МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ
18.04.2008 N 213

Про проведення в Україні додаткової імунізації
проти кору та краснухи у 2008 р.

З метою організації та проведення додаткової імунізації та відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2008 р. N 348-р "Про затвердження плану заходів з проведення додаткової імунізації населення проти кору та краснухи на 2008 рік" наказую:

1. Затвердити:

1.1. Методичні вказівки з підготовки та проведення додаткової імунізації проти кору і краснухи (додаються).

1.2. Заключний звіт про проведення додаткової імунізації проти кору і краснухи (додається).

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам головних управлінь охорони здоров'я Дніпропетровської, Львівської, Харківської, Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської, управління охорони здоров'я та курортів Вінницької, управління охорони здоров'я та медицини катастроф Одеської, управлінь охорони здоров'я обласних державних адміністрацій, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської та управління охорони здоров'я Севастопольської міських державних адміністрацій:

2.1. Контролювати виконання наказу МОЗ України від 03.04.2008 N 178 "Про проведення додаткової імунізації населення проти кору та краснухи в Україні" та затвердити відповідні обласні плани.

2.2. Подавати щоденно інформацію до МОЗ України по тел./факс (044) 253-55-84, тел. 253-13-14, email: hnet@moz.gov.ua для оперативного реагування.

2.3. Звіт про проведення додаткової імунізації проти кору та краснухи подати до МОЗ України через 2 тижні після завершення додаткової імунізації.

3. Директору ДП "Український інформаційно-обчислювальний центр" МОЗ України (Львова Р.М.) узагальнювати та аналізувати оперативні дані про стан проведення додаткової імунізації.

4. Головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, водного, залізничного та повітряного транспорту забезпечити:

4.1. Санітарно-епідеміологічний нагляд у період проведення додаткової імунізації.

4.2. Своєчасну щоденну інформацію на всіх рівнях (район, місто, область).

4.3. Передачу зведених таблиць до обласних робочих груп та МОЗ України.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра - Головного державного санітарного лікаря України Проданчука М.Г.

Міністр В.М.Князевич

Затверджено
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
18.04.2008 N 213

Методичні вказівки
з підготовки та проведення додаткової імунізації
проти кору і краснухи

Незважаючи на значні успіхи, досягнуті в світі у зниженні захворюваності на кір, на частку цього захворювання приходиться більш ніж 10% смертей серед дітей віком до 5 років. За оцінкою ВООЗ, у 2005 році від кору загинуло більш ніж 345 000 осіб. В цілому за період 1999-2005 рр. смертність від кору знизилася на 60%. Стратегічний план по кору і вродженій краснушній інфекції в Європейському регіоні ВООЗ поставив за мету елімінацію кору і краснухи, а також викорінення вродженої краснушної інфекції до 2010 року.

За період з 2000 до 2005 років при проведенні кампаній масової імунізації проти кору у світі було вакциновано більш ніж 360 мільйонів людей.

Кір і краснуха продовжують залишатися однією з важливих проблем охорони здоров'я в Україні. Після впровадження планової імунізації проти кору в 1968 році захворюваність на кір скоротилася в 6-10 разів, проте спалахи продовжували виникати з міжепідемічними інтервалами в 2-3 роки. Друга доза вакцини проти кору була включена до календаря щеплень у 1986 році. За період від 1990 до 2005 рр. показник захворюваності коливався від 0,31 до 45,11 на 100 000 населення. Різкі підйоми захворюваності відмічалися у 1993, 1996-1997, 2001-2002 роках. Спалах 2001-2002 рр. охопив західні, південні і центральні регіони; усього було зареєстровано близько 25000 випадків кору і 14 летальних випадків.

Останній спалах кору почався в середині 2005 року у місті Києві і Київській області, при цьому пік епідемічного підйому припав на січень - лютий 2006 року. Усього за 2005-2006 рр. було зареєстровано 45116 випадків захворювання на кір, з них 5 випадків були летальними. Показник захворюваності на кір у 2006 р. склав 90,71 на 100 000 населення - вище за рівень захворюваності до впровадження другої дози вакцини проти кору. Випадки кору в Україні склали 83% усіх випадків кору в Європейському регіоні ВООЗ, що включає до себе 53 країни. Завезення кору з України було задокументовано у 12 країнах Європейського регіону і США.

Особливостями даного епідемічного підйому кору були висока інтенсивність епідемічного процесу, залучення всіх регіонів, т.з. "старіння кору" і висока питома вага документально щеплених осіб. Випадки кору реєструвалися переважно в старших вікових групах, при цьому близько 65% випадків спостерігалося серед осіб віком 15-29 років. Відомості про отримання однієї або двох доз вакцин проти кору були у 55% хворих.

Останній епідемічний підйом краснухи в Україні було зареєстровано в 2002 році, коли захворіло 162000 чоловік. Це був найвищий підйом захворюваності з 1991 року. Відзначаються зміни захворюваності на краснуху серед вікових груп: частка осіб віком більше 14 років серед хворих на краснуху в 2006 році складала 46%.

Таким чином, в Україні виявлено значну кількість осіб, сприйнятливих до кору, переважно віком 16-29 років. Європейське регіональне бюро ВООЗ, Центри по контролю за захворюваннями США, а також Європейський Центр по контролю за захворюваннями рекомендували Міністерству охорони здоров'я України провести додаткову імунізацію проти кору і краснухи всьому населенню віком 16-29 років.

Міністерство охорони здоров'я України затвердило План елімінації кору, контролю за краснухою та епідемічним паротитом, попередження синдрому вродженої краснухи в Україні на 2005-2010 роки від 31.03.2005 року. Планом передбачено проведення додаткової імунізації проти кору і краснухи.

Додаткова імунізація проти кору і краснухи із забезпеченням високого рівня охоплення імунізацією спрямована на скорочення значної кількості сприйнятливих до рівня, при якому місцева передача кору припиниться. Охоплення плановою імунізацією не менш ніж 95% попередить накопичення нових когорт сприйнятливих з числа новонароджених.

Проведення додаткової імунізації в Україні здійснюватиметься за тісної співпраці та за технічної і фінансовій підтримки міжнародних організацій: Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Центрів по контролю за захворюваннями США (СДС).

1. Додаткова імунізація проти кору і краснухи

Чи можлива елімінація кору?

Елімінація - ситуація, що складається на великих географічних територіях, де припинена місцева циркуляція вірусу кору, а після занесення інфекції не відбувається її стійкого розповсюдження. Фахівці вважають кір захворюванням, яке можливо елімінувати, оскільки вірус кору має один серотип, існує ефективна вакцина, відсутні інші, окрім людини, природні резервуари збудника, захворювання має виражену клінічну картину. В той же час, висока контагіозність інфекції кору, схожість клінічної картини з іншими захворюваннями, що протікають з лихоманкою і висипом, і поява атипових і субклінічних випадків ускладнюють вирішення проблеми.

Для успішної елімінації кору в Україні необхідно звести до мінімуму частку сприйнятливих до кору осіб у популяції, при цьому передача збудника на обширних територіях стане неможливою.

Для вирішення задач прийняті наступні стратегії:

Досягнення і підтримка якісної планової імунізації високого рівня охоплення двома дозами вакцини, що містить компонент кору.

Проведення заходів щодо додаткової імунізації сприйнятливого до кору населення.

Посилення системи епідеміологічного нагляду за кором з лабораторним підтвердженням випадків захворювання на кір.

Надання повної і достовірної інформації щодо необхідності імунізації.

Імунізація проти краснухи спрямована на захист здоров'я майбутніх дітей - попередження випадків синдрому вродженої краснухи (СВК). Імунізація великих груп населення зменшить ризик зараження сприйнятливих жінок краснухою.

Додаткова імунізація надає можливість використовувати одну ін'єкцію для введення відразу двох вакцин - проти кору і проти краснухи. Така тактика дозволить практично елімінувати три захворювання - кір, краснуху, і синдром вродженої краснухи.

Підтримка високого охоплення плановою імунізацією проти краснухи попередить збільшення кількості сприйнятливих осіб і відновлення циркуляції вірусу.

Що таке додаткова імунізація?

Додаткова імунізація є ефективною стратегією імунізації проти кору, що дозволяє швидко припинити розповсюдження інфекції, яка проводиться в масштабах всієї країни і охоплює вікові групи населення, сприйнятливі до кору і краснухи.

Під час проведення додаткової імунізації протягом короткого проміжку часу одну додаткову дозу краснушно-корової вакцини отримають всі особи від 16 до 29 років включно, незалежно від їх вакцинального статусу і перенесеного у минулому захворювання. Додаткову імунізацію проти кору і краснухи проводять у вигляді одного раунду масової імунізації, причому доза вакцини, отримана під час проведення додаткової імунізації, повинна враховуватися в майбутньому при оцінці вакцинального статусу, як за планової імунізації.

Додаткова імунізація - подія, що має величезне значення для системи охорони здоров'я; в ній повинні брати участь державні, недержавні, суспільні організації і приватні підприємства. Для успішного проведення додаткової імунізації слід ретельно спланувати всі елементи заходу: матеріально-технічне забезпечення, координацію, соціальну мобілізацію і т.д.

Що забезпечить максимальну ефективність додаткової імунізації?

Додаткова імунізація найбільш ефективна, якщо:

досягається високе охоплення щепленнями (не менш ніж 95%) у цільових вікових групах населення;

забезпечена ефективна робота холодового ланцюга;

забезпечена безпечна практика імунізації;

забезпечена співпраця всіх зацікавлених сторін;

Які інші очікувані позитивні результати додаткової імунізації?

Додаткова імунізація привертає увагу державних і громадських діячів і суспільства в цілому до проблем імунізації, до здоров'я в цілому і надає додаткову інформацію з цих питань.

Підвищує кваліфікацію медичних працівників.

Поліпшується функціонування холодового ланцюга, удосконалюється безпечна практика імунізації.

Додаткова імунізація дозволяє удосконалити програму планової імунопрофілактики.

2. Стратегії додаткової імунізації

- Додаткова імунізація проти кору і краснухи в Україні проводитиметься в 2008 року.

- Імунізацією проти кору і краснухи в ході додаткової імунізації має бути охоплено не менш ніж 95% чисельності цільових груп.

- Імунізація проводиться незалежно від попереднього вакцинального статусу та/або перенесеного у минулому захворювання кором і/або краснухою.

- Під час додаткової імунізації проти кору та краснухи проведення планових щеплень не відміняється.

- Інтервал між введенням ККВ та інших живих вакцин повинен складати не менш ніж 30 діб.

- Інтервал між введенням ККВ та неживими вакцинами може не дотримуватися.

2.1. Цільові групи

Додатковій імунізації проти кору та краснухи підлягає населення таких цільових груп на території всієї країни:

Особи віком від 16 до 29 років включно:

- що відвідують і не відвідують учбові заклади всіх типів;

- що не працюють, а також ті, що працюють в державних, приватних та інших установах і підприємствах;

- військовослужбовці та інші спецконтингенти;

- співробітники МНС, СБУ і т.і.

2.2. Пункти щеплень

Щеплення проводитимуться на постійних або тимчасових пунктах щеплень, а також силами мобільних бригад.

Постійні пункти щеплень - кабінети щеплень медичних установ, де постійно проводяться планові щеплення та є холодильне обладнання, що дозволяє забезпечити зберігання місячного запасу вакцин плюс запасу вакцини для проведення додаткової імунізації.

Імунізація на постійних пунктах щеплень здійснюється силами медичного персоналу цих установ із залученням необхідного додаткового медичного персоналу та/або добровольців.

Тимчасові пункти щеплень - розмішуються в пристосованих для проведення щеплень приміщеннях, де протягом одного або декількох днів проводитимуться щеплення. Тимчасові пункти щеплень розвертаються в медичних установах, де немає можливості постійно зберігати вакцини, в учбових закладах або інших установах, у населених пунктах, які знаходяться на території обслуговування лікувально-профілактичної установи (ЛПУ).

Імунізація на тимчасових пунктах щеплень здійснюється виїзними (тимчасовими) бригадами для проведення щеплень, що складаються з медичного персоналу територіальних ЛПУ із залученням необхідного додаткового медичного персоналу та/або добровольців.

Мобільні бригади для проведення щеплень формуються на районному рівні і здійснюють імунізацію у важкодоступних населених пунктах на тимчасових пунктах щеплень.

2.2.1. Імунізація на постійних пунктах щеплень медичних установ:

На постійних пунктах щеплень медичних установ здійснюється імунізація:

осіб віком від 16 до 29 років включно, які відвідують або не відвідують учбові заклади всіх типів, а також які працюють або не працюють.

