Важливi питання  
08.09.2016 

Відносно індексації грошових доходів населення за звітні періоди

Так, індексація грошових доходів населення за звітний період здійснюється відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 N 1282-ХІІ (далі за текстом - Закон N 1282) та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 N 1078 (далі за текстом - Порядок N 1078).

За статтею 5 Закону N 1282 - проведення індексації здійснюється в межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування на відповідний рік.

На основі щомісячних індексів споживчих цін за даними Державної служби статистики України (Держстат України), обчислення індексу споживчих цін (ІСЦ) для проведення індексації здійснюється наростаючим підсумком. Право на проведення індексації настає у разі, коли величина ІСЦ перевищить установлений поріг індексації (із січня 2016 р. - 103%).

У випадку підвищення тарифних ставок (окладів) значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 %, тобто місяць підвищення вважається базовим.

В разі, якщо сума підвищення заробітної плати (у місяці підвищення тарифних ставок (окладів) ураховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру) більша, ніж сума індексації, індексація в базовому місяці не нараховується. Якщо розмір підвищення менший, ніж сума індексації, то в базовому місяці сума індексації визначається як різниця між сумою індексації та сумою підвищення заробітної плати.

Працівникам підприємств i організацій, які перебувають на госпрозрахунку, підвищення заробітної плати у зв’язку із зростанням рівня інфляції провадиться в порядку, визначеному в колективних договорах, але не нижче норм, визначених Законом N 1282 та положеннями Порядку N 1078.