Порядок реєстрації ФОП іноземцями спрощено
Конституцією України встановлено, що іноземці, які перебувають на території нашої країни на законних підставах, мають права та обов'язки, повністю ідентичні правам та обов'язкам громадян України. Таким чином, іноземець цілком може займатися підприємницькою діяльністю на території України, правда, з деякими обмеженнями.
Всі питання, пов'язані з реєстрацією підприємців, регулюють:
- Господарський кодекс України;
- Національний класифікатор України - класифікація видів економічної діяльності;
- наказ Міністерства Юстиції України від 18 листопада 2016 року № 3268/5 "Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" та інщі процесуальні накази.
Починаючи із 2018-го, іноземцю, для реєстрації ФОП (фізичної особи-підприємця) в Україні не потрібен дозвіл на проживання. Тепер, адреса місцяперебування може бути підтверджена іншими документами, такими як договір оренди нерухомості, розташованої в Україні тощо, а роз'яснення щодо визначення "Місця проживання / місцезнаходження фізичної особи-підприємця" загалі було випущене.
Такі зміни повинні істотно спростити співробітництво українських компаній з іноземними громадянами, оформлених як ФОП. Раніше іноземці не мали можливості відкрити ФОП в Україні без отримання посвідки на проживання.
______________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
06 вересня 2017 року (Нововведення у Правилах реєстрації місця проживання щодо статистичного обліку)