МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.06.2018 N 503
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
06 липня 2018 р. за N 788/32240
Про затвердження Положення
про пункти тимчасового розміщення біженців
Відповідно до частини восьмої статті 29 Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту", з метою організації тимчасового розміщення осіб, які подали заяви про визнання біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцями чи особами, які потребують додаткового захисту, та яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, у пунктах тимчасового розміщення біженців НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про пункти тимчасового розміщення біженців, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету України у справах національностей та міграції від 05 вересня 2002 року N 31 "Про затвердження Положення про пункти тимчасового розміщення біженців та Правил проживання у пункті тимчасового розміщення біженців", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02 жовтня 2002 року за N 797/7085.
3. Департаменту формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу МВС (Боднар В.Є.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної міграційної служби України Соколюка М.Ю.
Міністр А.Б. Аваков
Погоджено:
Голова Державної служби України з питань безпечності
харчових продуктів та захисту споживачів В. Лапа
Голова Державної міграційної служби
України М. Соколюк
В.о. Міністра охорони здоров’я України
У. Супрун
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини
Л.Л. Денісова
Затверджено
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
14.06.2018 N 503
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
06 липня 2018 р. за N 788/32240
Положення
про пункти тимчасового розміщення біженців
І. Загальні положення
1. Пункт тимчасового розміщення біженців (далі - пункт) - місце для тимчасового розміщення осіб, які подали заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту, та яких визнано біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
2. Пункт у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту", іншими законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства внутрішніх справ України та цим Положенням.
3. Пункт є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства України, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
4. Пункт утворюється, реорганізується, утримується та ліквідується Державною міграційною службою України і належить до сфери її управління.
На базі пункту може створюватися спеціальне приміщення (центр) для дітей, розлучених із сім’єю, які заявили про намір бути визнаними біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, подали заяви про визнання біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, оскаржують рішення щодо статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту, та яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту. Порядок приймання і перебування у центрі згаданих категорій дітей, розлучених із сім’єю, врегульовується окремим положенням, затвердженим наказом МВС.
5. Штатна чисельність пункту затверджується Головою ДМС.
6. Контроль за діяльністю пункту здійснюють структурні підрозділи ДМС в межах визначених повноважень.
7. Державний нагляд (контроль) за дотриманням у пунктах санітарного законодавства здійснюють територіальні органи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
ІІ. Основні завдання пунктів
1. Основними завданнями пунктів є:
забезпечення тимчасового розміщення строком до шести місяців осіб, які подали заяви про визнання біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцями чи особами, які потребують додаткового захисту, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту (далі - особи, які розміщені в пункті);
створення належних умов для проживання осіб, які розміщені в пункті, забезпечення їх необхідною первинною медичною допомогою, харчуванням тощо;
сприяння та створення умов для реалізації особами, які розміщені в пункті, прав і свобод, передбачених законодавством.
2. Строк перебування в пункті може бути продовжений на період існування обставин та у порядку, передбаченому пунктами 17-20 розділу ІІІ цього Положення.
ІІІ. Порядок розміщення та перебування осіб в пунктах
1. До пунктів направляються особи, які подали заяви про визнання біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, та особи, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцями чи особами, які потребують додаткового захисту, та не можуть самостійно забезпечити себе житлом.
Разом з цими особами для розміщення в пункті можуть бути направлені члени їх сімей та інші особи, які були ними усиновлені або перебувають під їх опікою чи піклуванням, як це визначається національним законодавством і звичаями відповідної країни, які супроводжують цих осіб і відомості про яких внесені до заяви-анкети про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту (далі - особи, інформація про яких внесена до заяви-анкети про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту), зразок якої затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07 вересня 2011 року N 649 "Про затвердження Правил розгляду заяв та оформлення документів, необхідних для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, втрату і позбавлення статусу біженця та додаткового захисту і скасування рішення про визнання особи біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05 жовтня 2011 року за N 1146/19884 (далі - наказ Міністерства внутрішніх справ України N 649).
2. Особи, які подали заяви про визнання біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, та особи, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцями чи особами, які потребують додаткового захисту, розміщуються в пунктах на підставі направлення територіального органу ДМС (далі - територіальний орган) для розміщення в пункті тимчасового розміщення біженців (додаток 1).
Територіальним органом направлення для розміщення в пункті видається на підставі особистої заяви особи, яка подала заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та особи, стосовно якої прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту, про розміщення в пункті.
До заяви особи, яка подала заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та особи, стосовно якої прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту, про розміщення в пункті та до направлення територіального органу для розміщення в пункті вносяться відомості про осіб, інформація про яких внесена до заяви-анкети про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
3. Направлення для розміщення в пункті дійсне протягом 30 діб з дня його видачі.
У разі якщо особа, яка подала заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та особа, стосовно якої прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту, не прибула в пункт і строк дії направлення для розміщення її в пункті закінчився, територіальний орган на підставі її звернення може видати нове направлення для розміщення в пункті.
Якщо особа втратила направлення для розміщення в пункті, територіальний орган, який видав це направлення, за заявою цієї особи може його видати повторно.
