Все про субсидії 2018
Основним документом, який визначає умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії, є Положення, затверджене Постановою КМУ від 21 жовтня 1995 р. N 848 (далі за текстом Положення N 848). Згідно цієї Постанови, субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, у межах соціальних нормативів і розміром обов’язкового відсотка платежу. Сума платежу для кожного домогосподарства визначається індивідуально і залежить від сукупного доходу сім’ї.
На початку 2016 року порядок призначення субсидій зазнав нововведення щодо пільг з оплати комунальних послуг. У разі призначення субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу, у період її отримання не нараховуються (Постанова КМУ N 319 від 27.04.2016 року).
Держава зробила крок назустріч і тим людям, які орендують житло. Тобто, на підставі договору найму (оренди) житла, теж можна оформити субсидію і значно менше платити за комунальні послуги. Житлово-комунальна субсидія оформляється на одного з зареєстрованих членів домогосподарства (сім’ї), на ім’я якого відкрито особові рахунки на оплату комунальних послуг.
Субсидія розраховується окремо на опалювальний сезон і окремо на літній період:
- на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня;
- на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.
При цьому розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.
Громадяни, які одержували субсидію протягом 2017-2018 рр., автоматично отримуватимуть її в наступному (2018-2019 рр) опалювальному сезоні. Повторно документи необхідно подавати лише тим сім'ям, які:
- орендують помешкання;
- мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався за останній рік;
- хочуть отримати субсидію на тверде паливо (п.14 Положення).
Для отримання державної допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг необхідно заповнити лише Заяву та Декларацію про доходи. Жодних інших документів не потрібно (п.13 Положення).
Протягом місяця отримувачі субсидії зобов'язані повідомляти органи соціального захисту населення про наступні зміни:
- складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;
- соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;
- про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;
- набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.
Звертаємо вашу увагу - право на отримання субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надається тільки тим громадянам, чиє житло не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для обігріву.
Подати документи можна:
- самостійно до місцевих управлінь праці та соціальної політики;
- самостійно до сільських і селищних рад;
- надіслати рекомендованим листом до органів соціального захисту населення за місцем проживання;
- відправити через Інтернет.
Протягом кількох тижнів з моменту отримання документів соціальна установа письмово повідомить про рішення з приводу надання допомоги та її розміру. Субсидія безповоротно призначається на 12 місяців, а не на півроку, як було раніше. Вона автоматично перераховується на наступний термін вже без додаткових заяв.
Постановою Кабінету Міністрів України N 409 від 06.08.2014 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування" прийняті єдині для всієї України норми житла та споживання комунальних послуг, на які може бути призначена субсидія.
Житло: 13,65 кв. метра загальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.
Централізоване та індивідуальне опалення (теплопостачання) незалежно від джерела та виду енергії - 13,65 кв. метра опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.
Природний газ:
- для індивідуального опалення 5,0 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;
- 3,3 куб. метра на людину на приготування їжі (газова плита);
- 5,4 куб. метра на людину на приготування їжі та підігрів води (газова плита, але немає газового водонагрівача);
- 10,5 куб. метрів на людину на приготування їжі та підігрів води (газова плита та газовий водонагрівач).
Вода:
- централізоване постачання холодної води - 2,4 куб. метра на одну особу на місяць;
- централізоване постачання холодної води за відсутності централізованого постачання гарячої води - 4,0 куб. метра на одну особу на місяць;
- централізоване постачання гарячої води - 1,6 куб. метра на одну особу на місяць;
- централізоване водовідведення - 4 куб. метри на одну особу на місяць.
Електроенергія:
- для індивідуального опалення - 51 кВт·г на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;
- у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами (при наявності гарячої води) - 70 кВт·г на місяць на сім’ю з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї, але не більш як 190 кВт·г на місяць;
- у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами (при наявності гарячої води) - 110 кВт·г на місяць на сім’ю з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї, але не більш як 230 кВт·г на місяць;
- у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами (при відсутності гарячої води) - 130 кВт·г на місяць на сім’ю з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї, але не більш як 250 кВт·г на місяць;
- у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами, (при відсутності гарячої води) - 100 кВт·г на місяць на сім’ю з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї, але не більш як 220 кВт·г на місяць.
Як бачимо, розрахунок субсидії досить складний, тому що пов’язаний з використанням безлічі критеріїв. Щоб спростити процес обчислення, скористуйтеся онлайн калькулятором субсидії: http://teplo.gov.ua/calculation.
__________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
22 січня 2018 року (Порядок здійснення монетизації субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг)
14 вересня 2017 року (Термін подачі заяв на монетизацію субсидій подовжено)
20 липня 2017 року (До кінця 2017 року буде створений реєстр отримувачів житлових субсидій)
15 травня 2017 року (Невикористана субсидія на газ і електроенергію (для побутових потреб))
15 вересня 2016 року (щодо випадків, пов'язаних з позбавленням права на субсидію)
13 вересня 2016 року (щодо прикладів розрахунку субсидії за житлово-комунальні послуги)