Оприлюднено Постанову КМУ щодо системи блокування податкових накладних
21 лютого 2018 р. офіційний сайт Кабінету Міністрів України оприлюднив Постанову N 117 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".
Нагадаємо, дія системи блокування була призупинена у грудні 2017 року строком на 2 місяці, за цей час Кабінет Міністрів повинен був удосконалити визначення критеріїв ризиковості. Наразі Постанова вже затверджена, вона затверджує:
Отже, яким чином вирішено питання визначення критеріїв ризиковості?
Для зменшення випадків зупинки реєстрації податкових накладних встановлюється "відсікаючий критерій" 3% та поріг обсягу постачання за місяць у розмірі 500 тис.грн.
Для малого та середнього бізнесу запроваджуються показники позитивної податкової історії. Податкові накладні з ризиковою операцією по платниках з позитивною податковою історією зупинятися не будуть.
ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
ДФС формує і веде у відкритому доступі окремий Реєстр податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та щодня оприлюднює його на своєму офіційному веб-сайті.
Протягом місяця з дня набрання чинності цією Постановою, окремий Реєстр податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, функціонує в тестовому режимі.
Для оперативності розгляду пояснень та документів передбачається створення комісій на регіональному та центральному рівні. Прийняті рішення комісій регіонального та центрального рівнів набувають чинності після реєстрації їх в електронному Реєстрі зупинених податкових накладних.
Зупинена податкова накладна/ розрахунок коригування реєструється в автоматичному режимі, якщо:
- рішення Комісій не зареєстровані протягом п’яти робочих днів (для платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних, становить менше 30 млн. гривень в поточному місяці);
- рішення Комісій не зареєстровані протягом семи робочих днів (для платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних, становить більше 30 млн. гривень включно в поточному місяці).
Допрацьована форма рішення про відмову в реєстрації. Зокрема, в рішенні буде зазначатися чітка вмотивована підстава відмови. У випадку ненадання та/або надання документів, які складені з порушенням законодавства, у формі буде зазначатися конкретний документ, якого це стосується.
Також Постановою N 117 врегульовано питання щодо платників ПДВ, у яких до 1 грудня 2017 р. зупинено реєстрацію податкових накладних, та які станом на 1 грудня 2017 р. не подали пояснень і копій документів до таких ПН/РК. Вони мають право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній, подати пояснення і копії документів до таких податкових накладних/розрахунків коригування на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, порядок роботи яких затверджується цією постановою.
_______________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
14 лютого 2018 року (Оприлюднено проект Постанови КМУ щодо системи блокування податкових накладних)
20 січня 2017 року (Побільшало обов'язкових реквізітів податкової накладної)
18 грудня 2017 року (Чи відмінить Президент блокування податкових накладних?)