4. Територіальний орган під час розгляду заяви особи, яка подала заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та особи, стосовно якої прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту, про розміщення в пункті перед розміщенням особи не пізніше ніж за дві доби до запланованого розміщення повідомляє про це пункт та надсилає факсимільним або електронним зв’язком копію довідки про звернення за захистом в Україні, а також інформацію щодо особи, яка пройшла медичний огляд, за формою, наведеною у додатку 19 до Правил розгляду заяв та оформлення документів, необхідних для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, втрату і позбавлення статусу біженця та додаткового захисту і скасування рішення про визнання особи біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України N 649.
Директор пункту або особа, яка виконує його обов’язки, розглядає матеріали та не більше ніж упродовж доби з часу їх надходження повідомляє територіальний орган засобами факсимільного або електронного зв’язку про можливість або неможливість розміщення такої особи в пункті.
5. Пункт може відмовити територіальному органу в розміщенні особи, яка подала заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та особи, стосовно якої прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту:
за відсутності вільних місць;
за відсутності довідки про звернення за захистом в Україні або у разі, якщо строк дії довідки про звернення за захистом в Україні закінчився;
за відсутності копії довідки з інформацією щодо особи, яка пройшла медичний огляд;
при виявленні в особи інфекційних хвороб та хвороб, несумісних для спільного проживання;
у разі ускладнення санітарно-епідемічної ситуації в пункті.
6. Розміщення в пункті особи, яка подала заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та особи, стосовно якої прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту, територіальний орган погоджує із структурним підрозділом ДМС шляхом надсилання листа та копії довідки про звернення за захистом в Україні.
7. Структурний підрозділ ДМС може запропонувати територіальному органу, який розміщує особу, яка подала заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та особу, стосовно якої прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту в пункті, розмістити її в іншому пункті тимчасового розміщення біженців у разі відсутності в пункті вільних місць або ускладнення санітарно-епідемічної ситуації.
8. Після отримання письмового погодження структурного підрозділу ДМС на розміщення в пункті особи, яка подала заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та особи, стосовно якої прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту, територіальний орган видає їй направлення для розміщення в пункті на строк до шести місяців.
9. Особа, яка подала заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та особа, стосовно якої прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту, що прибула до пункту з метою розміщення, зобов’язана надати адміністрації пункту направлення для розміщення в пункті, строк дії якого не закінчився на дату прибуття в пункт, копію інформації щодо особи, яка пройшла медичний огляд, а також пред’явити довідку про звернення за захистом в Україні, строк дії якої не закінчився на дату прибуття в пункт.
10. На кожну повнолітню особу під час розміщення в пункті відповідальним працівником структурного підрозділу пункту оформлюється особова справа згідно з описом документів, що знаходяться в особовій справі особи, яка розміщена в пункті тимчасового розміщення біженців (додаток 2).
Відомості про дітей зазначаються в особовій справі особи, до заяви-анкети якої про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, внесені відомості про цих дітей.
11. Під час розміщення в пункті особи, яка подала заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та особи, стосовно якої прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту, відповідальним працівником структурного підрозділу пункту заповнюється реєстраційний листок на особу, яка розміщена в пункті тимчасового розміщення біженців (додаток 3), та дітей, які внесені до її заяви-анкети про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. За необхідності для здійснення перекладу залучається перекладач.
12. При розміщенні в пункті особи, яка подала заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та особи, стосовно якої прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту, відповідальний працівник пункту особисто або за допомогою перекладача на зрозумілій для цієї особи мові ознайомлює її з правами осіб, які розміщені в пункті, та обов’язками, які зазначені у пункті 37 цього розділу, строками перебування в пункті, правилами проживання в пункті та правилами внутрішнього розпорядку пункту для осіб, які розміщені в пункті, умовами забезпечення харчуванням, надає контактні телефони державних органів, роз’яснення щодо порядку звернення про надання безоплатної правової допомоги відповідно до закону, що регулює надання безоплатної правової допомоги, та надає цій особі повідомлення із зазначеною інформацією в друкованому вигляді (далі - повідомлення).
Про отримання зазначеної інформації в повідомленні, яке складається у довільній формі, проставляють підписи особа, яка розміщується в пункті, відповідальний працівник пункту та перекладач (за наявності). Копія повідомлення долучається до особової справи особи, яка розміщена в пункті.
Особа, яка отримала інформацію та повідомлення, проставляє підпис у журналі ознайомлення особи, яка розміщується в пункті, з правилами перебування в пункті тимчасового розміщення біженців (додаток 4).
13. При розміщенні в пункті особа, підписує зобов’язання особи, яка розміщується в пункті, щодо виселення з пункту у разі прийняття щодо неї рішення про втрату права користування жилим приміщенням особою, яка розміщена в пункті тимчасового розміщення біженців (додаток 5).
14. Під час розміщення в пункті на кожну особу заповнюється медична карта амбулаторного хворого (форма N 025/о), за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року N 110 "Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за N 661/20974 (далі - наказ Міністерства охорони здоров’я України N 110).
За згодою осіб проводиться медичний огляд на наявність педикульозу, корости та інших інфекційних захворювань.
15. Розміщення в пункті кожної особи оформлюється наказом пункту про розміщення особи в пункті.
16. Особи, яких було визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, територіальним органом для розміщення в пункт не направляються, але можуть проживати у пункті, якщо вони були визнані біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, під час їхнього проживання в пункті.
