Порядок оподаткування оплати профспілками екскурсій для своїх членів
Державна фіскальна служба Україна, розглянула питання щодо практичного застосування норм чинного законодавства щодо оподаткування благ на користь фізосіб і процесуально, у своєму листі від 05.04.2017 р. N 7080/6/99-99-13-02-03-15 надала деякі роз'яснення з цього приводу.
Законом України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" від 15.09.1999 року N 1045-XIV визначені особливості правового регулювання, засади створення, права та гарантії діяльності професійних спілок.
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18%., визначену статтею 167 Податкового кодексу України (пп. 168.1.1 ПКУ) та військовий збір 1,5% від об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ (пп. 1.3 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).
Таким чином, вартість екскурсій (відвідувань музеїв), що організовуються для членів профспілки та членів їх сімей і оплачуються за рахунок коштів профспілки, включається до їх загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах, за умови персоніфікації кожного учасника заходів.
Одночасно із цим, якщо у профспілки відсутня об’єктивна можливість здійснення персоніфікації зазначених осіб, то вартість таких екскурсій не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором.
_______________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
07 грудня 2016 року (Порядок оподаткування профспілкових дарунків (призів, винагороджень))