В містах і районних центрах імунізація проводиться бригадами, сформованими з медичного персоналу поліклінік, із залученням необхідної кількості фельдшерів або лікарів і підготовлених медичних сестер з того ж ЛПУ.

В сільській місцевості імунізація проводиться бригадами, сформованими з медичного персоналу СДЛ, СЛА, амбулаторій загальної практики - сімейної медицини, ФАПів із залученням необхідної кількості лікарів і/або фельдшерів, підготовлених медичних сестер з того ж або найближчого ЛПУ. За відсутності достатньої кількості медпрацівників в територіальних ЛПУ, до складу бригад включаються медпрацівники з районного центру.

Бригада для проведення щеплень складається з одного лікаря або фельдшера, однієї медсестри та одного реєстратора. Реєстраторами можуть бути медичні працівники, вчителі, студенти, інші добровольці. Медичний персонал бригад має заздалегідь пройти відповідне навчання на базі територіального ЛПУ із відповідним документальним підтвердженням.

Необхідна кількість персоналу і бригад для проведення щеплень розраховується виходячи з робочого навантаження не більше 100 щеплень на день на одного вакцинатора. Робоче навантаження на 1 бригаду на постійному пункті щеплень протягом додаткової імунізації не має перевищувати 1000 осіб. Якщо очікуване навантаження перевищує зазначену вище, слід планувати дві або більше одночасно працюючих бригад.

2.2.2. Імунізація на тимчасових пунктах щеплень в медичних установах та інших пристосованих приміщеннях:

На тимчасових пунктах щеплень в медичних установах або в інших пристосованих приміщеннях (окрім учбових закладів), так само, як і на постійних пунктах щеплень, здійснюється імунізація:

осіб віком від 16 до 29 років включно, які відвідують або не відвідують учбові заклади всіх типів, а також які працюють або не працюють і т.і.

Імунізація проводиться силами бригад, сформованих з медичного персоналу СДЛ, СЛА, амбулаторій загальної практики - сімейної медицини і ФАЛ із залученням необхідної кількості фельдшерів або лікарів і підготовлених медичних сестер з того ж або найближчого ЛПУ. За відсутності достатньої кількості медпрацівників в територіальних ЛПУ до складу бригад включаються медпрацівники з районного центру. Весь медичний персонал бригад для проведення щеплень має заздалегідь пройти відповідне навчання.

Бригада для проведення щеплень складається з одного лікаря або фельдшера, однієї медсестри та одного реєстратора. Реєстраторами можуть бути медичні працівники, вчителі, студенти, інші добровольці.

Необхідна кількість персоналу і бригад для проведення щеплень розраховується виходячи з робочого навантаження не більше ніж 100 щеплень на день на одного вакцинатора. Робоче навантаження на 1 таку бригаду на тимчасовому пункті щеплень протягом додаткової імунізації не має перевищувати 1000 осіб. Якщо очікуване навантаження перевищує зазначене вище, слід планувати дві або більше одночасно працюючих бригад.

В населених пунктах, де немає медичної установи та/або відсутні медичні працівники, імунізація проводиться виїзними бригадами, сформованими в територіальному ЛПУ.

2.2.3. Імунізація на тимчасових пунктах щеплень учбових закладів, підприємств та інших установ:

На тимчасових пунктах щеплень в учбових закладах будь-якого типу, підприємствах та інших установах здійснюється імунізація:

осіб віком від 16 до 29 років включно, які відвідують учбові заклади всіх типів, а також молодих людей, які працюють на підприємствах та в інших установах.

Імунізація проводиться силами медичного персоналу цих учбових закладів із залученням необхідної кількості фельдшерів або лікарів і підготовлених медичних сестер з територіальних медичних установ. До складу бригади для проведення щеплень слід включати одного лікаря (або фельдшера), одного вакцинатора та одного реєстратора з числа вчителів, студентів або інших добровольців.

Імунізація може здійснюватися силами однієї або декількох бригад для проведення щеплень виходячи з робочого навантаження не більш ніж 150 (100-150) щеплень на одного вакцинатора на день (не більше 1500 щеплень протягом додаткової імунізації на одну бригаду для проведення щеплень). Одна бригада протягом додаткової імунізації може обслужити декілька установ.

Всі працівники учбових закладів віком до 29 років мають отримати щеплення проти кору і краснухи в учбовому закладі. Якщо хто-небудь з учнів або працівників вищезгаданих установ не зміг у встановлені терміни отримати щеплення проти кору і краснухи в своєму закладі, вони можуть бути щеплені на найближчому до місця проживання пункті щеплень медичної установи (за територіальним принципом).

2.2.4. Імунізація мобільними бригадами:

У важкодоступних населених пунктах імунізація всього населення, що підлягає щепленням, здійснюється мобільними бригадами. Інформація про такі населені пункти разом з чисельністю цільових груп населення подається керівником територіального ЛПУ (СЛА, СДЛ, амбулаторії загальної практики - сімейної медицини, ФАПом) до робочої групи під час мікропланування. Районна робоча група збирає інформацію про всі важкодоступні населені пункти та ухвалює рішення щодо кількості мобільних бригад, графік їх роботи і маршрути проходження.

Мобільні бригади формуються на районному рівні з медичного персоналу, що пройшов відповідну підготовку. Одна мобільна бригада виїжджає до одного або декількох важкодоступних населених пунктів за заздалегідь розробленим маршрутом.

Враховуючи, що мобільні бригади мають долати великі відстані та обслуговувати населені пункти з невеликою кількістю населення, робоче навантаження для них визначається з розрахунку не більше ніж 70 щеплень на день.

3. Планування і координація
проведення додаткової імунізації

3.1. Оперативне планування і координація додаткової імунізації

Для оперативного планування і координації додаткової імунізації створюються робочі групи на обласному і міському/районному рівнях.

При Міністерстві охорони здоров'я України створюється оперативний штаб, який здійснює загальне керівництво і координацію заходів, пов'язаних із підготовкою та проведенням додаткової імунізації, включаючи підготовку директивних документів, у тому числі постанов Уряду щодо проведення додаткової імунізації, координацію і взаємодію з іншими міністерствами та відомствами, а також міжнародними і неурядовими організаціями.

За кожним з членів робочої групи закріплюються конкретні обов'язки відповідно до оперативних компонентів проведення додаткової імунізації, у тому числі:

- мікропланування і матеріально-технічне забезпечення проведення додаткової імунізації;

- пропаганду, соціальну мобілізацію та зв'язок з пресою;

- навчання/підготовку керівників установ охорони здоров'я та зацікавлених відомств, а також медичних працівників усіх рівнів, що беруть участь у підготовці та проведенні додаткової імунізації;

- контроль холодового ланцюга, включаючи забезпеченість холодильним обладнання на всіх рівнях;

- контроль безпечної практики імунізації, включаючи моніторинг, розслідування та організацію екстреної медичної допомоги при виникненні поствакцинальних ускладнень;

- моніторинг і контроль проведення додаткової імунізації, оцінку результатів після її завершення.

Обласні, міські, районні робочі групи створюються при обласних/міських і районних адміністраціях. Керівниками робочих груп призначаються начальники управлінь охорони здоров'я обласних/міських держадміністрацій або їх заступники, головні лікарі ЦРЛ і заступники головних лікарів з епідпитань обласних/міських і районних СЕС. Членами робочих груп призначаються фахівці (терапевти, педіатри, інфекціоністи, імунологи, епідеміологи та ін.). На кожного члена покладаються конкретні обов'язки.

3.2. Мікропланування

Мікропланування додаткової імунізації ставить за мету забезпечити гарантовану і безпечну імунізацію ефективною вакциною всіх належних контингентів у встановлені терміни.

На всіх рівнях проведення додаткової імунізації мають бути виконані ретельні розрахунки за оцінкою чисельності населення, що підлягає імунізації, необхідної кількості вакцини та ін'єкційних і інших витратних матеріалів, персоналу, виду і кількості пунктів щеплень (постійних і тимчасових) і бригад для проведення щеплень, холодильного обладнання, транспорту, пального і т.і.

Всім медичним установам, що беруть участь в плануванні і проведенні додаткової імунізації, слід використовувати єдині підходи і форми документів для планування, моніторингу та оцінки якості проведеної додаткової імунізації.

Мікропланування здійснюється за принципом "з низу - до верху", починаючи з територіальних ЛПУ, на базі яких формуватимуться пункти щеплень. Відповідальними за мікропланування на цьому рівні є керівники відповідних територіальних ЛПУ (поліклініки, СДЛ, СЛА, амбулаторії загальної практики - сімейної медицини, ФАП). На рисунку 1 показані типи пунктів щеплень для проведення додаткової імунізації та їхній зв'язок з територіальними медичними установами.

Координацію заходів щодо мікропланування додаткової імунізації на обласному, міському, районному рівнях виконують відповідні робочі групи.

Рисунок 1. Типи пунктів щеплень для проведення додаткової імунізації проти кору і краснухи та їхній зв'язок з територіальною медичною установою.

З рисунком 1 можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

3.2.1. Мікропланування на рівні територіальних медичних установ

Територіальні ЛПУ відіграють ключову роль в підготовці плану виконання додаткової імунізації: розрахунку чисельності контингентів, що підлягають імунізації, необхідної кількості бригад, які проводять щеплення, і персоналу. За цю роботу відповідає керівник територіального ЛПУ (поліклініки, СДЛ, СЛА, ФАП, амбулаторії загальної практики - сімейної медицини).

Для забезпечення повного охоплення контингентів, що підлягають імунізації, попередні поіменні списки цільових груп складаються в ЛПУ (поліклініках, СЛА, СДЛ і ін.), в учбових закладах і на підприємствах, в яких проводитиметься імунізація. Для складання списків використовується таблиця (Додаток 2). Попередні списки складаються під час проведення мікропланування. За 10 діб до початку проведення додаткової імунізації медичний персонал оповіщає цільові групи. В разі необхідності, в процесі сповіщення списки цільових груп уточнюються і доповнюються шляхом поквартирного (подвірного) обходу.

Протягом проведення додаткової імунізації медпрацівники проводять додаткове оповіщення осіб, що не з'явилися для щеплення, для забезпечення повноти охоплення.

Охоплення важкодоступних неорганізованих контингентів (мігранти, циганське населення і ін.) вимагає особливої уваги і додаткових зусиль. Як правило, демографічні дані для цих контингентів неточні або відсутні, населення може мати мінімальний доступ до інформації щодо проведення додаткової імунізації. Тому на стадії планування та обліку контингентів дуже важливо приблизно оцінити розміри цих контингентів, вказати місця їх найбільшої концентрації, і розробити стратегії щодо забезпечення охоплення цих груп. Ці стратегії можуть включати роботу з релігійними і громадськими лідерами, організацію пунктів щеплень на базарах, вокзалах та інших місцях концентрації важкодоступних контингентів, спеціальні методи розповсюдження інформації серед цих груп, та інше.

Низький рівень охоплення щепленнями може призвести до високої концентрації сприйнятливих індивідуумів в цих групах населення, високого ризику виникнення спалахів кору і краснухи в цих групах, і підтриманню місцевої передачі вірусів.

На етапі мікропланування на рівні ЛПУ необхідно:

1. У сільській місцевості, містах і великих райцентрах - використовувати для планування дані "паспортів" дільниць.

2. Уточнити чисельність населення всіх населених пунктів та визначити загальну чисельність населення, яке обслуговує кожна поліклініка.

3. Провести розрахунки чисельності контингентів від 16 до 29 років, що підлягають імунізації проти кору і краснухи.

4. На підставі даних щодо чисельності цільових груп населення, кількості і типів наявних медичних, учбових та інших установ і організацій провести розрахунки необхідної кількості пунктів щеплень, бригад для проведення щеплень і персоналу.

5. Для кожного пункту щеплень підготувати списки осіб, що підлягають імунізації проти кору і краснухи (Додаток 2).

6. Окремо виділити важкодоступні населені пункти (групи населення), для імунізації населення яких потрібна мобільна бригада.

7. Усі виконані розрахунки чисельності цільових груп, кількості пунктів щеплень, бригад для проведення щеплень і персоналу направляються до районної/міської робочої групи відповідно до таблиць 1 і 2 додатка 2. Зведені таблиці передаються до обласної робочої групи.

Приклад 1. Планування пунктів щеплень, бригад і персоналу для проведення додаткової імунізації проти кору і краснухи.