17. Строк перебування в пункті осіб, які подали заяви про визнання біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцями чи особами, які потребують додаткового захисту, та яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, може бути продовжено територіальним органом щоразу не більш як на шість місяців на підставі заяви особи, яка розміщена в пункті, якщо під час перебування у пункті вона не змогла самостійно забезпечити себе іншим житлом.
До заяви особи, розміщеної в пункті, про продовження строку перебування в пункті вносяться відомості про осіб, інформація про яких внесена до заяви-анкети цієї особи про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, які розміщені в пункті разом з цією особою.
18. Продовження строку перебування особам, які розміщені у пункті, територіальний орган погоджує з відповідним структурним підрозділом ДМС.
19. Про продовження строку перебування особи, яка розміщена в пункті, а також осіб, інформація про яких внесена до заяви-анкети цієї особи про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, які розміщені в пункті разом з цією особою, територіальний орган не менше ніж за дві доби до закінчення встановленого строку перебування особи в пункті повідомляє пункт листом шляхом використання засобів факсимільного або електронного зв’язку.
20. На підставі листа територіального органу про продовження строку перебування особи, яка розміщена в пункті, а також осіб, інформація про яких внесена до заяви-анкети цієї особи про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, які розміщені в пункті разом з цією особою, щодо кожної такої особи видається наказ пункту про продовження строку перебування розміщеної в пункті особи на строк, визначений територіальним органом.
21. Особи, які розміщені в пункті, забезпечуються житлово-побутовими умовами, харчуванням, медичним обслуговуванням та речами згідно з Вимогами до матеріально-побутового забезпечення біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, що проживають у пунктах тимчасового розміщення біженців, затвердженими наказом Міністерства внутрішніх справ України від 28 березня 2016 року N 217 "Про затвердження Вимог до матеріально-побутового забезпечення біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, що проживають у пунктах тимчасового розміщення біженців", зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 09 червня 2016 року за N 833/28963 (далі - Вимоги до матеріально-побутового забезпечення біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, що проживають у пунктах тимчасового розміщення біженців).
Особи, які розміщені в пункті, отримують набори текстильної білизни, що надається їм у тимчасове користування, а також одяг, білизну, взуття, предмети особистої гігієни, мийні засоби під підпис у журналі реєстрації видачі речей та предметів особам, які розміщені в пункті тимчасового розміщення біженців (додаток 6).
22. Особи, які розміщені в пункті, розселяються окремо за статевими ознаками і за необхідності - за релігійними переконаннями, етнічним походженням та іншими відмінностями.
Сім’ї осіб, які розміщені в пункті, розселяються в окремих житлових кімнатах.
Кімнати для осіб з інвалідністю, розміщених в пункті, а також житлові будівлі та інші приміщення, якими вони користуються, облаштовуються з урахуванням потреб осіб з інвалідністю згідно з встановленими законодавством нормами.
23. Житлові кімнати обладнуються одноярусними або двоярусними ліжками, столами, стільцями, приліжковими тумбочками та шафами для одягу.
У кожній житловій будівлі пункту облаштовуються приміщення із санвузлами та душовими кабінами.
24. Речі та предмети осіб, які розміщені в пункті, для тимчасового зберігання можуть передаватися до кімнати для зберігання особистих речей осіб, розміщених в пункті.
25. Перелік речей та предметів осіб, які розміщені в пункті, переданих на тимчасове зберігання, зазначається в акті передання на зберігання речей та предметів (додаток 7), який складається у двох примірниках і підписується працівником пункту, що прийняв на зберігання речі та предмети, та особою, яка їх передала, один примірник якого надається особі, а інший - долучається до її особової справи.
26. Видача переданих на зберігання речей та предметів відбувається на підставі звернення особи, яка передала їх на зберігання. Про видачу речей та предметів, які знаходяться на зберіганні, складається акт видачі речей та предметів, які знаходилися на зберіганні (додаток 8).
27. У пункті облаштовуються кімнати для проведення навчань з дітьми осіб, які розміщені в пункті, дитячі майданчики та ігрові кімнати, бібліотека, приміщення загального користування, оснащені телевізорами, класи з комп’ютерною технікою, спортивні майданчики.
28. У пункті облаштовуються кімнати для задоволення релігійних потреб осіб, які перебувають у пункті.
Забезпечення свободи сповідування релігії або переконання особами, які проживають у пункті, підлягає лише тим обмеженням, які необхідні для охорони громадської безпеки та порядку, життя, здоров’я і моралі, а також прав і свобод інших осіб, встановлених законодавством, і відповідають міжнародним зобов’язанням України.
29. У кожному житловому приміщенні пункту, де перебувають особи, які розміщені в пункті, у доступному місці розміщуються стенди з інформаційними матеріалами (правила проживання в пункті, правила внутрішнього розпорядку пункту, затверджені директором пункту, матеріали щодо прав та обов’язків осіб, які розміщені в пункті, що зазначені у пункті 37 цього розділу, контактна інформація про телефони довіри, адміністрацію пункту, контактна інформація про територіальні органи ДМС, суд, прокуратуру, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Представництво Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні) державною мовою та мовами, які розуміють ці особи.
30. У пункті встановлюється телефонний апарат з міським, міжміським та міжнародним зв’язком для осіб, які розміщені в пункті.
