ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
13.07.2017 N 1167/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Про податок на додану вартість
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо належності до сільськогосподарської продукції у розумінні пп. 14.1.234 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) товарів, вироблених на давальницьких умовах із власновирощеної сировини сільськогосподарським товаровиробником - платником єдиного податку четвертої групи, та, керуючись статтею 52 Кодексу, повідомляє.
Згідно з пп. 14.1.234 п. 14.1 ст. 14 Кодексу сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) для цілей глави 1 розділу XIV Кодексу - продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1 - 24 УКТ ЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання.
Відповідно до пп. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Кодексу сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають до 20 лютого поточного року:
- загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ);
- звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки;
- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику.
Згідно з п. 1.7 Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 р. N 772, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.04.2012 р. за N 510/20823, зі змінами (далі - Розрахунок), до Розрахунку включаються доходи, отримані від реалізації сільськогосподарської продукції, що вироблена із сировини власного виробництва на давальницьких умовах, незалежно від територіального розміщення переробного підприємства.
Разом з цим зазначаємо, що згідно з п. 2 ст. 189 Цивільного кодексу України продукція, плоди та доходи належать власникові речі, якщо інше не встановлено договором або законом.
Враховуючи зазначене, якщо підприємство власно вирощену сільськогосподарську продукцію передає іншому підприємству (переробнику) для переробки на давальницьких умовах на його виробничих потужностях без переходу права власності на сировину, дохід від реалізації отриманої підприємством після переробки готової продукції (якщо вона підпадає під визначення груп 1 - 24 УКТ ЗЕД) включається до Розрахунку та вважається сільськогосподарською продукцією у розумінні пп. 14.1.234 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.
Оскільки сільськогосподарська продукція перероблена на давальницьких умовах, підприємство не є її переробником, тому необхідність додавати вид діяльності КВЕД 10.39 (Інші види перероблення та консервування фруктів і овочів) до основних видів діяльності не виникає.
Разом з цим зазначаємо, що Податкова консультація з порушених підприємством питань зареєстрована в Єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій 23.06.2017 р. за N 798ІПК/23-00-12-0114 та надана підприємству ГУ ДФС у області на звернення з аналогічного питання.