Актуальні новини  
23.05.2017 

В Україні змінені правила проїзду перехресть з круговим рухом

Набув чинності Закон України "Про внесення змін до статті 41 Закону України "Про дорожній рух (щодо пріоритетності транспортних засобів, що рухаються по колу)" від 04.04.2017 р. N 1993-VIII. Останній був опублікований у виданні "Голос України" за 27.04.2017 р. і процесуально набув чинності 28.04.2017 р.

У відповідності із прийнятим документом за основу і в цілому, відтепер на всіх перехрестях з круговим рухом встановлюються єдині правила їх проїзду, якщо інше не передбачено додатково встановленими знаками пріоритету.

Відтепер всі автомобілі, які вже рухаються по колу, матимуть перевагу перед тими автомобілями, які тільки виїжджають на перехрестя.

У пояснювальній записці до законопроекту, головною метою розробки та прийняття даного нормативного акта є складна соціально-економічна ситуація в Україні. Відсутність дорожньої розмітки та дорожніх знаків на автодорогах, а також різні правила перетину перехресть з круговим рухом у різних містах країни призвело до великої кількості аварій на таких ділянках.

Враховуючи зазначене, має сенс привести правила перетину таких перехресть до єдиного стандарту.

Одним з перших кілець, де було організовано рух за такою схемою Roundabout - це побудоване кільце в 1907 році архітектором Джоном Макларені для руху автомобілів і трамваїв Hanchett Residence Park в місті Сан Хосе, Каліфорнія.

У країнах Європи, до речі, на кругових перехрестях теж діє схема проїзду Roundabout. Як свідчить офіційна статистика, кожен раз після введення схеми Roundabout аварійність на перехрестях зменшувалася приблизно на 80%.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

23 травня 2017 року (Набув чинності Закон, що усуває обмеження щодо руху великогабаритного транспорту)

11 жовтня 2016 року (щодо вдосконалення процедури реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів шляхом уточнення переліку державних автоматизованих баз даних)

10 жовтня 2016 року (щодо необхідності сертифікату підтвердження відповідності транспортних засобів екологічним нормам при ввезенні останніх на теріторію України)

08 липня 2016 року (щодо підвищення штрафів за керування транспортним засобом у нетверезому та наркотичному сп'янінні)

07 липня 2016 року (щодо сьогоднішнього опублікування Закон щодо зниження ставки акцизного податку на транспортні засоби, що були у використанні)

27 травня 2016 року (МВС України щодо затвердження зразків заяви на отримання бланків протоколів перевірки технічного стану транспортного засобу)