Особи, які розміщені в пункті, користуються телефонним апаратом за власні кошти або за кошти, надані міжнародними чи благодійними організаціями.
31. У пункті облаштовується пральня з відповідним обладнанням для прання та сушіння одягу і білизни.
32. Користування пральнею здійснюється особами, які розміщені в пункті, згідно з розкладом роботи пральні, затвердженим директором пункту або його заступником.
33. Прання постільної білизни, якою забезпечуються особи, розміщені в пункті, може здійснюватися робітниками пункту або комунальними підприємствами у разі укладення договорів.
34. Особи, які розміщені в пункті (крім дітей), регулярно здійснюють прибирання житлових кімнат, в яких вони проживають, з використанням мийних та дезінфікуючих засобів.
35. Особи, які розміщені в пункті, користуються правом вільного пересування в пункті та поза його межами, а також можуть користуватися предметами, речами, побутовою технікою та обладнанням, придбаними за власні кошти.
36. Встановлення побутової техніки та обладнання, що придбане особами, які розміщені в пункті, за власні кошти або надане їм у користування міжнародними чи благодійними організаціями, здійснюється за погодженням з директором пункту або особою, яка виконує його обов’язки.
37. Особам, які розміщені в пункті, не дозволяється:
вживати та зберігати наркотичні або токсичні речовини, вживати алкогольні напої;
носити чи зберігати вогнепальну, пневматичну та газову зброю, набої до неї, холодну зброю, а також вибухові, отруйні та легкозаймисті, горючі речовини;
курити у невстановлених місцях;
самовільно займати жилі кімнати;
самостійно проводити монтажні, ремонтні роботи, встановлювати додаткове обладнання;
порушувати встановлені законодавством правила додержання тиші в пункті;
приймати відвідувачів після 23.00;
тримати в пункті тварин;
надавати стороннім особам жилі кімнати для перебування;
перешкоджати працівникам пункту у доступі до приміщень, майданчиків та іншої території пункту під час виконання ними своїх службових обов’язків щодо забезпечення порядку, належного санітарно-технічного стану пункту, а також до жилих кімнат у разі виникнення загрози життю, здоров’ю, майну фізичної особи або майну пункту;
бути відсутнім в пункті понад п’ятнадцять діб без попередження адміністрації пункту.
Недотримання цих вимог є порушенням правил перебування в пункті.
Особи, які розміщені в пункті, мають право на:
забезпечення житлово-побутовими умовами, харчуванням, медичним обслуговуванням та речами відповідно до Вимог до матеріально-побутового забезпечення біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, що проживають у пунктах тимчасового розміщення біженців;
вільне пересування в пункті та поза його межами, а також користування предметами, речами, побутовою технікою та обладнанням, придбаними за власні кошти;
відвідування родичами або іншими особами.
Особи, які розміщені в пункті, зобов’язані:
дотримуватися правил проживання в пункті;
дотримуватися правил внутрішнього розпорядку пункту;
підтримувати чистоту і порядок у житлових кімнатах, в яких вони проживають;
використовувати жилу площу та майно пункту за призначенням;
забезпечувати схоронність приміщень, обладнання та інвентарю пункту;
дотримуватися правил пожежної безпеки під час користування електричними, газовими та іншими приладами;
попередньо повідомляти адміністрацію пункту про свою відсутність в пункті понад три доби;
у разі прийняття рішення про втрату ними права користування жилим приміщенням протягом п’яти робочих днів здати відповідальному працівнику пункту всі речі та предмети, надані їм в тимчасове користування, та виселитися.
38. У разі вчинення особою, яка розміщена в пункті, протиправних дій, що підпадають під дію адміністративного чи кримінального законодавства, адміністрація пункту або уповноважена особа невідкладно повідомляє про це територіальний чи міжрегіональний орган поліції, на території обслуговування якого розміщується пункт (далі - територіальний орган поліції).
39. Особи, які розміщені в пункті, забезпечуються харчуванням відповідно до норм харчування іноземців та осіб без громадянства, що розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, пунктах тимчасового розміщення біженців Державної міграційної служби, наведених у додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2015 року N 144 "Про затвердження норм харчування іноземців та осіб без громадянства, що розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, пунктах тимчасового розміщення біженців Державної міграційної служби".
Забезпечення осіб, які розміщені в пункті, наборами продуктів здійснюється на підставі наказу про розміщення особи в пункті, а особам, яким було продовжено строк перебування в пункті,- на підставі наказу про продовження строку перебування особи в пункті.
Особи, які не проживали в пункті, наборами продуктів не забезпечуються за час їх відсутності в пункті.
40. За можливості пункт може забезпечувати осіб, які розміщені в пункті, наборами продуктів з урахуванням їх культурних та релігійних особливостей.
41. Особи, які розміщені в пункті, отримують набори продуктів під підпис у журналі обліку отримання наборів продуктів особами, які розміщені в пункті тимчасового розміщення біженців (додаток 9), двічі на місяць або в інший строк, встановлений адміністрацією пункту, що забезпечує раціональне харчування цих осіб.
42. В пункті для приготування їжі особами, які розміщені в пункті, облаштовуються приміщення з електричними або газовими плитами, холодильниками, мікрохвильовими печами, кухонним посудом, призначеними для загального користування, обладнанням та засобами для миття посуду.
