Важливi питання  
02.08.2018 

З якими проблемами може зіткнутися власник самобуду?!

Одразу хотілося б відповісти на питання зазначене у назві даної новини. Особа, яка звела самобуд повинна пам'ятати, що, насамперед, це НЕможливість продати, подарувати, передати будинок у спадок і навіть здати в оренду.

Тобто, будь-які нотаріальні дії із цією нерухомістю виключені, оскільки офіційно (тобто на папері) цього майна не існує. З цієї ж причини неможливо отримати поштову адресу, а значить, і прописатися (зареєструватися) в будинку, що автоматично веде до неможливості для проживаючих отримати за місцем проживання послуги пошти та ряд соціальних послуг (пільг), наприклад, скористатися субсидією від держави.

Наслідками використання законодавчо неоформлених об'єктів є неможливість на законних підставах провести будь-які інженерні комунікації, а також перспективи знесення об'єкта та накладення на його власника штрафу.

Від початку цього року штраф за самовільне будівництво становить 18 мінімальних окладів, або 67 000 грн. У разі його несплати інспектор ДАБІ може прийняти рішення про примусове знесення будинку, причому витрати за демонтаж будуть стягнуті з власника.

АЛЕ! Якщо ж власник самобуду звернеться до реєстраційного органу з власної ініціативи - штрафні санкції накладатися НЕ будуть.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

26 квітня 2018 року (Будівельні роботи на які НЕ потрібно отримувати дозвіл)

26 березня 2018 року (Приватний сектор. Дотримуйтесь норм відстані, щоб не було конфліктів з сусідами.)

13 грудня 2017 року (Самовільне будівництво та приведення у відповідність (узаконення) документально)

01 грудня 2016 року (Закупівлі будівельних робіт. Сьогодні про застосування діючого законодавства у сфері публічних закупівель.)

01 червня 2017 року (Cпрощено умови ведення будівельного бізнесу в Україні)