В даному прикладі сільська лікарська амбулаторія (СЛА 1) є територіальною ЛПУ, що обслуговує населення сел. Гірське, в якому проживають 8 500 мешканців, і трьох сел: село Старе (населення 1 100 чоловік), яке знаходиться в 5 км від сел. Гірське, і двох віддалених (~ 45 км) важкодоступних сіл (Далеке і Зарічне) з 550 жителями. В селищі є дві школи, а в селі Старе - ФАП.

Після складання списків усіх осіб (додаток 2), які підлягають імунізації проти кору і краснухи, та уточнення чисельності цільових груп (таблиця 1), виявилося, що в сел. Гірське підлягає імунізації 2 600 осіб, в селі Старе - 415 осіб, в селі Далеке - 150 осіб і в селі Зарічне - 48 осіб.

   Список осіб віком 16-29 років, що підлягають імунізації проти
кору і краснухи
Назва установи (ЛПУ, школа та інше) _________________________
Сторінка N ___

---------------------------------------------------------------------------------------------
|N|П.І.Б.| Дата |Адреса| Рід | Огляд лікаря | Дата | Серія | Побічна |Примітка|
| | |народження| |занять| |імунізації|вакцини| дія | |
| | | | | | | | |(ПВР/ПВУ)| |
|-+------+----------+------+------+-------------------+----------+-------+---------+--------|
| | | | | |Термометрія|Дозвіл*| | | | |
|-+------+----------+------+------+-----------+-------+----------+-------+---------+--------|
| | | | | | | | | | | |
|-+------+----------+------+------+-----------+-------+----------+-------+---------+--------|
| | | | | | | | | | | |
|-+------+----------+------+------+-----------+-------+----------+-------+---------+--------|
| | | | | | | | | | | |
---------------------------------------------------------------------------------------------

---------------
* За наявності протипоказань до імунізації - вказати причину
в графі "примітка".

Плануючи пункти щеплень і бригади для проведення щеплень (таблиця 2), керівник СЛА прийшов до висновку, що одна бригада (N 1) постійно працюватиме на пункті щеплень СЛА і обслуговуватиме все населення селища, яке підлягає імунізації, за винятком школярів, кількість яких в двох школах складає 1 600 учнів. Таким чином, бригада N 1 повинна вакцинувати 1000 осіб (2 600 - 1 600 = 1 000). З урахуванням рекомендованого навантаження, на одну постійну бригаду 100 щеплень в день, одна бригада, що складається з одного фельдшера, одного вакцинатора і одного реєстратора, має виконати роботу за 10 робочих днів (1000 осіб / 100 = 10 днів), тобто до кінця додаткової імунізації.

Для імунізації школярів будуть відкриті тимчасові пункти щеплень в двох школах і будуть сформовані дві бригади (N 2 і 3), у складі яких працюватиме по одному фельдшеру, вакцинатору і реєстратору. З урахуванням рекомендованого навантаження на одного вакцинатора в тимчасовому пункті щеплень в учбовому закладі 150 щеплень в день, бригада N 2 зможе обслужити школу N 1 протягом 9 робочих днів (1250 учнів / 150 = 8,5 днів).

В школі N 2, а також в селі Старе працюватиме бригада N 3. В школі N 2 бригада працюватиме 3 дні (350 / 150 = 2,3 дні).

Ця ж бригада (N 3), після завершення імунізації школярів проведе імунізацію в селі Старе на базі ФАПа, де немає постійно діючого пункту щеплень. Для завершення імунізації в селі Старе буде потрібно 5 днів (415 чол. / 100 = 4,2 дні).

Для імунізації населення у важкодоступних селах Далеке і Зарічне керівник СЛА 1 запитав мобільну бригаду в районному штабі з підготовки і проведення додаткової імунізації.

Таким чином, для завершення імунізації всього населення, що підлягає щепленням, на території обслуговування СЛА 1 буде потрібно 4 пункту імунізації (1 постійний в селищі Гірське і 3 тимчасових в двох школах і селі Старе), а також три бригади із залученням трьох фельдшерів, трьох вакцинаторів і трьох реєстраторів. Окрім цього, населення сел Далеке і Зарічне буде щеплено силами мобільної бригади, яка буде сформована в районному центрі. Рішення про терміни роботи мобільної бригади у вказаних селах ухвалено районним епідеміологом.

На рівні територіального ЛПУ заповнюються списки осіб, що підлягають імунізації (додаток 2), і дві таблиці (1 і 2) з мікропланування.

Заповнення таблиці 1 "Чисельність вікових груп населення, що підлягають імунізації".

Приклад заповнення таблиці N 1 наведений нижче. У верхню частину таблиці вносяться відомості про територіальний ЛПУ та його приналежність до певного району. До колонки 2 слід включити всі населені пункти, що обслуговуються територіальним ЛПУ. В рядках, що відповідають кожному населеному пункту, вказується чисельність всього населення (колонка 3) і населення, що підлягає імунізації проти кору і краснухи (колонки 4-7), за віковими групами: 16-17 років, 18-24 років і 25-29 років. До нижньої частини таблиці включаються сумарні відомості про чисельність вікових груп населення на території ЛПУ.

Планування додаткової імунізації проти кору і краснухи

                   Таблиця 1

        Чисельність вікових груп населення,
що підлягають імунізації

------------------------------------------------------------------
| Район | | ЛПУ | |
|---------------+-----------------------+------------------------|
|Територіальний | Назва |Чисельність| Чисельність цільового |
|медичний заклад|населеного | всього |населення для імунізації|
| | пункту | населення |------------------------|
| | | |16-17|18-24|25-29|Всього|
| | | |років|років|років| |
|---------------+-----------+-----------+-----+-----+-----+------|
| 1 | 2 | 3 | 5 | 6 | 7 | 8 |
|---------------+-----------+-----------+-----+-----+-----+------|
|СЛА 1 |Селище | 8 500 | 700 |1 025| 875 | 2 600|
| |Гірська | | | | | |
|---------------+-----------+-----------+-----+-----+-----+------|
| |Село Старе | 1 100 | 125 | 167 | 123 | 415 |
|---------------+-----------+-----------+-----+-----+-----+------|
| |Село Далеке| 400 | 30 | 65 | 55 | |
|---------------+-----------+-----------+-----+-----+-----+------|
| |Село | 150 | 10 | 21 | 17 | 48 |
| |Зарічне | | | | | |
|---------------+-----------+-----------+-----+-----+-----+------|
| | | | | | | |
|---------------+-----------+-----------+-----+-----+-----+------|
| | | | | | | |
|---------------+-----------+-----------+-----+-----+-----+------|
| | | | | | | |
|---------------+-----------+-----------+-----+-----+-----+------|
| | | | | | | |
|---------------+-----------+-----------+-----+-----+-----+------|
|ВСЬОГО | | 10 150 | 865 |1 278|1 070| 3 063|
------------------------------------------------------------------

Заповнення таблиці 2 "Планування пунктів щеплень, бригад для проведення щеплень та персоналу для проведення додаткової імунізації".

Відомості про назву медичної установи, населених пунктів і установ, де проводитимуться щеплення, кількість осіб, що підлягають імунізації, та необхідну кількість бригад для проведення щеплень і персонал заносяться до верхньої частини таблиці 2.

В нижній частині наводяться зведені дані: кількість постійних і тимчасових пунктів щеплень, загальна кількість осіб, що підлягають імунізації постійними і виїзними бригадами.

У зв'язку з тим, що одні й ті ж люди можуть працювати на різних пунктах, в рядку "Всього потрібно бригад і персоналу" вказується лише фізична кількість бригад і медичного персоналу, необхідного для проведення імунізації. В наведеному прикладі в ЛПУ буде сформовано З бригади, що складаються з 3 фельдшерів, 3 вакцинаторів і 3 реєстраторів. Всього 9 фізичних осіб. Бригада N 1 працюватиме протягом 10 днів, а бригада N 2 - протягом 9 днів, бригада 3 - протягом 5 днів. Крім того, мобільній бригаді з районного центру,яка складається з 3 осіб, буде потрібно 3 дні.

                   Таблиця 2

          Планування пунктів щеплень,
бригад для проведення щеплень і персоналу для ДІ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| Район: | | ЛПУ: | |
|--------------+--------------------------------+--------+----------------------------------------------------------|
|Територіальний| Назва |Пункт для |Підлягають|Потрібно| Потрібно | Потрібно | Потрібно | Строки проведення |
| медичний |населеного|проведення|імунізацій| бригад | лікарів/ |вакцинаторів|реєстраторів| імунізації |
| заклад | пункту | щеплень |на пункті | на |фельдшерів| | |---------------------|
| | |(бригада) | щеплень | пункті | | | | з | по |
| | | | |щеплень | | | | | |
| | | | | | | | | | |
|--------------+----------+----------+----------+--------+----------+------------+------------+----------+----------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
|--------------+----------+----------+----------+--------+----------+------------+------------+----------+----------|
|СЛА1 |Гірське |СЛА1, | 1000 | 1 | 1 | 1 | 1 |12.11.2007|23.11.2007|
| | |бриг. 1 | | | | | | | |
|--------------+----------+----------+----------+--------+----------+------------+------------+----------+----------|
| | |Школа 1, | 1250 | 1 | 1 | 1 | 1 |12.11.2007|22.11.2007|
| | |бригада 2 | | | | | | | |
|--------------+----------+----------+----------+--------+----------+------------+------------+----------+----------|
| | |Школа 2, | 350 | 1 | 1 | 1 | 1 |12.11.2007|14.11.2007|
| | |бригада 3 | | | | | | | |
|--------------+----------+----------+----------+--------+----------+------------+------------+----------+----------|
| |Село Старе|ФАП 1, | 415 | 1 | 1 | 1 | 1 |15.11.2007|20.11.2007|
| | |бригада 3 | | | | | | | |
|--------------+----------+----------+----------+--------+----------+------------+------------+----------+----------|
| |Село |мобільна | 150 | | | | | | |
| |Далеке |бригада | | | | | | | |
|--------------+----------+----------+----------+--------+----------+------------+------------+----------+----------|
| |Село |мобільна | 48 | | | | | | |
| |Зарічне |бригада | | | | | | | |
|------------------------------------+----------+--------+----------+------------+------------+---------------------|
|Кількість пунктів щеплень |Підлягають| Всього | Всього | Всього | Всього | |
|(заповнюється на всіх рівнях |імунізації| бригад | лікарів/ |вакцинаторів|реєстраторів| |
|планування): | | |фельдшерів| | | |
|------------------------------------| | | | | | |
|постійних | 1 | | | | | | |
|-------------------------+----------| | | | | | |
|тимчасових | 3 | | | | | | |
|------------------------------------+----------+--------+----------+------------+------------+---------------------|
|Виїзні (тимчасові) бригади для | 2015 | 2 | 2 | 2 | 2 | |
|проведення щеплень (заповнюється на | | | | | | |
|всіх рівнях планування): | | | | | | |
|------------------------------------+----------+--------+----------+------------+------------+---------------------|
|Постійні бригади для проведення | 1000 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
|щеплень (заповнюється на всіх рівнях| | | | | | |
|планування) | | | | | | |
|------------------------------------+----------+--------+----------+------------+------------+---------------------|
|Мобільні бригади: (заповнюється на | 198 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
|районному, обласному і національному| | | | | | |
|рівнях) | | | | | | |
|------------------------------------+----------+-------------------------------------------------------------------|
|ВСЬОГО ПІДЛЯГАЮТЬ ВАКЦИНАЦІЇ | 3015 | |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3.2.2. Мікропланування на рівні районних/міських штабів додаткової імунізації

1. Районні/міські СЕС перевіряють правильність розрахунків контингентів, що підлягають імунізації, необхідної кількості пунктів щеплень і бригад для проведення щеплень, а також персоналу, що залучається до роботи, виконаних територіальними ЛПУ (СДЛ, СЛА, ФАП, амбулаторіями загальної практики - сімейної медицини), і складають зведені таблиці 1 і 2 по району/місту в цілому. У зведених таблицях підсумкова інформація з кожного ЛПУ дається одним рядком. При цьому у таблиці 2 вказується сумарне число пунктів щеплень на території обслуговування ЛПУ (стовпчик 3 "Пункт для проведення щеплень (бригада)"), а також загальна кількість бригад (стовпчик 5 "Потрібно бригад на пункті щеплень").