43. Особи, які розміщені в пункті, відповідають згідно із законодавством за умисне пошкодження приміщень пункту, обладнання, меблів, побутової техніки та втрату предметів, речей, наданих їм в тимчасове користування.
44. Стосовно особи, яка розміщена в пункті, призупиняється право користування жилим приміщенням в пункті з призупиненням забезпечення її наборами продуктів, якщо ця особа була відсутня в пункті понад три доби, попередньо не попередивши адміністрацію пункту.
Адміністрація або уповноважена особа пункту невідкладно повідомляє про зникнення цієї особи територіальному органу поліції.
45. Рішення про призупинення права користування жилим приміщенням особою, яка розміщена в пункті, та призупинення забезпечення її наборами продуктів оформлюються наказом пункту.
46. Особі, щодо якої прийнято рішення про призупинення права користування жилим приміщенням особою, яка розміщена в пункті, її право користування жилим приміщенням поновлюється за умови, якщо встановлений територіальним органом строк перебування особи в пункті не закінчився, за наявності вільних місць та якщо ця особа не є такою, що систематично порушує правила перебування в пункті (вчинила три або більше порушень, передбачених пунктом 37 цього розділу).
У разі відсутності вільних місць в пункті така особа направляється до територіального підрозділу ДМС для прийняття рішення щодо поселення в іншому пункті.
47. Право користування жилим приміщенням в пункті поновлюється особі після подання на ім’я директора пункту або посадової особи, яка виконує його обов’язки, письмової заяви, якщо не закінчився визначений територіальним органом (який видав направлення для розміщення в пункті) строк дії довідки про звернення за захистом в Україні або строк дії посвідчення біженця чи посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, та встановлений територіальним органом строк перебування особи в пункті.
48. Якщо закінчився строк дії довідки про звернення за захистом в Україні або строк дії посвідчення біженця чи посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, право користування жилим приміщенням в пункті особі буде поновлено після належного оформлення територіальним органом зазначених документів.
49. Рішення про поновлення права користування жилим приміщенням в пункті особі та поновлення забезпечення її наборами продуктів оформлюються наказом пункту.
50. Особи, які розміщені в пункті, можуть втратити право користування жилим приміщенням, наданим їм в пункті. Рішення про втрату права користування жилим приміщенням особою, яка розміщена в пункті, приймається директором пункту або особою, яка виконує його обов’язки, якщо:
особа відмовилась від проживання в пункті;
особі надано або нею придбано інше жиле приміщення;
територіальний орган письмово повідомив пункт про непродовження особі строку перебування в пункті, припинення або призупинення розгляду заяви особи про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, прийняття щодо особи рішення про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, відмову у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, втрату чи позбавлення статусу біженця або додаткового захисту, скасування рішення про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, яке особа не оскаржила в установленому законодавством порядку;
особа вчинила злочин і вирок щодо неї у кримінальному проваджені набрав законної сили;
особа систематично порушує правила перебування в пункті (вчинила три або більше порушень, передбачених пунктом 37 цього розділу);
особі не поновлено право користування жилим приміщенням.
51. Рішення про втрату права користування жилим приміщенням особою, яка розміщена в пункті, та припинення забезпечення її продуктами харчування оформлюються наказом пункту.
Про призупинення права користування жилим приміщенням особі, яка розміщена в пункті, його поновлення та втрату адміністрація пункту письмово повідомляє територіальний орган.
52. У разі прийняття рішення про втрату права користування жилим приміщенням особою, яка розміщена в пункті, зазначеній особі або її законному представнику під підпис пункт видає письмове повідомлення про втрату права користування жилим приміщенням в пункті тимчасового розміщення біженців (додаток 10) із зазначенням підстав для прийняття такого рішення, про що вносить відповідні відомості до журналу реєстрації видачі повідомлень про втрату права користування жилим приміщенням в пункті тимчасового розміщення біженців (додаток 11).
53. Особа, яка розміщена в пункті, щодо якої прийнято рішення про втрату права користування жилим приміщенням, зобов’язана протягом п’яти робочих днів здати відповідальному працівнику пункту всі речі та предмети, надані їй в тимчасове користування, та виселитися з пункту.
54. У разі якщо особа, яка розміщена в пункті, щодо якої прийнято рішення про втрату права користування жилим приміщенням, не залишила пункт у встановлені строки, пункт повідомляє структурний підрозділ ДМС та звертається до суду із позовом про примусове виселення такої особи.
55. Примусове виселення особи, яка розміщена в пункті, щодо якої прийнято рішення про втрату права користування жилим приміщенням, здійснюється виключно на підставі рішення суду.
56. Особа, щодо якої прийнято рішення про втрату права користування жилим приміщенням в пункті, може бути повторно розміщена в пункті у порядку, передбаченому пунктами 1-13 цього розділу.
57. Рішення про втрату права користування жилим приміщенням в пункті може бути оскаржене до ДМС, а також до суду.
58. У разі смерті особи, яка розміщена в пункті, адміністрація пункту невідкладно повідомляє про це територіальний орган, який розміщував особу в пункті, заклад охорони здоров’я, територіальний орган поліції та виключає цю особу із списків осіб, які розміщені в пункті.
59. Поховання померлої особи здійснюється у порядку, визначеному Законом України "Про поховання та похоронну справу".
