Актуальні новини  
14.11.2016 

Чи потрібно звертати увагу при обчисленні середнього заробітку на місячну премію, яка виплачується працівникові за наявності фінансових можливостей підприємства (установи)

Міністерство соціальної політики України у своєму листі від 04.10.2016 р. N 1374/13/8416 надало деякі роз'яснення з даного приводу. З останніх випливає, що работодавці (підприємства, установи) самостійно розроблюють на місцевому рівні відповідне Положення про преміювання, де зазначають необхідні умови, критерії преміювання (депреміювання), періодичність виплати премій (щомісячні, квартальні, за результатами півріччя), які включаються при обчисленні середньої зарплати, та премій, які виплачуються за виконання окремих доручень (одноразового характеру), до святкових, ювілейних дат (є одноразовими преміями та не включаються при обчисленні середньої зарплати).

Таким чином, якщо зазначеним Положенням про преміювання передбачено виплату премії щомісячно за наявності фінансових можливостей, проте в установі у зв'язку зі складнощами місячна премія була виплачена лише в одному місяці, то зазначена премія враховуватиметься, оскільки вона не належить до одноразових.