НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РЕГУЛЮВАННЯ ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
14.05.2009 N 1501
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
9 червня 2009 р. за N 499/16515
(Рішення втратило чинність на підставі Рішення
Національної комісії, що здійснює державне
регулювання у сфері зв'язку та інформатизації
N 684 від 27.12.2012)
Про затвердження Змін до Порядку здійснення
державного нагляду за користуванням
радіочастотним ресурсом України в смугах
радіочастот загального користування
Відповідно до вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" ( 877-16 ) Національна комісія з питань регулювання зв'язку України ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Зміни до Порядку здійснення державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України в смугах радіочастот загального користування, затвердженого рішенням НКРЗ від 27.10.2006 N 427, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.11.2006 за N 1204/13078, що додаються.
2. Начальнику Державної інспекції зв'язку (Ткаченко М.М.) у встановленому порядку забезпечити подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
В.о. Голови В.Звєрєв
Затверджено
Рішення Національної комісії
з питань регулювання зв'язку
України
14.05.2009 N 1501
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
9 червня 2009 р. за N 499/16515
Зміни
до Порядку здійснення державного
нагляду за користуванням радіочастотним
ресурсом України в смугах радіочастот
загального користування
1. Пункт 1.1 викласти в такій редакції:
"1.1. Цей Порядок, розроблений відповідно до Законів України "Про радіочастотний ресурс України" ( 1770-14 ), "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" ( 877-16 ), інших нормативно-правових актів у сфері користування радіочастотним ресурсом України (далі - РЧР), визначає механізм здійснення державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України в смугах радіочастот загального користування".
2. Абзац другий пункту 2.1 виключити.
3. В абзацах першому та третьому пункту 2.2 слова "(у тому числі цільових)" виключити.
4. Пункт 2.3 викласти в такій редакції:
"2.3. Планові перевірки користувачів РЧР здійснюються з періодичністю, що залежить від ступеня ризику їх господарської діяльності, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 09.04.2008 N 315 "Про затвердження критерію оцінки ступеня ризику діяльності суб'єктів господарювання у сфері телекомунікацій та надання послуг поштового зв'язку" та з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 N 502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року".
Планові перевірки проводяться відповідно до квартальних планів перевірок (додаток 1), які затверджуються ДІЗ до 25 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому".
5. Пункт 2.4 викласти в такій редакції:
"2.4. Позапланові перевірки користувачів РЧР проводяться за наказом ДІЗ, виданим на підставі:
подання користувачем РЧР письмової заяви до НКРЗ та/або ДІЗ про здійснення перевірки за його бажанням;
письмового звернення фізичної або юридичної особи, звернення правоохоронних органів та інших органів державної влади про порушення користувачем РЧР законодавства (стандартів та інших нормативних документів у сфері користування радіочастотним ресурсом України у смугах радіочастот загального користування, ліцензійних умов користування РЧР, особливих умов ліцензій та/або умов дозволів на експлуатацію), що надійшло до ДІЗ та/або НКРЗ. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється за погодженням з Головою НКРЗ;
надходження повідомлення УДЦР або його філій, підтвердженого засвідченими в установленому порядку копіями протоколів технічного радіоконтролю, про виявлені порушення користувачем радіочастотного ресурсу законодавства в сфері користування РЧР. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється за погодженням з Головою НКРЗ.
Позапланова перевірка здійснюється лише з питань, що стали підставою для здійснення цієї перевірки, з обов'язковим зазначенням їх у посвідченні на проведення перевірки.
Користувач РЧР повинен ознайомитися з підставою проведення позапланової перевірки з наданням йому копії відповідного документа".
6. Пункт 2.5 викласти в такій редакції:
"2.5. Для здійснення планової, позапланової перевірки користувачів РЧР ДІЗ видає наказ, який повинен містити найменування користувача РЧР, що має перевірятися, предмет перевірки та строки її проведення.
На підставі наказу створюється комісія ДІЗ та оформляється посвідчення на проведення перевірки користувача РЧР (додаток 2) (далі - посвідчення), яке підписується керівником ДІЗ або його заступником (із зазначенням його прізвища, ім'я та по батькові) та засвідчується печаткою ДІЗ.
Посвідчення є чинним лише протягом зазначеного в ньому строку здійснення перевірки".
7. Пункт 2.7 викласти в такій редакції:
"2.7. Строк здійснення планової перевірки не може перевищувати п'ятнадцяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - п'яти робочих днів.
Строк здійснення позапланової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів.
Продовження строку здійснення планової та позапланової перевірок не допускається".
8. Пункт 3.1 викласти в такій редакції:
"3.1. ДІЗ здійснює планові перевірки за умови письмового повідомлення користувача РЧР про проведення перевірки не пізніше ніж за десять днів до дня здійснення цієї перевірки. Повідомлення надсилається рекомендованим листом чи телефонограмою за рахунок коштів ДІЗ або вручається особисто керівнику чи уповноваженій особі користувача РЧР під розписку.
У разі проведення перевірки філій, інших відокремлених підрозділів користувача РЧР ДІЗ повідомляє в установленому законодавством порядку користувача РЧР, а також його відповідні філії, інші відокремлені підрозділи.
Про проведення позапланової перевірки користувач радіочастотного ресурсу України та його філії, інші відокремлені підрозділи повідомляються безпосередньо перед її початком".
9. Пункт 3.2 викласти в такій редакції:
"3.2. На початку здійснення перевірки голова комісії ДІЗ зобов'язаний пред'явити керівнику користувача РЧР (його філії, іншого відокремленого підрозділу) або уповноваженій ним особі посвідчення на перевірку та службові посвідчення, що засвідчують особу голови та членів комісії, і надати суб'єкту господарювання копію такого посвідчення.
