Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 230 від 27.04.99
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 травня 1999 р. за N 289/3582

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної податкової адміністрації України
N 1016 від 24.12.20
10)

Про заходи щодо забезпечення виконання Закону України
"Про фіксований сільськогосподарський податок"

( Із змінами, внесеними згідно з Наказами
Державної податкової адміністрації
N 12 від 10.01.20
02
N 170 від 26.03.20
04 )

З метою організаційного забезпечення виконання Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" ( 320-14 ) та Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року N 658, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку та заповнення форми розрахунку, розроблені згідно з наказом ДПА України від 20.01.99 N 40.

( Форму податкового розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку див. в документі).

2. Управлінню місцевих податків і зборів та неподаткових платежів подати на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України Порядок розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку та заповнення форми розрахунку.

3. Головному управлінню по роботі з платниками податків забезпечити роз'яснювальну роботу у засобах масової інформації щодо Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку, Порядку розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку та заповнення форми розрахунку.

4. Начальнику управління справами Коваленку В.В. забезпечити тиражування та надіслання Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року N 658, Порядку розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку та заповнення форми розрахунку до державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної податкової адміністрації України Онищенка В.А.

Голова М.Я.Азаров

Затверджено
Наказ Державної податкової
адміністрації України
27.04.99 N 230

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 травня 1999 р.за N 289/3582

Порядок
розрахунку фіксованого сільськогосподарського
податку та складання податкового розрахунку

1. Цей Порядок визначає єдині правила обчислення фіксованого сільськогосподарського податку і складання податкового розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку, розроблений відповідно до Законів України "Про фіксований сільськогосподарський податок" ( 320-14 ) і "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ) та Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року N 658.

2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, визначених у Законах України "Про фіксований сільськогосподарський податок" ( 320-14 ) і "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ).

Під земельними ділянками у Порядку розуміються сільськогосподарські угіддя (рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження) або/та землі водного фонду, які використовуються рибницькими, рибальськими та риболовецькими господарствами для розведення, вирощування та вилову риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах).

3. Платники фіксованого сільськогосподарського податку (далі - платники податку) визначають суму фіксованого сільськогосподарського податку на поточний рік у порядку і розмірах, передбачених Законом України "Про фіксований сільськогосподарський податок" ( 320-14 ), виходячи з площі земельних ділянок та її грошової оцінки, проведеної за станом на 1 липня 1995 року, відповідно до Методики грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 року N 213 (далі - Методика).

4. Розрахунок суми фіксованого сільськогосподарського податку здійснюється платниками податку за формулою

                 Г ріл. х С под. для ріл.
П ріл. х ------------------------- +
100

Г сін. х С под. для сін.
+ П сін. х ------------------------ +
100

Г пас. х С под. для пас.
+ П пас. х ------------------------ +
100

Г б/нас. х С под. для б/нас.
+ П б/нас. х ---------------------------- +
100

Г ріл. х С под. для зем. в/фон.
+ П зем. в/фон. х ------------------------------- = Е податку,
100

де П ріл. - площа ріллі;

П сін. - площа сіножатей;

П пас. - площа пасовищ;

П б/нас. - площа багаторічних насаджень;

П зем. в/фон. - площа земель водного фонду, які використовуються рибницькими, рибальськими та риболовецькими господарствами для розведення, вирощування та вилову риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах), що перебувають у власності платника податку або надані йому у користування, у тому числі на умовах оренди;

Г ріл. - грошова оцінка ріллі, проведена за станом на 01.07.1995 і розрахована за Методикою ( 213-95);

Г сін. - грошова оцінка сіножатей, проведена за станом на 01.07.1995 і розрахована за Методикою ( 213-95);

Г пас. - грошова оцінка пасовищ, проведена за станом на 01.07.1995 і розрахована за Методикою ( 213-95 );

Г б/нас. - грошова оцінка багаторічних насаджень, проведена за станом на 01.07.1995 і розрахована за Методикою ( 213-95);

С под. для ріл. - ставка податку у відсотках до грошової оцінки 1 га ріллі;

С под. для сін. - ставка податку у відсотках до грошової оцінки 1 га сіножатей;

С под. для пас. - ставка податку у відсотках до грошової оцінки 1 га пасовищ;

С под. для б/нас. - ставка податку у відсотках до грошової оцінки 1 га багаторічних насаджень;

С под. для зем. в/фон. - ставка податку у відсотках до грошової оцінки одиниці площі ріллі по областях та Автономній Республіці Крим для земель водного фонду, які використовуються рибницькими, рибальськими та риболовецькими господарствами для розведення, вирощування та вилову риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах);

Е податку - загальна сума фіксованого сільськогосподарського податку.