60. Про всі інші надзвичайні події, що сталися з особою, яка розміщена в пункті, адміністрація пункту невідкладно повідомляє територіальний орган, який розміщував цю особу до пункту, відповідний структурний підрозділ ДМС, керівництво ДМС.
IV. Медичне обслуговування та санітарно-епідемічне забезпечення осіб,
які розміщенні в пункті
1. В пункті облаштовується пункт охорони здоров’я з ізолятором, який організовує свою діяльність відповідно до законодавства.
2. При виявленні у особи, яка розміщена в пункті, захворювання, у тому числі інфекційного, працівниками пункту охорони здоров’я їй надається медична допомога. За необхідності хворого ізолюють та викликається бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги для транспортування хворого до закладів охорони здоров’я.
Надання закладами охорони здоров’я медичної допомоги особам, які розміщені в пункті, здійснюється відповідно до Порядку надання медичної допомоги іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території України, які звернулися із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, та компенсації вартості медичних послуг і лікарських засобів, наданих іноземцям та особам без громадянства, які тимчасово проживають або перебувають на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2014 року N 121 "Про затвердження Порядку надання медичної допомоги іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території України, які звернулися із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, та компенсації вартості медичних послуг і лікарських засобів, наданих іноземцям та особам без громадянства, які тимчасово проживають або перебувають на території України".
У разі звернення особи, яка розміщена в пункті, до закладів охорони здоров’я за наданням медичної допомоги пункт охорони здоров’я надає цій особі виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма N 027/о), за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України N 110.
3. Інформація про звернення особи, яка розміщена в пункті, за медичною допомогою та надання цій особі медичної допомоги заноситься до журналу реєстрації наданої медичної допомоги (додаток 12).
Усі висновки медичних обстежень, консультацій та дані щодо проведеного лікування в обов’язковому порядку мають вноситись медичними працівниками пункту охорони здоров’я до медичної карти амбулаторного хворого за формою N 025/о.
4. Приймання осіб, які розміщені в пункті, проводиться медичним працівником у спеціально відведеній для цього кімнаті пункту охорони здоров’я.
5. Приймання дітей осіб, які розміщені в пункті, здійснюється медичними працівниками за згодою батьків та в їх присутності.
6. Після ізоляції або госпіталізації хворих з інфекційними захворюваннями директор пункту або його заступник організовує проведення дезінфекційної обробки приміщень, речей хворих осіб та осіб, що контактували з ними, відповідно до вимог законодавства.
7. У разі виявлення в осіб, які розміщені в пункті, педикульозу, корости або інших інфекційних захворювань проводиться спеціальна санітарна обробка цих осіб, а також дезкамерне оброблення одягу, особистих речей та постільної білизни.
8. Проведення дезінфекційної обробки, спеціальної обробки осіб, які розміщені в пункті, профілактичних дезінфекційних та дератизаційних заходів організовується директором пункту або його заступником в установленому законодавством порядку.
9. Директором пункту або його заступником та керівниками структурних підрозділів пункту за участю медичного працівника пункту охорони здоров’я не рідше двох разів на місяць перевіряються умови перебування осіб, які розміщені в пункті, внутрішній порядок, технічний та санітарно-гігієнічний стани жилих кімнат, приміщень, які використовуються для приготування їжі, та справність санітарно-технічного обладнання.
Результати перевірок заносяться до відповідного журналу із зазначенням виявлених недоліків.
V. Порядок відвідування пункту
1. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, його представники та працівники Секретаріату Уповноваженого з прав людини, посадові особи ДМС, а також інших державних органів, у межах повноважень, визначених чинним законодавством (при пред’явленні посвідчення), інші особи, зокрема регіональні координатори зі зв’язків з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадські монітори, на підставі доручення Уповноваженого допускаються до всіх приміщень пункту.
2. До пункту також допускаються:
представники міжнародних, громадських та правозахисних організацій, засобів масової інформації - на підставі офіційного дозволу ДМС або директора пункту на їх письмове звернення (лист) про надання дозволу на відвідування пункту при пред’явленні посвідчення та документів, що посвідчують їх особу;
працівники правоохоронних органів - при пред’явленні відповідного службового посвідчення;
медичні працівники, які прибули для надання медичної допомоги особам, які розміщені в пункті;
працівники, які здійснюють державний нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства у пункті та проводять протиепідемічні заходи;
родичі або інші особи - за згодою особи, яка розміщена в пункті, після подання інформаційного листа відвідувача, який складається у довільній формі, при пред’явленні паспорта або іншого документа, що посвідчує особу. Інформаційний лист відвідувача може подаватися фізичною особою, у тому числі особою, яка розміщена в пункті, або юридичною особою та має містити відомості про осіб, які прийматимуть участь у відвідуванні, із зазначенням прізвища, імені, по батькові відвідувача, дати відвідування та прізвища, імені, по батькові, громадянства особи, яка розміщена в пункті. Інформаційний лист відвідувача подається уповноваженій особі в пункті.
3. Відвідування осіб, які розміщені в пункті, представниками державних, міжнародних, громадських та правозахисних організацій, засобів масової інформації можуть здійснюватися щодня у денний час у спеціально відведеному в пункті приміщенні.
4. Якщо особа, яка розміщена в пункті, хворіє, відвідування проводиться з дозволу директора пункту або його заступника та медичного працівника і може відбуватися в приміщенні, в якому особа проходить лікування.
