В новинах за 08.07.2016 Ми вже доповідали про зміни в законодавстві відносно адміністративних правопорушень щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
26.07.2016 в "Голосі України" даний Закон було опубліковано, а наступного дня за днем опублікування він набрав чинності. Тобто 27.07.2016.
Останнім часом розгляд тем стосовно автотранспорту набрав не аби яких оборотів.
У відповідності до останнього - керування транспортними засобами в стані:
- алкогольного сп'яніння;
- наркотичного сп'яніння;
- під впливом лікарських засобів, в загалом переліченими і тими, що знижують увагу і швидкість реакції, передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в такому стані, а також відмова водія пройти огляд на предмет його стану спричиняють накладення штрафу на водія у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 тис. 200 грн.) та позбавлення права керування транспортним засобом протягом року.
Раніше такі правопорушення передбачали штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 тис. 400 грн.) або позбавлення права керування.
Також, якщо особа протягом двох років повторно вчинить будь-яке з вищезгаданих порушень, їй доведеться сплатити штраф у 1200 неоподатковуваних мінімумів (20 тис. 400 грн.) і її позбавлять права керування транспортним засобом на три роки.
Закон також передбачає, що такі правопорушення, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортним засобом у стані алкогольного/наркотичного сп'яніння спричиняють накладення штрафу у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів (40 тис. 800 грн.).
Метою і завданням прийняття Закону України N 1446-VIII від 07.07.2016р. є внесення змін до статті 25 та статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення з метою посилення відповідальності водіїв за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Відносини у цій сфері регулюються Конституцією України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, Кодексом адміністративного судочинства України, Кримінальним кодексом України, Законом України "Про дорожній рух", Законом України "Про автомобільний транспорт", Правилами дорожнього руху.
Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття змін до інших законів не потребує.