Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 13 березня 2002 р. N 319
м.Київ

Про затвердження Положення про порядок
формування, ведення та використання
галузевого страхового фонду документації

( Зміни в текст не внесені. Додатково див. Постанову КМ
N 742 від 25.05.20
06 )

Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Положення про порядок формування, ведення та використання галузевого страхового фонду документації (додається).

Прем'єр-міністр України А.КІНАХ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 березня 2002 р. N 319

Положення
про порядок формування, ведення та
використання галузевого страхового
фонду документації

1. Це Положення розроблено відповідно до Закону України "Про страховий фонд документації України" ( 2332-14 ) і встановлює порядок формування відповідними міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності галузевого страхового фонду документації, а також його ведення та використання. Дія цього Положення не поширюється на відносини, пов'язані з формуванням, веденням та використанням галузевого страхового фонду документації для організації виробництва продукції оборонного та мобілізаційного призначення.

2. Галузевий страховий фонд документації (далі - галузевий фонд) призначається для забезпечення:

виробництва продукції господарського призначення;

відбудови об'єктів систем життєзабезпечення населення та транспортних зв'язків;

проведення аварійно-рятувальних та аварійно-відновлювальних робіт під час ліквідації надзвичайних ситуацій;

проведення реставраційних робіт на об'єктах культурної спадщини.

3. Користувачами галузевого фонду є міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, а також підприємства, установи, організації (далі постачальники документів), перелік яких визначається цими органами.

4. Галузевий фонд формується шляхом розроблення та реалізації відповідними міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади галузевих програм створення страхового фонду документації (далі - галузеві програми), що затверджуються цими органами за погодженням з Державним департаментом страхового фонду документації.

5. Основою для розроблення галузевих програм за формами, встановленими Державним департаментом страхового фонду документації є:

для забезпечення виробництва продукції господарського призначення переліки виробів, будов, споруд, технологічного обладнання, які визначаються постачальниками документів;

для відбудови об'єктів систем життєзабезпечення населення та транспортних зв'язків - переліки об'єктів і споруд систем життєзабезпечення та транспортних зв'язків, підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, затверджені міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади;

для проведення аварійно-рятувальних та аварійно-відновлювальних робіт під час ліквідації надзвичайних ситуацій - перелік об'єктів та окремих територій, які підлягають постійному та обов'язковому обслуговуванню державними аварійно-рятувальними службами, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2000 р. N 1214, а також реєстри техногенно та екологічно небезпечних об'єктів, що розроблюються відповідними міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади;

для збереження документів на об'єкти культурної спадщини - Державний реєстр нерухомих пам'яток України, обліково-фондова документація музеїв і заповідників.

6. Постачальники документів разом з підприємствами страхового фонду документації визначають комплект документації на продукцію, об'єкти і споруди систем життєзабезпечення населення, транспортних зв'язків, об'єкти культурної спадщини, необхідний для формування галузевого фонду.

7. Розроблені міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади галузеві програми затверджуються ними за погодженням з Державним департаментом страхового фонду документації.

8. На підставі галузевих програм постачальники документів розробляють та затверджують за погодженням з Державним департаментом страхового фонду документації плани постачання документації та виготовлення документів галузевого фонду.

9. Згідно з галузевими програмами документація від постачальників документів надходить до підприємств страхового фонду документації, які здійснюють її реєстрацію, вхідний контроль, підготовку та виготовлення документів галузевого фонду, і надсилають їх до баз зберігання страхового фонду документації (далі - бази зберігання).

10. Бази зберігання здійснюють вхідний контроль документів галузевого фонду, забезпечують його ведення та довгострокове зберігання.

11. Відповідність документів галузевого фонду чинній документації на продукцію господарського призначення та об'єкти і споруди систем життєзабезпечення населення, транспортних зв'язків, об'єкти культурної спадщини забезпечується шляхом обов'язкового та своєчасного внесення змін до цих документів на підставі:

внесення змін до оригіналу чинної документації на вироби та об'єкти;

уведення до складу комплектів документації, з якої вже виготовлено документи галузевого фонду, нової документації або анулювання попередньої;

появи в документах галузевого фонду в процесі їх зберігання дефектів, які унеможливлюють використання зазначених документів.

Унесення змін до документів галузевого фонду здійснюється шляхом виготовлення нових документів галузевого фонду. Відповідальними за це внесення є постачальник документів і бази зберігання.

Порядок та правила внесення змін до документів галузевого фонду визначаються нормативно-правовими актами МНС.

12. Документи галузевого фонду заносяться до Державного реєстру документів страхового фонду документації України.

13. Переведення документів галузевого фонду на архівне зберігання або анулювання здійснюється на підставі рішення постачальників документів та Державного департаменту страхового фонду документації.

14. Використання документів галузевого фонду здійснюється користувачами відповідного галузевого фонду у разі втрати або відсутності можливості отримати оригінали документації.

15. Забезпечення користувачів документами галузевого фонду здійснюють бази зберігання за заявками користувачів.

16. Науково-дослідні установи, спеціальні установи, підприємства та організації, що підпорядковані Державному департаменту страхового фонду документації не мають права надавати інформацію про страховий фонд документації юридичним особам, які не є користувачами відповідного галузевого фонду.

17. Роботи з формування, ведення та використання галузевого фонду фінансуються за рахунок:

коштів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в межах, передбачених галузевими програмами створення галузевого фонду;

власних коштів постачальників документів.

18. Витрати, пов'язані з виконанням робіт з формування та ведення галузевого фонду на об'єкти, що будуються або реконструюються, включаються у кошторисну вартість будівництва або реконструкції. Витрати, пов'язані з виконанням робіт з використання галузевого фонду на об'єкт, що експлуатується, включаються у витрати на утримання об'єкта.

19. Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади після затвердження Державного бюджету доводять до:

Державного департаменту страхового фонду документації - інформацію про обсяги фінансування робіт з формування, ведення та використання галузевого фонду;

постачальників документів - інформацію про обсяги робіт щодо формування, ведення та використання галузевого фонду і асигнування на їх виконання.

20. Кошти, виділені на формування, ведення та використання галузевого фонду, спрямовуються на:

розроблення нормативно-правового, науково-технічного, методичного забезпечення його функціонування;

розроблення галузевих програм;

підготовку комплекту документації для виготовлення документів галузевого фонду;

виготовлення документів галузевого фонду та внесення до них змін (у разі потреби);

надійне довгострокове зберігання документів галузевого фонду;

відтворення документів галузевого фонду;

транспортування документації від постачальників документів до підприємств страхового фонду документації, а документів галузевого фонду до місця довгострокового зберігання.