5. Особи, які прибули в пункт з метою відвідування осіб, які розміщені в пункті, за наявності ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння на територію пункту не допускаються.
6. Якщо під час відвідування особа, яка розміщена в пункті, чи відвідувач своєю поведінкою порушуватимуть громадський порядок або буде виявлено спробу передання (пронесення) заборонених речей та предметів, зазначених в пункті 37 розділу III цього Положення, відвідування може бути перерване або припинене працівниками пункту, про що невідкладно повідомляється територіальний орган поліції.
7. В пункт не допускаються особи, які при собі мають зброю, крім випадків, передбачених законодавством.
8. Забезпечення пропускного режиму та збереження майна пункту здійснюються працівниками пункту, які виконують обов’язки з охорони в межах покладених на них повноважень.
При виконанні покладених обов’язків працівники пункту, які виконують обов’язки з охорони, забезпечуються засобами радіозв’язку.
9. Для забезпечення охорони пункту можуть застосовуватись технічні засоби охоронного призначення та охоронної сигналізації, а також засоби відеонагляду в порядку, передбаченому законодавством. Засоби відеонагляду не встановлюються в житлових кімнатах, кімнатах для задоволення релігійних потреб, санвузлах та душових кабінах.
10. Пункт обладнується огорожею (паркан) з контрольно-пропускним пунктом (далі - КПП).
11. Вхід на територію пункту осіб, які розміщені в пункті, та їх вихід здійснюються через КПП на підставі перепустки особи, яка розміщена в пункті тимчасового розміщення біженців (додаток 13), якими їх забезпечує пункт.
Особи, які розміщені в пункті, отримують перепустку під підпис у журналі реєстрації видачі перепусток особам, які розміщені в пункті тимчасового розміщення біженців (додаток 14).
При виселенні з пункту особи зобов’язані здати перепустку.
12. Відвідувачам в пункті видаються тимчасові перепустки (додаток 15) під підпис у журналі реєстрації видачі тимчасових перепусток відвідувачам пункту тимчасового розміщення біженців (додаток 16), які після закінчення відвідування повертаються працівникам охорони.
VI. Управління пунктом
1. Управління пунктом здійснює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади наказом Голови ДМС за погодженням з головою обласної державної адміністрації.
2. Директор забезпечує належну організацію діяльності пункту та виконання покладених завдань, у тому числі проживання, харчування та санітарно-епідеміологічне забезпечення розміщених в пункті осіб.
3. Директор пункту самостійно, а у випадках, визначених цим Положенням, за погодженням з ДМС вирішує питання діяльності пункту та забезпечує організацію його роботи, організовує та контролює господарську діяльність, діє від імені пункту і представляє його інтереси на підприємствах, в установах та організаціях, видає у межах компетенції накази, обов’язкові для виконання працівниками пункту та особами, які розміщені в пункті, і контролює їх виконання, призначає на посади і звільняє з посад працівників пункту згідно з порядком, передбаченим законодавством про працю, затверджує їх посадові інструкції, правила внутрішнього розпорядку пункту для розміщених осіб, здійснює інші повноваження, передбачені цим Положенням, необхідні для забезпечення діяльності пункту.
4. Директор пункту зобов’язаний:
забезпечувати додержання встановленого порядку проживання осіб, які розміщені в пункті;
уживати заходів щодо забезпечення належних умов праці для працівників пункту та виконання ними своїх посадових обов’язків;
розглядати в установленому законодавством порядку скарги і заяви осіб, які розміщені в пункті, та інших громадян і приймати відповідні рішення;
уживати заходів щодо створення належних умов перебування, харчування та медичного обслуговування осіб, які розміщені в пункті;
забезпечувати дотримання правил з охорони праці та протипожежної безпеки;
розробляти штатний розпис пункту, кошториси на утримання пункту, уживати заходів із забезпечення його необхідним обладнанням, майном, інвентарем та автотранспортом;
уживати заходів щодо своєчасного ремонту будівель та приміщень пункту, підтримання їх в належному технічному стані;
здійснювати інші повноваження, необхідні для забезпечення діяльності пункту.
Т.в.о. директора Департаменту формування політики
щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу МВС
С.Є. Житняк
Додаток 1
до Положення про пункти тимчасового розміщення біженців
(пункт 2 розділу ІІІ)
Направлення
територіального органу для розміщення
в пункті тимчасового розміщення біженців
Направлення територіального органу для розміщення в пункті тимчасового розміщення біженців (Додаток 1) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".
Додаток 2
до Положення про пункти тимчасового розміщення біженців
(пункт 10 розділу ІІІ)
Опис
документів, що знаходяться в особовій справі особи,
яка розміщена в пункті тимчасового розміщення біженців
Опис документів, що знаходяться в особовій справі особи, яка розміщена в пункті тимчасового розміщення біженців (Додаток 2) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".
Додаток 3
до Положення про пункти тимчасового розміщення біженців
(пункт 11 розділу ІІІ)
Реєстраційний листок
на особу, яка розміщена в пункті тимчасового
розміщення біженців
Реєстраційний листок на особу, яка розміщена в пункті тимчасового розміщення біженців (Додаток 3) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".
