Актуальні новини  
01.06.2017 №2 

Cпрощено умови ведення будівельного бізнесу в Україні

Уряд зробив наступний крок у дерегуляції будівельного бізнесу. Так, на своєму засіданні, Кабінет Міністрів України прийняв рішення, що забезпечують виконання "революційного" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності" від 17.01.2017 р. N 1817-VIII (Закон набуває чинності 10.06.2017 р.).

Зазначеним в абзаці першому даної новини Законом N 1817, скасовано декларацію про початок виконання підготовчих робіт для будівництва. Тепер, замість неї створена процедура початку будівництва за повідомленням, яка не дає можливості чиновникам відмовити забудовнику, і яка, відтепер, буде здійснюватися через електронний сервіс.

Також, ще одним рішенням вносяться зміни до низки нормативно-правових актів, замінюючи категорію складності будівництва на клас наслідків. Законом N 1817 скасовані категорії складності будівництва. І з моменту набрання чинності даного нормативного акта (10.06.2017) - таке поняття, як "категорія складності" буде виключно із законодавства взагалі.

Вводиться європейський підхід до дозвільно-погоджувальних процедур у будівництві. Ліцензуванню підлягатиме будівництво об’єктів, що за класом наслідків належать до об’єктів з середніми та значними наслідками.

Також, з моменту дії Закону, до прийняття об’єктів в експлуатацію залучаються інспектори, які є людьми з інвалідністю. Вони прийматимуть об’єкти, перевірятимуть виконання даного Закону щодо регулювання містобудівної діяльності, ДБН та всіх інших вимог.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

01 грудня 2016 року (Закупівлі будівельних робіт. Сьогодні про застосування діючого законодавства у сфері публічних закупівель.)