2. Районні/міські робочі групи додатково формують мобільні бригади для проведення імунізації у важкодоступних населених пунктах на основі інформації, наданої територіальними ЛПУ (таблиця 2). Кількість мобільних бригад і персоналу розраховується виходячи з рекомендованого навантаження не більше ніж 70 щеплень в день на одну бригаду. При формуванні мобільної бригади необхідно передбачити наявність транспорту для доставки бригади до місць проведення імунізації, відстань та наявність доріг між населеними пунктами, маршрут руху, зв'язок, харчування і нічліг для персоналу. Всі дані про мобільні бригади, включаючи кількість медичного персоналу, що залучається для завершення імунізації у важкодоступних населених пунктах, вносяться до графи "мобільні бригади" таблиці 2.

3. Районні/міські робочі групи проводять розрахунок потреб у матеріально-технічному забезпеченні додаткової імунізації для кожного територіального ЛПУ окремо і в цілому для району/міста. Це слід робити у таблиці 3, яка також містить базову довідкову інформацію про способи проведення необхідних розрахунків. Нижче наведений приклад заповнення таблиці.

4. Районні/міські СЕС погоджують і передають зведені таблиці 1-3 до районної/міської робочої групи, а останні - відповідно до обласної СЕС та обласної робочої групи.

5. Обласні робочі групи складають зведені таблиці і передають їх до МОЗ України.

3.2.3. Мікропланування на рівні МОЗ

Проводить аналіз даних, представлених обласними робочими групами (зведені таблиці 1, 2 і 3), та обговорюють їх на засіданні оперативного штабу.

Для ефективного проведення додаткової імунізації слід прикласти всі можливі зусилля для мобілізації додаткових ресурсів. Основні зусилля мають бути спрямовані на залучення:

                   Таблиця 1

             Районний рівень

------------------------------------------------------------------
| Район | | ЛПУ | |
|----------------+----------------------+------------------------|
|Територіальний | Назва |Чисельність| Чисельність цільового |
|медичний заклад |населеного| всього |населення для імунізації|
| | пункту | населення |------------------------|
| | | |16-17|18-24|25-29|Всього|
| | | |років|років|років| |
|----------------+----------+-----------+-----+-----+-----+------|
| 1 | 2 | 3 | 5 | 6 | 7 | 9 |
|----------------+----------+-----------+-----+-----+-----+------|
|СЛА1 |Гірське | 10 150 | 865 |1 165|1 183| 3 213|
|----------------+----------+-----------+-----+-----+-----+------|
|СЛА2 |Лісний | 6 300 | | | | 2 140|
|----------------+----------+-----------+-----+-----+-----+------|
|СЛА3 |Житній | 22 700 | | | | 6 700|
|----------------+----------+-----------+-----+-----+-----+------|
| | | | | | | |
|----------------+----------+-----------+-----+-----+-----+------|
| | | | | | | |
|----------------+----------+-----------+-----+-----+-----+------|
| | | | | | | |
|----------------+----------+-----------+-----+-----+-----+------|
| | | | | | | |
|----------------+----------+-----------+-----+-----+-----+------|
|ВСЬОГО по району| | 39 150 | 865 |1 165|1 183|12 053|
------------------------------------------------------------------

                   Таблиця 2

        Планування пунктів щеплень, бригад
для проведення щеплень і персоналу
для додаткової імунізації

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|Район: | |ЛПУ: | |
|--------------+-------------------------------+--------+----------------------------------------------------------|
|Територіальний| Назва | Пункт |Підлягають|Потрібно| Потрібно | Потрібно | Потрібно | Строки проведення |
| медичний |населеного| щеплень |імунізації| бригад | лікарів/ |вакцинаторів|реєстраторів| імунізації |
| заклад | пункту |(бригада)|на пункті | на |фельдшерів| | |---------------------|
| | | | щеплень | пункті | | | | з | по |
| | | | | щеплень| | | | | |
|--------------+----------+---------+----------+--------+----------+------------+------------+----------+----------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
|--------------+----------+---------+----------+--------+----------+------------+------------+----------+----------|
|СЛА1 |Гірське | | 3 015 | 3 | 3 | 3 | 3 |12.11.2007|24.11.2007|
|--------------+----------+---------+----------+--------+----------+------------+------------+----------+----------|
|СЛА2 |Лісний | | 2 100 | 2 | 2 | 2 | 2 |12.11.2007|22.11.2007|
|--------------+----------+---------+----------+--------+----------+------------+------------+----------+----------|
|СЛА3 |Житній | | 6 500 | 7 | 7 | 7 | 7 |12.11.2007|24.11.2007|
|--------------+----------+---------+----------+--------+----------+------------+------------+----------+----------|
| | | | | | | | | | |
|--------------+----------+---------+----------+--------+----------+------------+------------+----------+----------|
| | | | | | | | | | |
|--------------+----------+---------+----------+--------+----------+------------+------------+----------+----------|
| | | | | | | | | | |
|-----------------------------------+----------+--------+----------+------------+------------+---------------------|
|Кількість пунктів щеплень |Підлягають| Всього | Всього | Всього | Всього | |
|(заповнюється на всіх рівнях |імунізації| бригад | лікарів/ |вакцинаторів|реєстраторів| |
|планування): | | |фельдшерів| | | |
|-----------------------------------| | | | | | |
|постійних | 1 | | | | | | |
|-------------------------+---------| | | | | | |
|тимчасових | 3 | | | | | | |
|-----------------------------------+----------+--------+----------+------------+------------+---------------------|
|Виїзні (тимчасові) бригади для | зведені | | | | | |
|проведення щеплень (заповнюється на| дані | | | | | |
|всіх рівнях планування): | | | | | | |
|-----------------------------------+----------+--------+----------+------------+------------+---------------------|
|Постійні бригади для проведення | зведені | | | | | |
|щеплень (заповнюється на всіх | дані | | | | | |
|рівнях планування): прививочные | | | | | | |
|бригады (заполняется на всех | | | | | | |
|уровнях планирования) | | | | | | |
|-----------------------------------+----------+-------------------+------------+------------+---------------------|
|Мобільні бригади (заповнюється | зведені |по всіх СЛА даного | | | |
|на районному, обласному і | дані | району | | | |
|національному рівнях) | | | | | |
|-----------------------------------+----------+-------------------------------------------------------------------|
|ВСЬОГО ПІДЛЯГАЮТЬ ВАКЦИНАЦІЇ | 11 615 | |
|по району | | |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                   Таблиця 3

      Розрахунок потреби в матеріально-технічному
забезпеченні додаткової імунізації
проти кору і краснухи

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|Район: | |ЛПУ: | |
|-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| |
|-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
|Територіальне|Цільова|Кількість| ПОТРЕБА У ВАКЦИНІ ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ |
| ЛПУ | група | бригад, |-----------------------------------------------------------------------------------------------------|
| |(особи | що |Вакцина | Вакцина |СБ шприци | 5 мл | Вата |Термоконтейнери/| Необхідна |Протишокові| Коробки |
| |у віці |проводять| проти |проти кору| для |шприци для|(пачка| термосумки для | кількість | аптечки | для |
| |від 16 |щеплення | кору і |і краснухи|вакцинації|розведення|по 100|доставки вакцини| холодових | |безпечної |
| |до 29 | |краснухи| і | | вакцини | г) | до пунктів | елементів | |утилізації|
| |років) | | (доз) |розчинник | | | | вакцинації |(комплектів)| | шприців |
| | | | | для неї | | | | | | | (КБУ) |
| | | | |(флаконів)| | | | | | | |
|-------------+-------+---------+--------+----------+----------+----------+------+----------------+------------+-----------+----------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
|-------------+-------+---------+--------+----------+----------+----------+------+----------------+------------+-----------+----------|
| | | | | | | | | | | | |
|-------------+-------+---------+--------+----------+----------+----------+------+----------------+------------+-----------+----------|
|СЛА1 | 3 015 | 3 | 3 166 | 317 | 3 166 | 317 | 2 412| 6 | 12 | 3 | |
|-------------+-------+---------+--------+----------+----------+----------+------+----------------+------------+-----------+----------|
|Районні | 198 | 1 | 208 | 21 | 208 | 21 | 159 | 2 | 4 | 1 | |
|мобільні | | | | | | | | | | | |
|бригади | | | | | | | | | | | |
|-------------+-------+---------+--------+----------+----------+----------+------+----------------+------------+-----------+----------|
|Всього по | 3 213 | 4 | 3 374 | 338 | 3 374 | 338 | 2 571| 8 | 16 | 4 | |
|району | | | | | | | | | | | |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4 = чисельність цільової групи (2) помножити на 1,05 (фактор втрат)

5 = кількість доз розділити на 10

6 = кількість доз вакцини проти кору і краснухи

7 = кількість флаконів з вакциною проти кору і краснухи

8 = чисельність цільової групи (2) помножити на 0,8 г (норма на одного вакциновану особу) і поділити на 100 = кількість пачок вати

9 = кількість додаткових термосумок з розрахунку, що кожний пункт вакцинації, не оснащений холодильником, повинен мати дві термосумки, а решт одну

10 = два набори холодових елементів на кожну термосумку/термоконтейнер (один набір у використанні, інший - заморожується)

11 = кількість бригад для проведення щеплень

12 = кількість СБ шприців плюс кількість шприців для розведення помножити на 1,3 і поділити на 100

- необхідної кількості допоміжного персоналу/добровольців для запрошення осіб, що підлягають імунізації, на пункти щеплень, реєстрації щеплень та іншої допоміжної роботи;

- транспортування, розподілу вакцини і витратних матеріалів;

- транспортування та утилізація використаних шприців і матеріалів;

- транспортування і розподіл холодового обладнання;

- соціальної мобілізації.

Попередні дані про потреби у персоналі (медичному і допоміжному), вакцині, витратних матеріалах, холодовому обладнанню, транспорті і т.д. мають бути представлені до оперативного штабу з проведення додаткової імунізації. Остаточні дані в об'ємі таблиць N 1-3 (Мікропланування) після уточнень направляються до районних/міських робочих груп.

Графік виконання основних заходів щодо мікропланування представлений в таблиці 4.

3.2.4. Мікропланування на рівні відомчих медичних служб

Розрахунки контингентів, що підлягають імунізації, необхідної кількості вакцини, витратних матеріалів і термоконтейнерів, виконані у відповідності до таблиць 1-3 (зведені за відомствами) представляються до оперативного штабу відомчими робочими групами і проводяться у порядку, що був описаний вище.

                   Таблиця 4

         Основні заходи з мікропланування

------------------------------------------------------------------
| Заходи з мікропланування | На | На рівні | На рівні |
| | рівні | районних/ |оперативного|
| | ЛПУ | міських/ | штабу МОЗ |
| | | робочих груп | |
|----------------------------+-------+--------------+------------|
|Уточнення чисельності | | | |
|контингентів, що підлягають | | | |
|імунізації проти кору | | | |
|і краснухи | | | |
|----------------------------+-------+--------------+------------|
|Розрахунок необхідної | | | |
|кількості пунктів | | | |
|щеплень/бригад і чисельності| | | |
|необхідного персоналу | | | |
|----------------------------+-------+--------------+------------|
|Розрахунок необхідної | | | |
|кількості вакцини і | | | |
|витратних матеріалів | | | |
|(шприців, коробок для | | | |
|безпечного збирання шприців,| | | |
|вати, протишокових наборів) | | | |
|----------------------------+-------+--------------+------------|
|Розрахунок необхідного | | | |
|холодильного обладнання для | | | |
|забезпечення безпечного | | | |
|транспортування | | | |
|та зберігання вакцини | | | |
|----------------------------+-------+--------------+------------|
|Розрахунок необхідного | | | |
|обладнання для пунктів | | | |
|щеплень та мобільних бригад,| | | |
|включаючи потреби | | | |
|у транспорті та пальному | | | |
|для нього | | | |
|----------------------------+-------+--------------+------------|
|Складання остаточних списків| | | |
|осіб, що підлягають | | | |
|імунізації | | | |
|----------------------------+-------+--------------+------------|
|Внесення уточнень до | | | |
|розрахунків цільових груп, | | | |
|необхідної кількості | | | |
|вакцини, шприців, коробок | | | |
|для безпечного збору | | | |
|відходів та іншого | | | |
|матеріально-технічного | | | |
|забезпечення | | | |
------------------------------------------------------------------

3.3. Моніторинг підготовки і проведення додаткової імунізації

3.3.1. Робота кураторів

Керівники робочих груп всіх рівнів призначають кураторів з числа найвідповідальніших працівників охорони здоров'я. Обов'язками кураторів є:

- навчання з мікропланування;

- надання консультативної допомоги;

- проведення моніторингу готовності до проведення додаткової імунізації (за 2-3 тижні до її початку), а також виконання додаткової імунізації;

- оцінка своєчасності поставок вакцини, шприців, коробок для безпечного збирання використаного ін'єкційного інструментарію, протишокових аптечок, витратних матеріалів;

- оцінка охоплення щепленнями з дотриманням безпечної практики імунізації і вимог холодового ланцюга;

- вживання невідкладних оперативних заходів у разі виявлення будь-яких порушень або проблем.