Додаток 4
до Положення про пункти тимчасового розміщення біженців
(пункт 12 розділу ІІІ)
Штамп пункту
Місцезнаходження
Журнал
ознайомлення особи, яка розміщується в пункті, з правилами перебування
в пункті тимчасового розміщення біженців
N з/п | Прізвище, ім’я, по батькові | Дата розміщення | Ознайомлення щодо прав осіб, які розміщені в пункті, та обов’язків, які зазначені у пункті 37 розділу ІІІ Положення про пункти тимчасового розміщення біженців, строків перебування в пункті, правил проживання в пункті та правил внутрішнього розпорядку пункту, умов забезпечення харчуванням, надання контактних телефонів державних органів, роз’яснення порядку звернення про надання безоплатної правової допомоги відповідно до закону, що регулює надання безоплатної правової допомоги | Отримання особою, яка розміщується в пункті, повідомлення | |
Підпис особи, яка розміщується в пункті (дата) Підпис відповідального працівника пункту (дата) Підпис перекладача (дата) |
Підпис особи, яка розміщується в пункті (дата) Підпис відповідального працівника пункту (дата) Підпис перекладача (дата) | ||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Додаток 5
до Положення про пункти тимчасового розміщення біженців
(пункт 13 розділу ІІІ)
Зобов’язання
особи,яка розміщується в пункті, щодо виселення з пункту
у разі прийняття щодо неї рішення про втрату права користування
жилим приміщенням особою, яка розміщена
в пункті тимчасового розміщення біженців
Зобов’язання особи,яка розміщується в пункті, щодо виселення з пункту... (Додаток 5) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".
Додаток 6
до Положення про пункти тимчасового розміщення біженців
(пункт 21 розділу ІІІ)
Штамп пункту
Місцезнаходження
Журнал
реєстрації видачі речей та предметів особам, які розміщені
в пункті тимчасового розміщення біженців
N з/п, дата | Прізвище, ім’я, по батькові | Найменування речей та предметів | Кількість речей та предметів | Підпис, підпис законного представника | Підпис відповідальної особи | Примітки |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Додаток 7
до Положення про пункти тимчасового розміщення біженців
(пункт 25 розділу ІІІ)
Акт
передання на зберігання речей та предметів
Акт передання на зберігання речей та предметів (Додаток 7) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".
Додаток 8
до Положення про пункти тимчасового розміщення біженців
(пункт 26 розділу ІІІ)
Акт
видачі речей та предметів,
які знаходилися на зберіганні
Акт видачі речей та предметів, які знаходилися на зберіганні (Додаток 8) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".
Додаток 9
до Положення про пункти тимчасового розміщення біженців
(пункт 41 розділу ІІІ)
Штамп пункту
Місцезнаходження
Журнал
обліку отримання наборів продуктів особами,
які розміщені в пункті тимчасового розміщення біженців
N з/п, дата | Прізвище, ім’я, по батькові | Номер накладної на отримання наборів продуктів | Кількість осіб | Підпис, підпис законного представника | Підпис уповноваженої посадової особи | Примітки |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Додаток 10
до Положення про пункти тимчасового розміщення біженців
(пункт 52 розділу ІІІ)
Повідомлення
про втрату права користування жилим приміщенням
в пункті тимчасового розміщення біженців
Повідомлення про втрату права користування жилим приміщенням в пункті тимчасового розміщення біженців (Додаток 10) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".
Додаток 11
до Положення про пункти тимчасового розміщення біженців
(пункт 52 розділу ІІІ)
Штамп пункту
Місцезнаходження
Журнал
реєстрації видачі повідомлень про втрату права користування
жилим приміщенням в пункті тимчасового розміщення біженців
N з/п, дата | Прізвище, ім’я, по батькові | Зміст повідомлення | Реєстраційний номер особової справи | Підпис, підпис законного представника | Підпис уповноваженої посадової особи | Примітки |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Додаток 12
до Положення про пункти тимчасового розміщення біженців
(пункт 3 розділу ІV)
Штамп пункту
Місцезнаходження
Журнал
реєстрації наданої медичної допомоги
N з/п, дата | Прізвище, ім’я, по батькові | Зміст скарги на стан здоров’я | Попередній діагноз | Надана допомога | Підпис медичного працівника | Примітки |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Додаток 13
до Положення про пункти тимчасового розміщення біженців
(пункт 11 розділу V)
Перепустка
особи, яка розміщена в пункті тимчасового
розміщення біженців
Перепустка особи, яка розміщена в пункті тимчасового розміщення біженців (Додаток 13) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".
Додаток 14
до Положення про пункти тимчасового розміщення біженців
(пункт 11 розділу V)
Журнал
реєстрації видачі перепусток особам, які розміщені
в пункті тимчасового розміщення біженців
Журнал реєстрації видачі перепусток особам, які розміщені в пункті тимчасового розміщення біженців (Додаток 14) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".
Додаток 15
до Положення про пункти тимчасового розміщення біженців
(пункт 12 розділу V)
Тимчасова перепустка
Тимчасова перепустка (Додаток 15) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".
Додаток 16
до Положення про пункти тимчасового розміщення біженців
(пункт 12 розділу V)
Журнал
реєстрації видачі тимчасових перепусток відвідувачам
пункту тимчасового розміщення біженців
Журнал реєстрації видачі тимчасових перепусток відвідувачам пункту тимчасового розміщення біженців (Додаток 16) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".