Платники податку, які не займаються розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах), не включають до розрахунку суми фіксованого сільськогосподарського податку площу земель водного фонду.

5. Загальний розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку на поточний рік на всю площу земельних ділянок, які підлягають оподаткуванню, подається щорічно до 1 лютого поточного року платником податку до органу державної податкової служби за місцем своєї реєстрації. У цей самий термін платник податку подає звітний розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку окремо за кожною земельною ділянкою до органу державної податкової служби за місцем розташування такої земельної ділянки.

Платники податку, утворені в результаті реорганізації сільськогосподарського підприємства та новостворені суб'єкти господарювання, у рік створення подають розрахунки фіксованого сільськогосподарського податку за період від дня їх створення і до кінця року у терміни, передбачені законодавством для місячного базового податкового (звітного) періоду (протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем місяця їх реорганізації або створення), і обліковуються з дня, що настає за останнім календарним днем місяця їх реорганізації або створення.

У разі коли у звітному періоді відбувається зміна площі земельної ділянки у зв'язку з набуттям на неї права власності або користування, землевласник чи землекористувач зобов'язаний здійснити уточнення суми фіксованого сільськогосподарського податку на період до закінчення податкового року і протягом місяця надати розрахунки щодо набутої площі земельної ділянки до органів державної податкової служби за місцем розташування земельної ділянки та до органу державної податкової служби за місцем своєї реєстрації. Крім того, платник податку стосовно сільськогосподарських угідь подає витяг з державного земельного кадастру про склад земель сільськогосподарських угідь та їх грошову оцінку.

Платник фіксованого сільськогосподарського податку виправляє самостійно виявлені ним помилки майбутніх або минулих податкових періодів у порядку, установленому пунктом 5.1 статті 5 і пунктом 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ).

У разі зміни об'єкта оподаткування протягом року, що зменшує суму фіксованого сільськогосподарського податку за звітний місяць, платник податку до закінчення граничних строків подання податкових декларацій за такий місяць, установлених підпунктом "а" підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ) (протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця), подає новий загальний розрахунок за місцем своєї реєстрації і новий звітний розрахунок за місцем розташування земельної ділянки з виправленими показниками за такий звітний місяць (а за потреби - і за наступні за звітним місяці) без нарахування штрафів, установлених пунктом 17.2 статті 17 цього Закону.

Податковий розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку може бути поданий до податкового органу за добровільним рішенням платника податку в електронній формі за умови дотримання вимог чинного законодавства, що регулює ці питання.

6. Сплата фіксованого сільськогосподарського податку здійснюється протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем базового звітного (податкового) місяця.

Платники податку щомісяця сплачують протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем базового звітного (податкового) місяця, третину суми податку, визначеної на кожний квартал від річної суми податку, у такому обсязі:

                            Е податку х 10
щомісяця у I кварталі -------------- : 3;
100

Е податку х 10
щомісяця у II кварталі -------------- : 3;
100

Е податку х 50
щомісяця у III кварталі -------------- : 3;
100

Е податку х 30
щомісяця у IV кварталі -------------- : 3.
100

У податковому розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку заокруглення суми нарахованого фіксованого сільськогосподарського податку за базові податкові (звітні) місяці року, крім суми за останній базовий податковий (звітний) місяць року, здійснюється за загальними правилами заокруглення. Сума фіксованого сільськогосподарського податку за останній базовий податковий (звітний) місяць року визначається як різниця річної суми фіксованого сільськогосподарського податку і суми фіксованого сільськогосподарського податку за базові податкові (звітні) місяці року, крім останнього.

7. Складання податкового розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку здійснюється у такому порядку.

У разі якщо платником податку подається загальний розрахунок податку на всі площі земельних ділянок, які підлягають оподаткуванню, до органу державної податкової служби за місцем своєї реєстрації, то у верхній частині розрахунку у клітинці "Загальний розрахунок" за рядком 1-им робиться позначка "X".

Якщо платником податку подається розрахунок за земельну ділянку до органу державної податкової служби за місцем розташування такої земельної ділянки, то позначка "X" робиться у клітинці "Звітний розрахунок" за рядком 1-им.

Якщо у платника податку у власності або/та користуванні, у тому числі на умовах оренди, є тільки земельні ділянки в межах території одного органу місцевого самоврядування, до бюджету якого зараховується відповідна частина фіксованого сільськогосподарського податку, то у звітному розрахунку позначка "X" робиться у двох клітинках "Звітний розрахунок" та "Загальний розрахунок" за рядком 1-им, а окремий загальний розрахунок не подається.