Куратори мають бути підготовлені на обласних, міських семінарах, за матеріалами Посібника з підготовки та проведення додаткової імунізації.

Після закінчення додаткової імунізації усі куратори повинні представити до оперативного штабу і відповідних робочих груп звіти про проведення додаткової імунізації на відповідній території (додаток 3), включаючи спеціальні перевірочні листи (додаток 4).

3.3.2. Звітність про хід виконання додаткової імунізації

- Протягом всього терміну проведення додаткової імунізації передбачається щоденний збір і передача інформації про кількість щеплених і випадків підозри на ПВР/ПВУ.

- Пункти щеплень всіх типів представляють дані до ЛПУ щодня після завершення роботи.

- ЛПУ представляють зведені дані за попередній день по території обслуговування до районної СЕС щодня з 09.00 до 10.00, згідно встановленої форми (додаток 6).

- Районні і міські СЕС щодня узагальнюють і передають інформацію про хід виконання додаткової імунізації за попередній день на обласний рівень (обласна СЕС), а потім - до МОЗ від 10.00 до 12.00 за телефоном або електронною поштою, які будуть повідомлені додатково.

Остаточний звіт про виконання додаткової імунізації повинен бути представлений до МОЗ України за два тижні після завершення додаткової імунізації (додаток 7).

              План заходів
на період підготовки і проведення
додаткової імунізації

------------------------------------------------------------------
| Терміни | Заходи | Відповідальні |
| | | виконавці |
|----------+-----------------------------------+-----------------|
| |- Встановлюються зв'язки і |МОЗ України |
| |визначаються основні напрямки | |
| |співпраці із зацікавленими | |
| |міністерствами і відомствами, | |
| |суспільними і міжнародними | |
| |організаціями, неурядовими | |
| |організаціями, медичними службами | |
| |МО і МВС, іншими організаціями і | |
| |установами, що беруть участь | |
| |в проведенні додаткової імунізації,| |
| |а також релігійними лідерами, | |
| |відомими суспільними діячами та ін.| |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Проводиться оцінка стану |МОЗ, ВООЗ, |
| |холодового ланцюга, включаючи |ЮНІСЕФ |
| |визначення потреби в додатковому | |
| |холодовому обладнанні і можливості | |
| |підтримки нормального | |
| |функціонування холодового ланцюга | |
| |в умовах додаткової імунізації. | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Готується проект постанови Уряду |МОЗ України |
| |про проведення додаткової | |
| |імунізації. | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Створюються Національна і обласні|МОЗ України |
| |робочі групи з підготовки і | |
| |проведення додаткової імунізації. | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Визначаються стратегії соціальної|МОЗ України, |
| |мобілізації населення і складається|ВООЗ |
| |план дій з соціальної мобілізації. | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Складаються методичні вказівки |МОЗ, ВООЗ |
| |з підготовки і проведення | |
| |додаткової імунізації. | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Проводиться семінар з питань |МОЗ, ВООЗ |
| |соціальної мобілізації. | |
|----------+-----------------------------------+-----------------|
| |- Призначаються відповідальні |МОЗ, обласні, |
| |куратори проведення додаткової |міські робочі |
| |імунізації на національному та |групи |
| |обласному, міському рівнях. | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Перше засідання національної |МОЗ, ВООЗ |
| |робочої групи | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Проводиться Національний семінар |МОЗ, ВООЗ, |
| |з навчання кураторів/тренерів |міські і районні |
| |питанням мікропланування |робочі групи |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Проводяться каскадні обласні і |МОЗ, ВООЗ |
| |районні семінари з мікропланування | |
| |для епідеміологів, терапевтів, | |
| |інфекціоністів, педіатрів, | |
| |що беруть участь в підготовці і | |
| |проведенні додаткової імунізації. | |
| |-----------------------------------+-----------------|

|     |- Створюються міські і районні   |МОЗ, обласні   |
| |робочі групи для підготовки |робочі групи |
| |і проведення додаткової імунізації.| |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Починається мікропланування і |Керівники ЛПУ, |
| |розрахунки матеріально-технічних |обласні, міські |
| |потреб на основі стратегії |і районні |
| |реалізації додаткової імунізації |робочі групи |
| |проти кору і краснухи. | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Група з соціальної мобілізації |МОЗ України, |
| |завершує підготовку пакета |ВООЗ |
| |інформаційних матеріалів для | |
| |населення. | |
|----------+-----------------------------------+-----------------|
| |- Обласні, міські і районні робочі |Обласні, міські |
| |групи готують проекти розпоряджень |і районні |
| |голів обласних, міських і районних |робочі групи |
| |адміністрацій щодо проведення | |
| |додаткової імунізації. | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Завершується мікропланування і |Керівники ЛПУ, |
| |розрахунки матеріально-технічних |обласні, міські |
| |потреб додаткової імунізації проти |і районні |
| |кору і краснухи на всіх рівнях. |робочі групи |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Складається рознарядка |Національна, |
| |на вакцини, шприци, коробки |обласні, міські |
| |для безпечного збору використаного |і районні |
| |ін'єкційного устаткування, холодове|робочі групи |
| |обладнання, аптечки першої допомоги| |
| |і витратні матеріали. | |
| |- Складаються графіки навчання | |
| |вакцинаторів і членів бригад для | |
| |проведення щеплень. | |
|----------+-----------------------------------+-----------------|
| |- Проводяться кущові семінари для |МОЗ України |
| |епідеміологів, терапевтів, | |
| |інфекціоністів, педіатрів обласного| |
| |рівня, що беруть участь | |
| |в проведенні додаткової імунізації | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Проводяться обласні семінари |Обласні, міські |
| |для епідеміологів, терапевтів, |і районні |
| |інфекціоністів, педіатрів районного|робочі групи |
| |рівня, що беруть участь | |
| |в проведенні додаткової імунізації | |
| |-----------------------------------+-----------------|

|     |- Проводиться навчання персоналу  |Районні робочі  |
| |ЛПУ, вакцинаторів/бригад |групи |
| |для проведення щеплень | |
| |за програмою додаткової імунізації.| |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Міські і районні робочі групи |Міські і районні |
| |розробляють план і маршрути |робочі групи |
| |доставки/розподілу вакцини. | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Уточнюються переліки постійних |Міські і районні |
| |і тимчасових пунктів щеплень, |робочі групи |
| |виїзних і мобільних бригад для | |
| |проведення додаткової імунізації. | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Уточнюється кількість осіб, що |Керівники ЛПУ, |
| |підлягають імунізації, складаються |міські і районні |
| |остаточні списки за формою |СЕС |
| |(додаток 2). | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Формуються бригади для проведення|Керівники ЛПУ, |
| |щеплень з числа медпрацівників, що |районні і міські |
| |пройшли навчання за програмою |робочі групи |
| |додаткової імунізації, | |
| |з визначенням графіка роботи | |
| |на пунктах щеплень в учбових | |
| |закладах і медичних установах | |
| |(включаючи резервний персонал). | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Розробляються маршрути руху |Районні робочі |
| |мобільних бригад. |групи |
|----------+-----------------------------------+-----------------|
| |- Формуються мобільні бригади для |Міські і районні |
| |надання кваліфікованої медичної |робочі групи |
| |допомоги у разі виникнення | |
| |поствакцинальних ускладнень | |
| |(одна бригада на базі кожної ЦРЛ | |
| |або міської лікарні), оснащені | |
| |необхідними медикаментами | |
| |і транспортом. | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Завершується підготовка списків |Керівники ЛПУ, |
| |для додаткової імунізації |міські і районні |
| |(школярів, студентів по класах |робочі групи |
| |і групах, медпрацівників і | |
| |персоналу учбових закладів | |
| |за місцем праці, а також інших | |
| |організованих колективів) і | |
| |уточнюються заявки на | |
| |матеріально-технічне забезпечення | |
| |пунктів щеплень. | |
|----------+-----------------------------------+-----------------|
| За |- Усі пункти щеплень/бригади для |Керівники ЛПУ, |
|два тижні |проведення щеплень забезпечуються |міські і районні |
|до початку|всіма необхідними витратними |робочі групи |
|додаткової|матеріалами для проведення | |
|імунізації|додаткової імунізації (вата, | |
| |протишокові аптечки і т.д.) | |
| |і сумками-холодильниками. | |
| |-----------------------------------+-----------------|

|     |- Уточнюється склад бригад     |Керівники ЛПУ,  |
| |для проведення додаткової |міські і районні |
| |імунізації (за відсутності |робочі групи |
| |кого-небудь з членів бригад | |
| |терміново проводиться його заміна | |
| |з числа підготовленого резервного | |
| |персоналу). | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Запрошуються добровольці для |Керівники ЛПУ, |
| |надання допомоги медпрацівникам |міські і районні |
| |в дні проведення імунізації. |робочі групи |
|----------+-----------------------------------+-----------------|
| За |- Уточнюються способи доставки |Керівники ЛПУ, |
|два тижні |вакцини, витратних матеріалів |міські і районні |
|до початку|і відповідальні особи за їх |робочі групи |
|додаткової|транспортування до пунктів щеплень.| |
|імунізації|-----------------------------------+-----------------|
| |- Куратори проводять вибіркову |Обласні, міські |
| |перевірку готовності до додаткової |і районні |
| |імунізації. |робочі групи |
|----------+-----------------------------------+-----------------|
| За один |- Перевіряється забезпеченість |Республіканський,|
| тиждень |пунктів щеплень холодовими сумками |міські і районні |
|до початку|або термоконтейнерами для доставки |робочі групи |
|додаткової|вакцин. | |
|імунізації|-----------------------------------+-----------------|
| |- Проводиться розподіл вакцини |Керівники ЛПУ, |
| |згідно плану, підготовленого |міські і районні |
| |районними/міськими штабами |робочі групи |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Проводиться контроль за |Керівники ЛПУ, |
| |соціальною мобілізацією населення |міські і районні |
| |(подвірні обходи, наявність |робочі групи |
| |плакатів, листівок, оголошень | |
| |про місця розташування пунктів | |
| |щеплень і часу їх роботи). | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Складаються остаточні детальні |Керівники ЛПУ, |
| |графіки роботи кожної бригади для |міські і районні |
| |проведення щеплень на період |робочі групи |
| |проведення додаткової імунізації | |
| |(по днях). | |
|----------+-----------------------------------+-----------------|
| У дні |- Керівники територіальних ЛПУ |Керівники ЛПУ |
|проведення|здійснюють контроль за організацією| |
|додаткової|роботи пунктів щеплень і вживають | |
|імунізації|невідкладних заходів для усунення | |
| |недоліків. | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Забезпечується щоденний збір і |Керівники ЛПУ, |
| |передача інформації з пунктів |міські і районні |
| |щеплень до вищих рівнів про |робочі групи |
| |кількість щеплених осіб і випадки | |
| |ПВР/ПВУ. | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Проводяться щоденні оперативні |Міські і районні |
| |засідання міських і районних |робочі групи |
| |робочих груп для обговорення | |
| |виявлених проблем і вживання | |
| |конкретних заходів для надання | |
| |практичної допомоги. | |
| |-----------------------------------+-----------------|

|     |- Куратори проводять моніторинг  |Куратори     |
| |ходу виконання додаткової | |
| |імунізації. | |
|----------+-----------------------------------+-----------------|
| Протягом |- Проводиться оцінка результатів |Обласні, міські і|
| двох |додаткової імунізації, включаючи |районні робочі |
| тижнів |охоплення щепленнями, |групи |
| після |за необхідності проводиться | |
|закінчення|підчищаюча імунізація на територіях| |
|додаткової|з недостатнім охопленням. | |
|імунізації|-----------------------------------+-----------------|
| |- Перевіряються та уточнюються |Керівники ЛПУ, |
| |звіти по охопленню щепленнями |обласні, міські і|
| |згідно Додатка 7. |районні робочі |
| | |групи |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- На засіданнях міських і районних |Обласні, міські і|
| |робочих груп обговорюються підсумки|районні робочі |
| |проведення додаткової імунізації |групи |
| |проти кору і краснухи і подаються | |
| |звіти на вищий рівень. | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Дані про щеплення проти кору |Керівники ЛПУ |
| |і краснухи заносяться до | |
| |індивідуальних офіційних документів| |
| |стосовно щеплень. | |
| |-----------------------------------+-----------------|
| |- Куратори подають звіти |Куратори |
| |про проведення додаткової | |
| |імунізації в районах/містах. | |
------------------------------------------------------------------

4. Соціальна мобілізація

Соціальна мобілізація - це підвищення зацікавленості та активне залучення населення до додаткової імунізації проти кору і краснухи. Особлива складність майбутньої додаткової імунізації полягає в необхідності охопити імунізацією дуже велику кількість людей по всій країні (близько 8,0 млн. людей) протягом короткого проміжку часу.