Перед проведенням позапланової перевірки голова комісії, крім цього, повинен ознайомити керівника користувача РЧР з підставою для проведення позапланової перевірки та зобов'язаний надати йому копію документа, що став підставою для проведення відповідної перевірки.
У разі відмови користувача РЧР у допуску комісії ДІЗ до проведення перевірки, а також при вчиненні перешкод у здійсненні перевірки комісія складає відповідний акт, який підписують голова та члени комісії".
10. У пункті 4.4:
10.1. Абзац п'ятий викласти в такій редакції:
"Приписи (розпорядження) протягом п'яти робочих днів з дати складання акта перевірки ДІЗ вручаються користувачеві РЧР або уповноваженій ним особі".
10.2. Після абзацу п'ятого доповнити пункт новими абзацами шостим - десятим такого змісту:
"Один примірник припису (розпорядження) вручається користувачу РЧР або уповноваженій ним особі.
Другий примірник припису (розпорядження) з підписом користувача РЧР або уповноваженої ним особи щодо погоджених термінів усунення порушень вимог законодавства залишається в ДІЗ.
Особа, що отримала припис (розпорядження), повинна зазначити свою посаду, прізвище, ініціали та дату отримання припису (розпорядження). Підпис засвідчується печаткою користувача РЧР (за наявності).
У разі відмови користувача РЧР або уповноваженої ним особи від отримання припису (розпорядження) він направляється рекомендованим листом, а на копії документа, який залишається в ДІЗ, проставляються відповідний вихідний номер і дата такого листа.
Припис (розпорядження) ДІЗ можуть бути оскаржені до НКРЗ або до суду в установленому законом порядку".
У зв'язку з цим абзаци шостий та сьомий вважати відповідно абзацами одинадцятим та дванадцятим.
11. Пункт 5.1 викласти в такій редакції:
"5.1. Під час здійснення в установленому законодавством порядку державного нагляду за користуванням РЧР користувачі РЧР мають право:
5.1.1 вимагати від посадових осіб ДІЗ додержання вимог законодавства;
5.1.2 перевіряти наявність у посадових осіб ДІЗ службового посвідчення і одержувати копії посвідчення (направлення) на проведення планового або позапланового заходу;
5.1.3 не допускати посадових осіб ДІЗ до здійснення державного нагляду, якщо:
він здійснюється з порушенням вимог щодо періодичності проведення заходів державного нагляду, передбачених законодавством;
комісією ДІЗ не надано копії документів, передбачених пунктом 3.2 цього Порядку, або якщо надані документи не відповідають вимогам законодавства;
5.1.4 бути присутніми під час здійснення перевірки;
5.1.5 вимагати нерозголошення інформації, що є комерційною таємницею користувача РЧР;
5.1.6 одержувати та знайомитися з актами перевірки;
5.1.7 надавати в письмовій формі свої пояснення, зауваження або заперечення до акта перевірки;
5.1.8 оскаржувати дії голови та членів комісії, розпорядження (приписи) ДІЗ до НКРЗ чи до суду в установленому законом порядку".
12. Пункт 5.2 доповнити новим абзацом такого змісту:
"одержувати примірник акта перевірки, припису (розпорядження)".
13. Пункт 6.1 доповнити новими абзацами такого змісту:
"вимагати від користувача РЧР (його філій, інших відокремлених підрозділів) усунення виявлених порушень вимог законодавства;
вимагати припинення дій, які перешкоджають здійсненню перевірки;
надавати (надсилати) обов'язкові для виконання приписи (розпорядження);
накладати штрафні санкції та вживати заходів, передбачених законом".
14. Пункт 6.2 доповнити новими абзацами такого змісту:
"повно, об'єктивно та неупереджено здійснювати державний нагляд у межах повноважень, передбачених законом;
дотримуватися ділової етики у взаємовідносинах з користувачем РЧР;
не втручатися і не перешкоджати здійсненню господарської діяльності під час здійснення перевірки, якщо це не загрожує життю та здоров'ю людей, не спричиняє небезпеки виникнення техногенних ситуацій і пожеж;
забезпечувати нерозголошення комерційної таємниці користувача РЧР, що стає доступною посадовим особам під час здійснення державного нагляду".
15. У назві додатка 1 до Порядку слова та цифри "на 20___ рік" замінити словами та цифрами "на ___ квартал 20___ року".
16. Додаток 2 до Порядку викласти в новій редакції (додається).
Начальник Державної інспекції зв'язку М.Ткаченко
Додаток 2
до Порядку здійснення
державного нагляду
за користуванням
радіочастотним ресурсом
України в смугах радіочастот
загального користування
Державний Герб України
Національна комісія з питань регулювання зв'язку України
Державна інспекція зв'язку
ПОСВІДЧЕННЯ
від _____________ 20___ року N____________
Видане на проведення перевірки __________________________________
(планова, позапланова),
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(найменування користувача радіочастотного ресурсу
України та/або його філії, відокремленого
підрозділу або прізвище, ім'я та по батькові
фізичної особи - підприємця, щодо діяльності
яких проводиться перевірка; місце здійснення діяльності)
щодо додержання вимог законодавства про радіочастотний ресурс
України.
Склад комісії:
голова комісії _________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)
члени комісії: _________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)
________________________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)
Номер і дата наказу про проведення перевірки ____________________
Підстава для здійснення перевірки: ______________________________
(назва та реквізити документа)
Інформація про здійснення попередньої перевірки _________________
_________________________________________________________________
(тип перевірки та строк її проведення)
Предмет здійснення перевірки: ___________________________________
у термін з___________ 20___ року по___________ 20____ року
_________________________________________________________________
(посада уповноваженої особи ДІЗ) (підпис) (ініціали та прізвище)
М.П.