У разі коли у майбутніх податкових періодах платник податку самостійно виявляє помилки минулих податкових періодів, що містяться у раніше поданому ним розрахунку, і подає уточнюючий загальний і уточнюючий звітний розрахунки, що містять виправлені показники, а у разі виявлення недоплати - з нарахуванням штрафу, установленого пунктом 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ), то позначка (X) робиться відповідно у клітинках "Уточнюючий загальний розрахунок" та "Уточнюючий звітний розрахунок" за рядком 1-им. При цьому на суми недоплати за базові податкові (звітні) місяці, граничний термін подання податкових декларацій за які, визначений відповідно до підпункту "а" підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", не настав, штраф, встановлений пунктом 17.2 статті 17 цього Закону, не нараховується.

У разі якщо платником подається розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку у зв'язку з набуттям права власності або/та користування на земельну ділянку, то позначка (X) робиться у клітинках "За нові земельні ділянки" і "Звітний розрахунок" за рядком 1-им у розрахунку податку, який подається за місцезнаходженням земельної ділянки, та у клітинках "За нові земельні ділянки" і "Звітний розрахунок" за рядком 1-им у розрахунку податку, який подається за місцем реєстрації земельної ділянки.

Уточнення суми фіксованого сільськогосподарського податку у розрахунку податку за нові земельні ділянки відбувається у порядку, установленому для уточнення податкового зобов'язання у звітному розрахунку з тією різницею, що в уточнюючих і нових розрахунках за нові земельні ділянки додатково робиться позначка "X" у клітинці "За нові земельні ділянки" за рядком 1-им у розрахунку податку.

У відповідні клітинки колонки 2 (к. 2) "Категорія земельних ділянок" рядків 1.1-1.3 і т.д., 2.1-2.3 і т.д., 3.1-3.3 і т.д., 4.1-4.3 і т.д., 5.1-5.3 і т.д. розрахунку записуються категорії земельних ділянок на підставі даних витягу з державного реєстру земель - документ, який містить відомості, що надаються з бази даних Автоматизованої системи державного земельного кадастру, видача якого регламентується наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 02.07.2003 N 174 "Про затвердження Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 липня 2003 року N 641/7962.

У відповідні клітинки колонки 3 (к. 3) "Площа (га)" рядків 1.1-1.3 і т.д., 2.1-2.3 і т.д., 3.1-3.3 і т.д., 4.1-4.3 і т.д., 5.1-5.3 і т.д. розрахунку записуються площі земельних ділянок у гектарах.

У відповідні клітинки колонки 4 (к. 4) "Грошова оцінка 1 га с/угідь та одиниці площі ріллі по областях та АР Крим (грн.)" рядків 1.1-1.3 і т.д., 2.1-2.3 і т.д., 3.1-3.3 і т.д., 4.1-4.3 і т.д., 5.1-5.3 і т.д. розрахунку записується розмір грошової оцінки земельної ділянки, установлений на відповідній території.

У відповідні клітинки колонки 5 (к. 5) "Ставка податку (% до грошової оцінки)" рядків 1.1-1.3 і т.д., 2.1-2.3 і т.д., 3.1-3.3 і т.д., 4.1-4.3 і т.д., 5.1-5.3 і т.д. розрахунку записуються ставки у відсотках до грошової оцінки 1 га сільськогосподарських угідь (для ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень) або/та ставка у відсотках до грошової оцінки одиниці площі ріллі по областях та Автономній Республіці Крим (для земель водного фонду, які використовуються рибницькими, рибальськими та риболовецькими господарствами для розведення, вирощування та вилову риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах), передбачені статтями 3 і 4 Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" ( 320-14 ).

У відповідні клітинки колонки 6 (к. 6) "Сума фіксованого сільськогосподарського податку (к.3 х к.4 х к.5 х/100)" розрахунку записується результат добутку значень відповідних клітинок к.3, к.4, к.5, поділеного на сто.

Рядок 1 к. 6 вираховується як сума значень клітинок за рядками 1.1-1.3, тобто р.1 к.6 = р.1.1 к.6 + р.1.2 к.6 + р.1.3 к.6. Аналогічно вираховуються рядки 2-5 к.6.

Значення за рядком 6 "Загальна сума нарахованого фіксованого сільськогосподарського податку на звітний рік, усього (сума р.1 к.6 + р.2 к.6 + р.3 к.6 + р.4 к.6 + р.5 к.6)" розрахунку дорівнює сумі значень клітинок к.6 за рядками 1-5.

Значення за рядком 6.1 "На перший квартал (р.6 х 10%)" розрахунку складає десять відсотків від показника за рядком 6.

У відповідні клітинки рядків 6.1.1-6.1.3 розрахунку записується значення, яке складає третину показника за рядком 6.1.

Значення за рядком 6.2 "На другий квартал (р.6 х 10%)" розрахунку складає десять відсотків від показника за рядком 6.