Метою соціальної мобілізації є залучення всіх верств населення, державних органів, релігійних і громадських організацій, медичних працівників всіх профілів до вирішення задач, пов'язаних з проведенням додаткової імунізації.

Стратегіями соціальної мобілізації в ході підготовки і проведення додаткової імунізації проти кору і краснухи є:

- залучення всіх контингентів населення країни, що підлягають імунізації проти кору і краснухи (особи віком від 16 до 29 років);

- мобілізація медичних працівників;

- залучення широких верств населення (урядові і неурядові установи та організації, приватний сектор, політичні і релігійні лідери і т.д.);

- повна і достовірна інформація.

4.1. Залучення контингентів, що підлягають імунізації:

Учні всіх видів учбових закладів - група населення, яку легше всього охопити масовими щепленнями. Головні зусилля повинні бути скеровані на роботу з батьками і викладачами учбових закладів. Інформацію про майбутню додаткову імунізацію краще всього надавати на батьківських зборах і нарадах викладачів.

Медичні працівники роблять щеплення під час додаткової імунізації. Проте не менш важливо, щоб на прийомах в кабінетах, під час обходів ділянок і при проведенні перепису населення медичні працівники інформували населення про мету майбутньої додаткової імунізації, роз'яснювали - особи якого віку підлягають імунізації, які є протипоказання, куди і коли слід прийти для щеплення.

Повна і достовірна інформація є основою, на якій будується вся робота з соціальної мобілізації населення. Інформаційне забезпечення додаткової імунізації передбачає:

- роботу із засобами масової інформації (ЗМІ): телебаченням, радіо, газетами на всіх рівнях;

- наочну агітацію (плакати, буклети, листівки і т.п.);

- усні форми роботи (бесіди, короткі інформаційні виступи, інструктажі, подвірні обходи).

ЗМІ повинні також сприяти створенню позитивної громадської думки. Для цього інформація повинна бути представлена в об'єктивному світлі і в цікавій формі. Вибраний жанр подачі матеріалу може бути різним (інтерв'ю, зарисовка, думка фахівців і т.п.). Інформація може бути представлена в блоках новин, публічних виступах відомих політичних діячів, авторитетних і знаменитих осіб, які закликають зробити щеплення; регулярні телепередачі по типу круглого столу, вечори запитань і відповідей за участю представників Міністерства охорони здоров'я і фахівців на всіх рівнях служби охорони здоров'я. До початку додаткової імунізації має відбутися прес-конференція.

4.2. Деякі рекомендації щодо роботи з представниками ЗМІ

На всіх етапах підготовки додаткової імунізації медичним працівникам необхідно підтримувати контакт з працівниками ЗМІ. У будь-який час до керівників медичних установ можуть звернутися журналісти з проханням прокоментувати хід підготовки і проведення масової імунізації населення в регіоні, дати докладне інтерв'ю для телебачення, радіо, газет і журналів, надати докладний матеріал по кору і краснусі, показаннях і протипоказаннях до імунізації, можливих ускладненнях після імунізації і т.д.

Нижче приведені деякі рекомендації, які допоможуть встановити контакт із журналістами і донести потрібну інформацію до аудиторії:

1. Будьте доброзичливі і спокійні. Висловлюйте свою доброзичливість до інтерв'юера та запитань, що ставляться. Відносьтеся до інтерв'юера як до представника громадськості, який має право на отримання відомостей про проведення додаткової імунізації.

2. Будьте професійні. Ретельно готуйтеся до інтерв'ю. Спробуйте наперед передбачити питання, які можуть бути поставлені, і подумайте над тим, як на них відповісти.

3. Кажіть тільки правду. Якщо є погані новини, необхідно провести розслідування ще до контакту із ЗМІ і обов'язково надати професійні роз'яснення.

4. Не використовуйте дуже багато спеціальних термінів (наприклад, імуносупресія, перинатальна патологія і т.д.). Говоріть зрозумілою, доступною мовою (наприклад, придушення імунітету, природжене захворювання). Стежте за тим, щоб мова не виглядала так, ніби цитуються офіційні документи або наукова стаття. Репортери та їхня аудиторія не зможуть встановити контакт з тими, кого вони не розуміють.

5. Відповідайте тільки на задане запитання. Якщо одночасно задано два і більш запитань, повністю завершіть відповідь на перше, потім приступайте до наступного.

6. Будьте оптимістичні. Створіть могутній позитивний імідж для себе і для імунізаційної компанії.

7. Не забувайте про міміку і жестикуляцію. Вираз обличчя, напрям погляду, положення вашого тіла і жестикуляція мають велике значення.

8. Не займайте оборонну позицію, як, наприклад: "Ще потрібно подивитися, чи правда те, що міститься в повідомленні". Проте приймайте на себе відповідальність, сумірну з посадовим положенням, не покладайте провину на будь-кого іншого.

9. Заяви повинні бути чіткими, однозначними, аргументованими, у разі потреби здатними розвіяти помилкові чутки і припущення щодо можливих ускладнень і протипоказань.

10. Не робіть заяв не "для друку".

4.3. Основні аргументи на користь імунізації можуть включати таке:

- Імунізація попереджає і ліквідує хвороби - це доведений факт (приклади: натуральна віспа, поліомієліт).

- Збиток, що наносять здоров'ю інфекційні хвороби, набагато вище, ніж негативні наслідки від щеплень (приклад: натуральна віспа).

- Вакцини можуть викликати реакції, проте вони, як правило, місцеві, слабкі і не викликають серйозних проблем із здоров'ям (наприклад, легкий висип, температура, артрити після імунізації краснушно-коровою вакциною на відміну від важкої пневмонії або енцефаліту після інфекції кору або природженої потворності розвитку плоду після краснухи у вагітних).

- В минулі роки хвороби, які можна попередити імунізацією, унесли мільйони життів людей, зробили мільйони інвалідами, і якщо не продовжувати використовувати вакцину, то така ситуація може повторитися (приклади: дифтерія, поліомієліт).

4.4. Наочна агітація

- Розробка і масовий тираж плакатів, інформаційних листівок, буклетів, що закликають пройти імунізацію.

- Розробка і розміщення інформації на рекламних щитах в центральних частинах столиці, районних центрах, містах і інших населених пунктах.

- Велике значення мають місця розповсюдження засобів наочної агітації - громадські і приватні заклади (в тому числі магазини, супермаркети, ресторани, кафе, базари), учбові і медичні установи, громадський транспорт.

- Весь інформаційний пакет (листівки, плакати, інструкції, радіо і відеоролики, прес-релізи і т.п.), розроблений для роботи із вказаними категоріями в рамках проведення додаткової імунізації, розповсюджуватиметься через міські і районні штаби, районні і міські поліклініки, ЦРЛ, СЛА, СДЛ, амбулаторії загальної практики - сімейної медицини і ФАП.

                   Додаток 3

               АНКЕТА
куратора для оцінки роботи пункту щеплень
в ході додаткової імунізації

   Оцінка якості роботи пунктів щеплень проводиться з таких
питань. Опишіть детально всі проблеми.

------------------------------------------------------------------
|Місто, район Пункт щеплень Дата |
|----------------------------------------------------------------|
|Цільова група Кількість вакцинованих на дату відвідин |
------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------
| Спостереження і дослідження |Так|Ні|Коментарі|
|----------------------------------------------------------------|
|Підготовчі процедури |
|----------------------------------------------------------------|
|Кількість ККВ і розчинника, включаючи запас, | | | |
|достатня | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Необхідна кількість СБ шприців з урахуванням | | | |
|запасу отримана | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Одноразові 5 мл шприци для розведення вакцини в| | | |
|кількості, рівній отриманим флаконам з | | | |
|вакциною, з урахуванням запасу отримано | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Усі отримані шприци в стерильній упаковці або з| | | |
|двома ковпачками на кінцях | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Для розведення ККВ використовується розчинник | | | |
|відповідного виробника | | | |
|----------------------------------------------------------------|
|Поводження з вакциною |
|----------------------------------------------------------------|
|Розведення вакцини завжди проводиться | | | |
|стерильним шприцом і стерильною голкою | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Розчинник перед розведенням вакцини | | | |
|охолоджується (якщо він не зберігається в | | | |
|холодильнику) | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Ін'єкція вакцини проводиться у дельтовидний | | | |
|м'яз плеча (підшкірно) | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Вакцинатор не доторкається до голки руками в | | | |
|процесі підготовки до ін'єкції і під час її | | | |
|проведення | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Флакони з вакциною знищуються через 6 годин | | | |
|після розведення і в кінці робочого дня | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Медпрацівники попереджають тих, хто | | | |
|вакцинується, про можливі реакції на введення | | | |
|ККВ | | | |
|----------------------------------------------------------------|
|Знищення використаних шприців і голок |
|----------------------------------------------------------------|
|Є достатня кількість коробок для безпечного | | | |
|збирання і знищення шприців (КБУ) | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Ковпачки не надягають на голки після проведення| | | |
|ін'єкції або розведення вакцини | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Використані шприци не виймаються з коробок | | | |
|(КБУ) | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Заповнені коробки (КБУ) забираються з | | | |
|вакцинальних столиків у безпечні недоступні | | | |
|місця | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|

|Коробки (КБУ) не переповнюються використаними |  | |     |
|шприцами (більш ніж 2/3 об'єму коробки) | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Заповнені коробки (КБУ) утилізуються | | | |
|----------------------------------------------------------------|
|Поствакцинальні реакції та ускладнення |
|----------------------------------------------------------------|
|Медичні працівники знайомі з ПВР/ПВУ, які | | | |
|можуть виникнути після введення ККВ | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Щоденні звіти про ПВР/ПВУ подаються до ЛПУ за | | | |
|підпорядкуванням | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Пункт щеплень забезпечений протишоковою | | | |
|аптечкою | | | |
|----------------------------------------------------------------|
|Персонал |
|----------------------------------------------------------------|
|У вакцинатора є сертифікат про допуск до | | | |
|вакцинації | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|В бригаді для проведення щеплень є необхідна | | | |
|кількість вакцинаторів (з розрахунку - | | | |
|100-150 ін'єкцій в день на одного вакцинатора) | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|В роботі пункту щеплень беруть участь волонтери| | | |
|(опишіть детально в коментарях) | | | |
|----------------------------------------------------------------|
|Холодовий ланцюг |
|----------------------------------------------------------------|
|Є достатня кількість сумок-холодильників | | | |
|(у гарному стані та в необхідній кількості) | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Є 2 комплекти холодових елементів для кожної | | | |
|сумки-холодильника | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Температура в холодильнику знаходиться в межах | | | |
|від +2 град. C до +8 град. C | | | |
|----------------------------------------------------------------|
|Документація |
|----------------------------------------------------------------|
|Є керівництво по додатковій імунізації для | | | |
|вакцинаторів | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|Є і правильно заповнюються такі форми: | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|форма щоденного звіту про щеплення | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|форма щоденного звіту про ПВР/ПВУ | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|реєстраційний лист | | | |
|----------------------------------------------------------------|
|Соціальна мобілізація |
|----------------------------------------------------------------|
|Медпрацівниками і волонтерами здійснюється | | | |
|активний пошук нещеплених і їхня агітація | | | |
|-----------------------------------------------+---+--+---------|
|В наявності є і використовуються матеріали | | | |
|з соціальної мобілізації | | | |
------------------------------------------------------------------

   Інші спостереження і коментарі:
 _________________________________________________________________
 _________________________________________________________________
 _________________________________________________________________

 П.І.Б: _____________________ Підпис: ____________________

                   Додаток 4

             ЗАКЛЮЧНИЙ ЗВІТ
     куратора про проведення додаткової імунізації
       (представляється з кожної області/міста)

 Район/місто _________________

   1. Планування і підготовка
   1) Планування
 - чи розроблений детальний план заходів    ----   ----
  в області і районах?             | | Так | | Ні
                        ----   ----
 - чи включає план стратегії,          ----   ----
  яких слід дотримуватися?           | | Так | | Ні
                        ----   ----
 - чи є докладна карта районів з вказівкою   ----   ----
  всіх медичних установ, чисельності цільових | | Так | | Ні
  груп населення в населених пунктах?     ----   ----

 - кількість сформованих бригад?
 ________ бригад

 - кількість днів, передбачених для охоплення
  щепленнями запланованих контингентів
  всього району/міста?
 ________ днів

 - загальна кількість необхідного        ----   ----
  устаткування і матеріалів (вакцина,     | | Так | | Ні
  шприци, аптечки невідкладної допомоги,    ----   ----
  холодильне устаткування, вата і т.і.)?

