Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 4 жовтня 2017 р. N 769
Київ

Про затвердження Порядку та умов надання субвенції
з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення
заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного
впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України

(Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 39 від 31.01.20
18)

Відповідно до частини другої статті 97 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України, що додаються.

Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 жовтня 2017 р. N 769

Порядок та умови
надання субвенції з державного бюджету
місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо
підтримки територій, що зазнали негативного впливу
внаслідок збройного конфлікту на сході України

1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України (далі - субвенція), передбаченої законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

2. Головним розпорядником субвенції є МТОТ.

Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішенням відповідної місцевої ради, а в разі її відсутності відповідної військово-цивільної адміністрації згідно із законодавством.

(Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 39 від 31.01.2018)

3. Субвенція спрямовується на здійснення заходів на територіях населених пунктів Донецької та Луганської областей, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту, у повному обсязі на:

1) будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів житлового фонду комунальної власності, в тому числі об’єктів соціального призначення, для надання житлових приміщень внутрішньо переміщеним особам;

2) реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів житлового фонду комунальної власності для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам;

3) придбання у комунальну власність житла для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам;

4) придбання обладнання і програмного забезпечення для оформлення та видачі паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм та паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм для центрів надання адміністративних послуг, розміщених в населених пунктах, що розташовані поблизу контрольних пунктів в’їзду/виїзду, з метою спрощення доступу до отримання адміністративних послуг для населення, яке проживає в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, та в окремих населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Термін "контрольний пункт в’їзду/виїзду" вживається у значенні, наведеному в Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 р. N 99 (Офіційний вісник України, 2017 р., N 21, ст. 590).

4. Умовами надання субвенції є:

1) фінансування заходів, зазначених у пункті 3 цих Порядку та умов (далі - заходи), строк реалізації яких становить не більш ніж один рік;

2) співфінансування заходів з місцевого бюджету в розмірі не менше 50 відсотків;

3) наявність проектної документації, затвердженої відповідно до вимог Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. N 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., N 41, ст. 1674).

5. Приміщення, придбані за рахунок коштів субвенції для надання у тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам, не виключаються із складу фонду житла для тимчасового проживання.

6. Виконавчі органи відповідних місцевих рад, а в разі їх відсутності відповідні військово-цивільні адміністрації подають переліки об'єктів і заходів, видатки на які здійснюватимуться за рахунок субвенції, на погодження до МТОТ.

(Пункт 6 в редакції Постанови КМ N 39 від 31.01.2018)

7. Місцеві ради, а в разі їх відсутності відповідні військово-цивільні адміністрації в місячний строк після погодження з МТОТ забезпечують затвердження відповідних переліків об'єктів і заходів та подають МТОТ інформацію про затверджені місцевими бюджетами обсяги співфінансування та суми субвенції в розрізі кожного заходу.

На підставі зазначеної інформації МТОТ здійснює підготовку і внесення в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України відповідного проекту розподілу субвенції між місцевими бюджетами.

(Пункт 7 в редакції Постанови КМ N 39 від 31.01.2018)

8. Казначейство перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. N 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., N 96, ст. 3399; 2015 р., N 7, ст. 161), Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну від 23 серпня 2012 р. N 938, та Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну від 24 грудня 2012 р. N 1407.

9. Видатки, пов’язані з фінансуванням об’єктів капітального будівництва, здійснюються відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., N 52, ст. 2374), Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. N 461 "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів" (Офіційний вісник України, 2011 р., N 32, ст. 1359; 2015 р., N 78, ст. 2599), та постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. N 117 "Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" (Офіційний вісник України, 2014 р., N 34, ст. 916).

10. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок субвенції здійснюється в установленому законом порядку.

11. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням субвенції, здійснюються в установленому законодавством порядку.

12. Виконавчі органи відповідних місцевих рад, а в разі їх відсутності відповідні військово-цивільні адміністрації подають щомісяця до 5 числа МТОТ інформацію про використання субвенції у розрізі об’єктів і заходів для узагальнення та подання щомісяця до 10 числа Мінфіну.

(Пункт 12 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 39 від 31.01.2018)

13. Казначейство щомісяця до 15 числа подає МТОТ та Мінфіну інформацію про обсяги перерахування субвенції та касові видатки в розрізі об’єктів і заходів.

14. Складення і подання бюджетної та фінансової звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.