У відповідні клітинки рядків 6.2.1-6.2.3 розрахунку записується значення, яке складає третину показника за рядком 6.2.

Значення за рядком 6.3 "На третій квартал (р.6 х 50%)" розрахунку складає п'ятдесят відсотків від показника за рядком 6.

У відповідні клітинки рядків 6.3.1-6.3.3 розрахунку записується значення, яке складає третину показника за рядком 6.3.

Значення за рядком 6.4 "На четвертий квартал (р.6 х 30%)" розрахунку складає тридцять відсотків від показника за рядком 6.

У відповідні клітинки рядків 6.4.1-6.4.2 розрахунку записується значення, яке складає третину показника за рядком 6.4.

У рядку 6.4.3 вираховується різниця рядка 6 і значень рядків 6.1.1-6.1.3, 6.2.1-6.2.3, 6.3.1-6.3.3, 6.4.1 і 6.4.2.

Клітинки рядків 7, 7.1.1-7.1.12, 8, 8.1.1-8.1.12, 9, 9.1.1-9.1.12, 10, 11 заповнюються у разі подання уточнюючого розрахунку з використанням показників звітного або нового звітного розрахунків за відповідний період.

У разі подання загального, звітного або/та нового загального, звітного розрахунків клітинки рядків 7, 7.1.1-7.1.12, 8, 8.1.1-8.1.12, 9, 9.1.1-9.1.12, 10, 11 не заповнюються і в них відповідно проставляються прочерки.

У рядку 7 "Нараховано фіксованого сільськогосподарського податку за _______ рік за даними раніше поданого розрахунку, що уточнюється* (р.6 розрахунку, що уточнюється)" і у клітинах рядків 7.1.1-7.1.12 записуються значення клітинок за рядками 6, 6.1.1-6.1.3, 6.2.1-6.2.3, 6.3.1-6.3.3, 6.4.1-6.4.3 розрахунку, показники якого уточнюються.

У рядку 8 "Сума податку, яка збільшує податкове зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки*" записується сума рядків 8.1.1-8.1.12.

У клітинках за рядками 8.1.1-8.1.12 записуються різниці значень клітинок за рядками 6.1.1-6.1.3, 6.2.1-6.2.3, 6.3.1-6.3.3, 6.4.1-6.4.3 і клітинок за відповідними рядками 7.1.1-7.1.12 уточнюючого розрахунку податку, що містить виправлені показники, у разі позитивного значення цієї різниці.

У рядку 9 "Сума податку, яка зменшує податкове зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки*" записується сума рядків 9.1.1-9.1.12.

У клітинках за рядками 9.1.1-9.1.12 записується позитивне значення різниці значень клітинок за рядками 7.1.1-7.1.12 уточнюючого розрахунку, що містить виправлені показники, і клітинок відповідних рядків 6.1.1-6.1.3, 6.2.1-6.2.3, 6.3.1-6.3.3, 6.4.1-6.4.3 у разі позитивного значення цієї різниці.

У рядку 10 "Сума штрафу (нараховується платником самостійно відповідно до пункту 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами") (р.8 х 5%)" записується значення, яке складає п'ять відсотків від показника за рядком 8 уточнюючого розрахунку, що містить виправлені показники.

Розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку підписується керівником підприємства і головним бухгалтером (вказуються їх прізвища, ініціали, проставляється дата заповнення розрахунку), скріплюється печаткою підприємства.

8. Працівником органу державної податкової служби, який здійснив камеральну перевірку розрахунку податку, у спеціальному полі для службових відміток проставляється відмітка про внесення даних до електронної бази податкової звітності, дата, прізвище службової особи органу державної податкової служби, ставиться підпис. При цьому, у разі потреби за наслідками камеральної перевірки, вноситься інформація про виявлені порушення (помилки), дата і номер складання акта цієї перевірки, прізвище службової особи органу державної податкової служби, ставиться підпис.

9. Платники фіксованого сільськогосподарського податку перераховують у визначений строк кошти на окремий рахунок відділення Державного казначейства України в районі за місцем розташування земельної ділянки, відкритий на балансовому рахунку 2512 "Кошти державного бюджету цільового характеру" (код бюджетної класифікації 16040000 "Фіксований сільськогосподарський податок").

10. Записи про сплату фіксованого сільськогосподарського податку провадяться органами державної податкової служби в картку особового рахунку платника на підставі виписок та реєстрів, що передаються відділеннями Державного казначейства у районах за місцем розташування земельної ділянки до органів державної податкової служби за місцем розташування земельної ділянки.

( Порядок із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 12 від 10.01.2002, в редакції Наказу Державної податкової адміністрації N 170 від 26.03.2004 )