 - чи створена обласна/районна група,      ----   ----
  і хто увійшов до її складу          | | Так | | Ні
  (організації/відомства/посадовці)?      ----   ----

   На окремому  аркуші  перерахуєте  членів  робочої  групи
з визначенням посади і розділу роботи по організації і координації
додаткової імунізації Хто є відповідальною особою за проведення
додаткової імунізації в даній області/районі/місті? (П.І.Б. і
посада)

   2) Навчання:
   Яке навчання (інструктаж, семінари) було проведено на рівні
області/району для медичного персоналу і волонтерів:

------------------------------------------------------------------
|Дати| Кількість  | Тривалість, | Основні теми | Хто проводив |
|  | учасників  | дні/години |  занять  |  заняття  |
|----------------------------------------------------------------|
|Для медперсоналу                        |
|----------------------------------------------------------------|
|  |       |       |       |       |
|----+--------------+--------------+--------------+--------------|
|  |       |       |       |       |
|----+--------------+--------------+--------------+--------------|
|  |       |       |       |       |
|----------------------------------------------------------------|
|Для волонтерів                         |
|----------------------------------------------------------------|
|  |       |       |       |       |
|----+--------------+--------------+--------------+--------------|
|  |       |       |       |       |
|----+--------------+--------------+--------------+--------------|
|  |       |       |       |       |
------------------------------------------------------------------

   Які матеріали використовувалися і були роздані учасникам під
час навчання (документація, методичні матеріали):

------------------------------------------------------------------
|       Матеріали       |Необхідно|Отримано|Коментарі|
|-----------------------------------+---------+--------+---------|
|Наказ МОЗ України         |     |    |     |
|-----------------------------------+---------+--------+---------|
|Керівництво по проведенню     |     |    |     |
|додаткової імунізації       |     |    |     |
|-----------------------------------+---------+--------+---------|
|Керівництво по мікроплануванню   |     |    |     |
|-----------------------------------+---------+--------+---------|
|Коротке керівництво для      |     |    |     |
|вакцинаторів            |     |    |     |
|-----------------------------------+---------+--------+---------|
|Реєстраційні форми         |     |    |     |
|-----------------------------------+---------+--------+---------|
|Інші матеріали:          |     |    |     |
------------------------------------------------------------------

 Чи своєчасно була отримана вищезгадана     ----   ----
 документація районом?             | | Так | | Ні
                        ----   ----
 Чи завершилося навчання персоналу       ----   ----
 і волонтерів до початку додаткової       | | Так | | Ні
 імунізації?                  ----   ----

 Чи вважаєте Ви, що навчання персоналу     ----   ----
 і волонтерів відповідало всім вимогам     | | Так | | Ні
 (коментарі)?                  ----   ----

   2. Виконання
   1) Плани

 Чи виконувався складений заздалегідь      ----   ----
 план заходів повністю або в ході додаткової  | | Так | | Ні
 імунізації до нього були внесені якісь зміни? ----   ----

   Якщо "Так", то які (якщо недостатньо місця, то опишіть зміни
на окремому листі) _______________________________________________
   Реальні терміни проведення додаткової  імунізації  (дати)
з ________________ по ________________
   Які основні проблеми і труднощі виникали під час проведення
додаткової імунізації (якщо недостатньо місця, то опишіть проблеми
і труднощі на окремому аркуші)? __________________________________

   2) Пункти щеплень
   Число постійних  пунктів  щеплень, що працювали під час
додаткової імунізації ________ пунктів
   Число сформованих додаткових пунктів щеплень ________ пунктів

   Чи є схема дислокації тимчасових пунктів  ----   ----
   щеплень                  | | Так | | Ні
                        ----   ----
   Кількість мобільних бригад, сформованих
   під час додаткової імунізації _________ бригад

 Чи є схема маршрутів для всіх мобільних    ----   ----
 бригад                     | | Так | | Ні
                        ----   ----
 Склад і чисельність мобільних бригад ____________________________

 Кількість транспортних засобів, що використовуються для мобільних
 бригад ___________________________
 Джерела засобів для забезпечення мобільних бригад транспортом
 ___________________________
 _________________________________________________________________

   3) Немедичний персонал, що  бере  участь  в  додатковій
імунізації

------------------------------------------------------------------
| Групи немедичного |Брали участь як|  Брали участь в інших  |
|   персоналу   | реєстратори |     заходах     |
|           |        | (соціальна мобілізація, |
|           |        |  залучення населення,  |
|           |        |  організація потоків  |
|           |        |  населення і т.д.)   |
|---------------------+---------------+--------------------------|
|Вчителі       |        |             |
|---------------------+---------------+--------------------------|
|Студенти       |        |             |
|---------------------+---------------+--------------------------|
|Політичні діячі   |        |             |
|та адміністративні  |        |             |
|працівники      |        |             |
|---------------------+---------------+--------------------------|
|Неурядові організації|        |             |
|(вказати які)    |        |             |
|---------------------+---------------+--------------------------|
|Інші волонтери    |        |             |
------------------------------------------------------------------

   4) Охоплення вакцинацією цільових груп
   Цільові групи (вкажіть чисельність груп):
   Діти, підлітки, молоді особи віком 16-29 років  ______ осіб

   5) ПВР/ПВУ
 Чи є всі необхідні стандартні форми      ----   ----
 для реєстрації і розслідування ПВР/ПВУ,    | | Так | | Ні
 які мали місце під час додаткової імунізації? ----   ----

   Хто є відповідальною особою за реєстрацію і звітність про
випадки ПВР/ПВУ на рівні району (ім'я і посада)? _________________
 _________________________________________________________________
 ПВР/ПВУ, зареєстровані в ході додаткової імунізації

------------------------------------------------------------------
|          ПВР/ПВУ           |Абсолютне число|
|------------------------------------------------+---------------|
|Абсцес на місці щеплення            |        |
|------------------------------------------------+---------------|
|Анафілактичний шок               |        |
|------------------------------------------------+---------------|
|Лихоманка (температура > 39 град. C)      |        |
|------------------------------------------------+---------------|
|Колапс                     |        |
|------------------------------------------------+---------------|
|Синдром токсичного шоку             |        |
|------------------------------------------------+---------------|
|Інші важкі або незвичайні ускладнення (стани), |        |
|які пов'язують із щепленням           |        |
------------------------------------------------------------------

   Додайте копії звітів про розслідування всіх зареєстрованих
випадків тяжких і групових ПВР і всіх ПВУ.

   6) Безпека ін'єкцій
   Який спосіб  утилізації  коробок  для  безпечного  збору
використаних шприців і голок застосовувався?

 Збирання заповнених коробок для утилізації   ----   ----
 в спеціально передбачених місцях        | | Так | | Ні
                        ----   ----
   Якщо так, де вони були утилізовані __________________________

   Вкажіть методи утилізації КБУ

 Чи існують звіти (акти) із зазначенням     ----   ----
 кількості заповнених в ході додаткової     | | Так | | Ні
 імунізації коробок, що підтверджують      ----   ----
 їх безпечне знищення?
                        ----   ----
 Чи відповідає кількість знищених насправді   | | Так | | Ні
 коробок кількості, вказаній в актах?      ----   ----

   Хто був відповідальною особою, що контролювала безпечну і
повну утилізацію всіх коробок в даному районі (ім'я і посада)?
 _________________________________________________________________

   3. Матеріально-технічне забезпечення
   Чисельність цільової групи ____________________________ осіб.

   Вакциновано в ході додаткової імунізації ______________ осіб.

------------------------------------------------------------------
| Найменування |Необхідна| Отримана|Використано|Залишок|Нестача|
|        |кількість|кількість|      |    |    |
|----------------+---------+---------+-----------+-------+-------|
|Флакони     |     |     |      |    |    |
|з вакциною   |     |     |      |    |    |
|----------------+---------+---------+-----------+-------+-------|
|Флакони     |     |     |      |    |    |
|з розчинником  |     |     |      |    |    |
|----------------+---------+---------+-----------+-------+-------|
|СБ шприци для  |     |     |      |    |    |
|вакцинації   |     |     |      |    |    |
|----------------+---------+---------+-----------+-------+-------|
|Одноразові   |     |     |      |    |    |
|голки/шприци  |     |     |      |    |    |
|для розведення |     |     |      |    |    |
|вакцини     |     |     |      |    |    |
|----------------+---------+---------+-----------+-------+-------|
|Контейнери для |     |     |      |    |    |
|транспортування |     |     |      |    |    |
|вакцини     |     |     |      |    |    |
|----------------+---------+---------+-----------+-------+-------|
|Термосумки   |     |     |      |    |    |
|----------------+---------+---------+-----------+-------+-------|
|Протишокові   |     |     |      |    |    |
|аптечки     |     |     |      |    |    |
|----------------+---------+---------+-----------+-------+-------|
|Холодові    |     |     |      |    |    |
|елементи    |     |     |      |    |    |
|----------------+---------+---------+-----------+-------+-------|
|Вата      |     |     |      |    |    |
|----------------+---------+---------+-----------+-------+-------|
|Спирт      |     |     |      |    |    |
|----------------+---------+---------+-----------+-------+-------|
|Коробки для   |     |     |      |    |    |
|безпечного збору|     |     |      |    |    |
|використаних  |     |     |      |    |    |
|шприців     |     |     |      |    |    |
|----------------+---------+---------+-----------+-------+-------|
|Звітні форми  |     |     |      |    |    |
------------------------------------------------------------------

   Якщо були проблеми, пов'язані із нестачею, - стисло опишіть,
що було зроблено для їх вирішення, як вплинули ці проблеми на
проведення додаткової імунізації у Вашій області/районі __________
 _________________________________________________________________
 _________________________________________________________________

   Чи були в області/районі можливості забезпечення додаткової
імунізації по наступних позиціях:

 Дотримання холодового ланцюга при зберіганні  ----   ----
 вакцини на районному рівні (наявність     | | Так | | Ні
 устаткування)                 ----   ----

 Дотримання холодового ланцюга при розподілі  ----   ----
 вакцини (наявність устаткування)        | | Так | | Ні
                        ----   ----
 Дотримання холодового ланцюга на рівні     ----   ----
 пунктів щеплення і пересувних бригад      | | Так | | Ні
 (наявність устаткування)            ----   ----

 Наявність транспорту для розподілу вакцин   ----   ----
 та інших матеріалів              | | Так | | Ні
                        ----   ----
 Наявність транспорту для переміщення      ----   ----
 мобільних бригад                | | Так | | Ні
                        ----   ----

   В разі негативної відповіді на будь-який з цих пунктів, дайте
коротке  пояснення та опис, що було зроблено для вирішення
проблеми: ________________________________________________________

   4. Соціальна мобілізація

 Чи створена група з соціальної         ----   ----
 мобілізації?                  | | Так | | Ні
                        ----   ----
 Якщо так, то ким вона представлена       ----   ----
 (вкажіть посади представників на окремому   | | Так | | Ні
 аркуші)?                    ----   ----

   З яких фондів і джерел проводилася соціальна мобілізація на
рівні району:

------------------------------------------------------------------
|   Фонд/джерело   |Сума/кількість|  В якій формі були  |
|            |       |внески? (тобто готівка, |
|            |       |  готова продукція,  |
|            |       |    і т.д.)     |
|------------------------+--------------+------------------------|
|МОЗ           |       |            |
|------------------------+--------------+------------------------|
|Міські органи влади   |       |            |
|------------------------+--------------+------------------------|
|Районні органи влади  |       |            |
|------------------------+--------------+------------------------|
|Місцеві добровольці   |       |            |
|(бізнесмени,      |       |            |
|організації)      |       |            |
|------------------------+--------------+------------------------|
|Інші джерела (описати  |       |            |
|детально)        |       |            |
------------------------------------------------------------------

 Чи був брак у фінансуванні якого-небудь    ----   ----
 заходу з соціальної мобілізації?        | | Так | | Ні
                        ----   ----
 (якщо так, опишіть детально)
 _________________________________________________________________

