Актуальні новини  
18.05.2017 №2 

Звітування підприємців-загальносистемників без найманих працівників з єдиного соціального внеску

Законом України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464), а саме, пунктом 4 частини першої статті 4 передбачено, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) є фізичні особи підприємці, в тому числі фізичні особи підприємці - платники єдиного податку.

Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 N 435 (за текстом - Порядок N 435) передбачені форми та строки подання звітності.

За пунктом 2 розділу ІІІ Порядку N 435 (про який йдеться мова абзацем вище) - фізичні особи підприємці, зокрема, які застосовують загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників, формують та подають Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі - Звіт) самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

Календарний рік - є звітним періодом.

Відповідний звіт подається за формою у відповідності з таблицею 1 додатка 5 до Порядка N 435 (із зазначенням типу форми "початкова").

У відповідності до частини четвертої статті 4 Закону N 2464 встановлено, що фізичні особи підприємці, у тому числі фізичні особи підприємці - платники єдиного податку, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Таким чином звіт особами, що зазначені у попередньому абзаці, не подається.

У випадку самостійного визначення бази нарахування - Звіт подається на загальних підставах.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

11 травня 2017 року (Заповнення реквізиту "Штатна чисельність працівників" звіту з єдиного соціального внеску)

20 лютого 2017 року (Працівник-інвалід отримує заробітну плату меншу від мінімальної. Який буде розмір єдиного соцвнеску (ЄСВ)?)

18 липня 2016 року (щодо можливості повернення самостійно сплаченого ЄСВ за попередній період підприємцем, який є пенсіонером або інвалідом)

23 червня 2016 року ( щодо внесення змін до Порядку складання фінансової, бюджетної та іншої звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів)