сім'я були вселені на підставі спеціального ордера і проживали в гуртожитку за договором найму.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

25 січня 2017 року (Судова практика ВСС відносно приватизації державного житлового фонду та гуртожитків)