Важливi питання  
02.11.2016 

Уряд навів низку нормативно-правових актів Кабінету Міністрів у відповідність до чинного законодавства України в частині визначення органу, уповноваженого здійснювати контроль за правильністю застосування списків на пільгове пенсійне забезпечення та якістю проведення атестації робочих місць на підприємствах і в організаціях, підготовку пропозицій щодо вдосконалення цих списків.

Про наведене повідомили на Урядовому порталі. В першу чергу йдеться мова про постанову КМУ від 05.10.2016 р. N 741, яка вносить зміни до низки постанов КМУ, зокрема, і до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 р. N 442.

Передбачається, що до складу атестаційної комісії включається вповноважений представник виборного органу первинної профспілкової організації, а за відсутності профспілкової організації - уповноважена найманими працівниками особа.

Гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища та трудового процесу проводяться лабораторіями, атестованими Державною службою України з питань праці й Міністерством охорони здоров'я у порядку, визначеному Міністерством соціальної політики спільно з МОЗ.

Оцінка умов праці під час атестації робочих місць проводиться з метою встановлення класів (ступенів) шкідливих умов праці відповідно до Державних санітарних норм та правил "Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу", затверджених МОЗ.

Контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці, правильністю застосування Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, Переліків робіт із особливо шкідливими і особливо важкими та шкідливими і важкими умовами праці, на яких встановлюється підвищена оплата праці, та інших нормативно-правових актів, відповідно до яких надаються пільги та компенсації працівникам за роботу із шкідливими умовами праці, покладається на Державну службу України з питань праці.