   Для забезпечення соціальної мобілізації в районі чи була
організована в достатній мірі:
   Підтримка з боку медичного персоналу
   Підтримка з боку волонтерів        ----   ----
 (вчителів, релігійних і суспільних діячів)   | | Так | | Ні
                        ----   ----
                        ----   ----
 (вчителів, релігійних і суспільних діячів)   | | Так | | Ні
                        ----   ----

------------------------------------------------------------------
|Засіб соціальної| Запланована |  Наявна   |  Примітка  |
| мобілізації  |  кількість  |  кількість  |  (вказати  |
|        |        |        |  будь-які  |
|        |        |        |  проблеми:  |
|        |        |        |   брак,   |
|        |        |        | нераціональне |
|        |        |        | використання і|
|        |        |        |   т.д.)   |
|----------------+---------------+---------------+---------------|
|Рекламні щити  |        |        |        |
|----------------+---------------+---------------+---------------|
|Настінні плакати|        |        |        |
|----------------+---------------+---------------+---------------|
|Буклети     |        |        |        |
|----------------+---------------+---------------+---------------|
|Інформаційні  |        |        |        |
|листки     |        |        |        |
|----------------+---------------+---------------+---------------|
|Відеоролики   |        |        |        |
|----------------+---------------+---------------+---------------|
|Місцеві     |        |        |        |
|радіовключення |        |        |        |
|(опишіть зміст, |        |        |        |
|тривалість,   |        |        |        |
|частоту передач |        |        |        |
|і т.д.)     |        |        |        |
|----------------+---------------+---------------+---------------|
|Місцеві     |        |        |        |
|телевізійні   |        |        |        |
|включення    |        |        |        |
|(опишіть зміст, |        |        |        |
|тривалість,   |        |        |        |
|частоту передач |        |        |        |
|і т.д.)     |        |        |        |
|----------------+---------------+---------------+---------------|
|Підтримка    |        |        |        |
|місцевими    |        |        |        |
|діячами     |        |        |        |
|----------------+---------------+---------------+---------------|
|Спеціальні   |        |        |        |
|заходи     |        |        |        |
|(концерти, шоу, |        |        |        |
|гуляння)    |        |        |        |
|----------------+---------------+---------------+---------------|
|Інші способи  |        |        |        |
|соціальної   |        |        |        |
|мобілізації   |        |        |        |
|(перерахувати) |        |        |        |
------------------------------------------------------------------

 Чи проводилися спеціальні заходи з метою    ----   ----
 заохочення населення (роздача яких-небудь   | | Так | | Ні
 медичних засобів, організація гулянь і т.д.)  ----   ----
 опишіть
 _________________________________________________________________
 _________________________________________________________________

 Чи проводилися додаткові, не заплановані    ----   ----
 заздалегідь, заходи щодо соціальної      | | Так | | Ні
 мобілізації (вкажіть їх джерела, фонди     ----   ----
 та використані матеріали)
 опишіть
 _________________________________________________________________
 _________________________________________________________________
 Детально опишіть, з якими проблемами стикалися
 ________________________________________
 _________________________________________________________________
                        ----   ----
 Чи вчасно були отримані фонди і ресурси?   | | Так | | Ні
                        ----   ----
 Чи були всі використані в районі матеріали   ----   ----
 розроблені на центральному рівні або одночасно | | Так | | Ні
 використовувалися і додаткові матеріали,    ----   ----
 розроблені на місцях?
 _________________________________________________________________
 _________________________________________________________________
 _________________________________________________________________

 Чи своєчасно були отримані всі матеріали    ----   ----
 з центрального рівня?             | | Так | | Ні
                        ----   ----
   Як Ви  думаєте,  чи  достатньо  освітлювалися додаткової
імунізації в ЗМІ?
 _________________________________________________________________

 Чи було населення достатньо інформовано    ----   ----
 і підготовлено до початку проведення      | | Так | | Ні
 додаткової імунізації?             ----   ----

                        Додаток 5

             ЩОДЕННИЙ ЗВІТ
          про хід виконання додаткової
         імунізації і реєстрацію ПВР/ПВУ
     по місту (району) _________________ 2008 року

   I тиждень (кількість щеплених і охоплення - з наростаючим
підсумком)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| ЛПУ, |Населення |    дата     |    дата     |    дата     |    дата     |    дата     |    дата     |
| район,|віком від |---------------------+---------------------+---------------------+---------------------+---------------------+---------------------|
|місто, |16 до 29 |Кіль-| % |Кількість|Кіль-| % |Кількість|Кіль-| % |Кількість|Кіль-| % |Кількість|Кіль-| % |Кількість|Кіль-| % |Кількість|
|область|років, що |кість|охоп-| ПВР/ПВУ |кість|охоп-| ПВР/ПВУ |кість|охоп-| ПВР/ПВУ |кість|охоп-| ПВР/ПВУ |кість|охоп-| ПВР/ПВУ |кість|охоп-| ПВР/ПВУ |
|    |підлягає |щеп- |лення|(за день)|щеп- |лення|(за день)|щеп- |лення|(за день)|щеп- |лення|(за день)|щеп- |лення|(за день)|щеп- |лення|(за день)|
|    |вакцинації|лених|   |     |лених|   |     |лених|   |     |лених|   |     |лених|   |     |лених|   |     |
|-------+----------+-----+-----+---------+-----+-----+---------+-----+-----+---------+-----+-----+---------+-----+-----+---------+-----+-----+---------|
|    |     |   |   |     |   |   |     |   |   |     |   |   |     |   |   |     |   |   |     |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   II тиждень (кількість щеплених і охоплення - з наростаючим
підсумком)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| ЛПУ, |Населення |    дата     |    дата     |    дата     |    дата     |    дата     |    дата     |
| район,|віком від |---------------------+---------------------+---------------------+---------------------+---------------------+---------------------|
|місто, |16 до 29 |Кіль-| % |Кількість|Кіль-| % |Кількість|Кіль-| % |Кількість|Кіль-| % |Кількість|Кіль-| % |Кількість|Кіль-| % |Кількість|
|область|років, що |кість|охоп-| ПВР/ПВУ |кість|охоп-| ПВР/ПВУ |кість|охоп-| ПВР/ПВУ |кість|охоп-| ПВР/ПВУ |кість|охоп-| ПВР/ПВУ |кість|охоп-| ПВР/ПВУ |
|    |підлягає |щеп- |лення|(за день)|щеп- |лення|(за день)|щеп- |лення|(за день)|щеп- |лення|(за день)|щеп- |лення|(за день)|щеп- |лення|(за день)|
|    |вакцинації|лених|   |     |лених|   |     |лених|   |     |лених|   |     |лених|   |     |лених|   |     |
|-------+----------+-----+-----+---------+-----+-----+---------+-----+-----+---------+-----+-----+---------+-----+-----+---------+-----+-----+---------|
|    |     |   |   |     |   |   |     |   |   |     |   |   |     |   |   |     |   |   |     |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Затверджено
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
18.04.2008 N 213

             ЗАКЛЮЧНИЙ ЗВІТ
        про проведення додаткової імунізації
           проти кору і краснухи
         по місту (району, ЛПУ та ін.)
         ______________________ 2008 року

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|              |   Всього    |  16-17 років  |   18-24 роки  |  25-29 років  |
|              |-------------------+-------------------+-------------------+-------------------|
|              |підлягало|щеплено|%|підлягало|щеплено|%|підлягало|щеплено|%|підлягало|щеплено|%|
|----------------------------+---------+-------+-+---------+-------+-+---------+-------+-+---------+-------+-|
|Охоплення щепленнями    |     |    | |     |    | |     |    | |     |    | |
|----------------------------+---------+-------+-+---------+-------+-+---------+-------+-+---------+-------+-|
|  Причини  |медвідведення |     |    | |     |    | |     |    | |     |    | |
|недоохоплення|--------------+---------+-------+-+---------+-------+-+---------+-------+-+---------+-------+-|
|       |вибули    |     |    | |     |    | |     |    | |     |    | |
|       |тимчасово   |     |    | |     |    | |     |    | |     |    | |
|       |--------------+---------+-------+-+---------+-------+-+---------+-------+-+---------+-------+-|
|       |вибули    |     |    | |     |    | |     |    | |     |    | |
|       |постійно   |     |    | |     |    | |     |    | |     |    | |
|       |--------------+---------+-------+-+---------+-------+-+---------+-------+-+---------+-------+-|
|       |відмови    |     |    | |     |    | |     |    | |     |    | |
|       |--------------+---------+-------+-+---------+-------+-+---------+-------+-+---------+-------+-|
|       |  інші  |  |     |    | |     |    | |     |    | |     |    | |
|       | причини |---+---------+-------+-+---------+-------+-+---------+-------+-+---------+-------+-|
|       |     |  |     |    | |     |    | |     |    | |     |    | |
|       |     |---+---------+-------+-+---------+-------+-+---------+-------+-+---------+-------+-|
|       |     |  |     |    | |     |    | |     |    | |     |    | |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     Відомості про використання вакцини проти кору
       і краснухи в ході додаткової імунізації

------------------------------------------------------------------
| Отримано |Щеплено осіб| Витрачено |  Втрати  | Залишок  |
| вакцини  |      |  доз   |(розлив) в %| вакцини  |
|  (доз)  |      |      |      |  (доз)  |
|------------+------------+------------+------------+------------|
|      |      |      |      |      |
------------------------------------------------------------------

   Відомості про  організацію  пунктів  щеплень, бригад для
проведення щеплень в ході додаткової імунізації проти кору і
краснухи та їх оснащення

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|   Назва   |Організовано| В тому |Всього медперсоналу |Залучено |  Виділено  |Організовано| Кількість холодового устаткування |
|адміністративних| бригад для | числі |          | інших | транспорту | пунктів  |                  |
|  територій  | проведення | виїзних |          | осіб  |       | щеплень  |                  |
|        | щеплень  |  (на  |--------------------+---------+--------------|      |-----------------------------------|
|        |      |районному| лікарів, |медсестер| вказати | вказати за |      | холо- | термо- |термо-|холодові|
|        |      |рівні  |фельдшерів|     | яких  |  видами  |      |дильники|контейнери|сумки |елементи|
|        |      | також |     |     |---------+--------------|      |    |     |   |    |
|        |      |включити |     |     | | | | | | | | | | |      |    |     |   |    |
|        |      |мобільні)|     |     | | | | | | | | | | |      |    |     |   |    |
|        |      |     |     |     | | | | | | | | | | |      |    |     |   |    |
|----------------+------------+---------+----------+---------+-+-+-+-+-+--+--+--+--+--+------------+--------+----------+------+--------|
|        |      |     |     |     | | | | | | | | | | |      |    |     |   |    |
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Підпис керівників ________________________

   Для районного/міського рівнів підписи керівників ЛПУ і СЕС

             СПИСОК СКОРОЧЕНЬ

------------------------------------------------------------------
|ВООЗ       |Всесвітня організація охорони здоров'я    |
|-----------------+----------------------------------------------|
|ДП        |Державне підприємство             |
|-----------------+----------------------------------------------|
|ПММ       |Паливно-мастильні матеріали          |
|-----------------+----------------------------------------------|
|КБУ       |Коробки для безпечної утилізації       |
|-----------------+----------------------------------------------|
|ДІ        |Додаткова імунізація             |
|-----------------+----------------------------------------------|
|ККВ       |Вакцина проти кору і краснухи         |
|-----------------+----------------------------------------------|
|ЛПУ       |Лікувально-профілактична установа       |
|-----------------+----------------------------------------------|
|МБ        |Мобільна бригада               |
|-----------------+----------------------------------------------|
|ПВУ       |Поствакцинальні ускладнення          |
|-----------------+----------------------------------------------|
|ПВР       |Поствакцинальні реакції            |
|-----------------+----------------------------------------------|
|СБ шприци    |Самоблокуючі шприци              |
|-----------------+----------------------------------------------|
|СЛА       |Сільська лікарняна амбулаторія        |
|-----------------+----------------------------------------------|
|СВК       |Синдром вродженої краснухи          |
|-----------------+----------------------------------------------|
|СДС       |Центр з контролю за захворюваннями США    |
|-----------------+----------------------------------------------|
|ЗМІ       |Засоби масової інформації           |
|-----------------+----------------------------------------------|
|СДЛ       |Сільська дільнича лікарня           |
|-----------------+----------------------------------------------|
|ФАП       |Фельдшерсько-акушерський пункт        |
|-----------------+----------------------------------------------|
|ЦРЛ       |Центральна районна лікарня          |
|-----------------+----------------------------------------------|
|ЮНІСЕФ      |Дитячий фонд ООН               |
------------------------------------------------------------------