Важливi питання  
30.10.2017 №2 

Нюанси розрахунку лікарняного для працівника із почасовою оплатою праці

У відповідності до частини другої статті 33 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" N 1105-XIV (далі за текстом - Закон N 1105) порядок розрахунку середньої заробітної плати для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах визначається Кабінетом міністрів України. Про це також йдеться мова у листі Міністерства соціальної політики України (далі - Мінсоцполітики) від 23.05.2017 р. N 262/0/86-17/273.

За пунктом 28 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, який затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 р. N 1266 (далі - Порядок) - в разі, якщо в розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку або страховий випадок настав у перший день роботи, середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку.

Згідно пункту 5 вказаного Порядку визначено, що в разі, якщо середня заробітна плата розраховується у відповідності до пункту 28 цього Порядку, середньоденна заробітна плата за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу) або їх частини (у разі, якщо особа працює в режимі неповного робочого дня або тижня) на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44).

Як зазначило Мінсоцполітики, коли оплата праці працівників на підприємстві здійснюється за погодинною системою оплати праці, тарифна ставка на момент настання страхового випадку може бути розрахована як добуток годинної тарифної ставки в місяці настання страхового випадку на норму робочого часу цього місяця.

Таким чином, розрахунок середньоденної заробітної плати в місяці настання страхового випадку в прикладах, зазначених у зверненні, необхідно здійснювати шляхом ділення тарифної ставки в місяці настання страхового випадку на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44).

________________________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

12 жовтня 2017 року (Про деякі обмеження на виплату лікарняних і декретних)

17 липня 2017 року (Оплата лікарняних в разі, коли працівник захворів знов)

30 травня 2017 року (Якщо працівник вийшов хоча б на один день з лікарняного - це перериває відлік 4-місячного терміну хвороби як підстави для звільнення)

21 квітня 2017 року (Страховий стаж військовослужбовців та оплата лікарняних)

19 квітня 2017 року (Звільнення (розірвання трудового договору) у період декретної відпустки за ініціативою працівника)

03 березня 2017 року (Лікарняні по догляду за хворими дітьми. Строки та індивідуальні випадки.)

01 березня 2017 року (Розмір та спосіб обчислення декретних виходячи із розміру мінімальної заробітної плати)

06 грудня 2016 року (Звільнення працівника під час відпустки чи лікарняного за згодою сторін. Чи можливе?)

05 грудня 2016 року (Листок непрацездатності (лікарняний), як документ фінансової звітності. Його правильне заповнення.)

20 липня 2016 року (щодо виплати лікарняних особі, що працює неповний робочий час)