МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
24.03.2016 N 204
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 квітня 2016 р. за N 537/28667
Про деякі питання організації виконання стрибків
з парашутом у Національній гвардії України
Відповідно до статті 2 Закону України "Про Національну гвардію України", підпункту 2 пункту 5 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року N 878, пункту 4.4 розділу IV Положення про підрозділи (загони) спеціального призначення Національної гвардії України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09 липня 2014 року N 651, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 липня 2014 року за N 864/25641, та з метою визначення порядку організації виконання стрибків з парашутом військовослужбовцями Національної гвардії України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1) Інструкцію з організації виконання стрибків з парашутом у Національній гвардії України, що додається;
2) Положення про присвоєння звання "Інструктор з повітрянодесантної підготовки Національної гвардії України", що додається.
2. Головному управлінню Національної гвардії України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Ярового С.А.
Міністр А.Б. Аваков
Затверджено
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
24.03.2016 N 204
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 квітня 2016 р. за N 537/28667
Інструкція
з організації виконання стрибків з парашутом
у Національній гвардії України
1. Ця Інструкція визначає порядок організації виконання стрибків з парашутом військовослужбовцями Головного управління Національної гвардії України, Національної академії Національної гвардії України, військової частини 2269 та підрозділів (загонів) спеціального призначення Національної гвардії України (далі - військові частини), які допущені до виконання стрибків з парашутом.
2. У цій Інструкції терміни вживаються в таких значеннях:
безпека стрибків з парашутом - сукупність заходів, спрямованих на забезпечення виконання стрибків з парашутом без парашутних інцидентів;
випускаючий - військовослужбовець, якому присвоєно звання "Інструктор з повітрянодесантної підготовки Національної гвардії України", який виконує стрибки з парашутом за самостійним розрахунком на точність приземлення та має допуск щодо випуску (десантування) парашутистів з повітряних суден;
інструктор з повітрянодесантної підготовки (далі - інструктор з ПДП) - військовослужбовець, який засвоїв програму бойової підготовки з десантування, досконало володіє технікою стрибків з парашутом, знає повітрянодесантну техніку і правила її застосування та якому присвоєно звання "Інструктор з повітрянодесантної підготовки Національної гвардії України";
навчально-методичний збір - щорічний збір спеціалістів повітрянодесантної служби, інструкторів з ПДП, під час якого проводяться стрибки з парашутом, заняття та інструктажі з організації виконання стрибків з парашутом у військових частинах та надаються інструкторам з ПДП допуски щодо організації та керівництва стрибками з парашутом;
наземна підготовка - вид підготовки, спрямований на отримання та вдосконалення особовим складом знань, умінь та навичок, необхідних для виконання стрибків з парашутом;
передстрибкова підготовка - вид підготовки, який проводиться безпосередньо перед початком виконання стрибків з парашутом з урахуванням конкретної метеорологічної, повітряної та наземної обстановки;
повітрянодесантна підготовка - комплекс заходів, основною метою яких є навчити особовий склад виконанню стрибків з парашутом з повітряних суден з повним бойовим спорядженням, удень і вночі, за різних метеорологічних умов, в будь-яку пору року та на будь-яку місцевість, що здійснюється згідно із планами бойової підготовки на навчальний рік;
попередня підготовка - вид підготовки, який передбачає отримання знань та навичок, необхідних для успішного виконання стрибків з парашутом.
3. Наземна, попередня, передстрибкова підготовка, навчання та здійснення стрибків з парашутом особовим складом Національної гвардії України проводяться відповідно до програми повітрянодесантної підготовки, яка затверджується командувачем Національної гвардії України.
4. З метою вдосконалення знань і практичних навичок особового складу з повітрянодесантної підготовки у військових частинах щороку проводиться залікова сесія з повітрянодесантної підготовки, за результатами якої видається наказ командира військової частини про допуск особового складу до здійснення стрибків з парашутом за рівнем підготовки, проведення контролю за підготовкою особового складу до десантування, виконання обов’язків посадових осіб і наряду обслуговування стрибків з парашутом та визначення кандидатів на присвоєння звання "Інструктор з повітрянодесантної підготовки Національної гвардії України" на рік.
5. За організацію та проведення повітрянодесантної підготовки відповідає командир (начальник) військової частини.
6. Організація стрибків з парашутом та контроль за їх виконанням покладаються на командира (начальника) військової частини, а при проведенні навчально-методичного збору та змагання - на начальника збору (змагання).
7. Безпосередня організація заходів з повітрянодесантної підготовки та контроль за їх проведенням здійснюються заступником командира (начальника) військової частини з повітрянодесантної підготовки (начальником парашутно-десантної служби).
8. Рішення щодо проведення стрибків з парашутом приймає командир (начальник) військової частини, виходячи із завдань, покладених на військову частину, плану бойової підготовки на навчальний рік та з урахуванням метеоумов і повітряної обстановки, що очікуються в районі виконання стрибків з парашутом, стану авіаційної техніки, парашутно-десантного майна, засобів забезпечення, готовності вибраного майданчика приземлення (району приводнення).
9. Для керівництва стрибками з парашутом призначаються:
керівник стрибків;
заступник керівника стрибків;
черговий по майданчику приземлення (району приводнення);
випускаючий;
черговий лікар або фельдшер на майданчику приземлення (у районі приводнення);
черговий метеоспостерігач (при виконанні стрибків з парашутом у складних метеоумовах та поза межами аеродрому);
черговий зв’язківець (при виконанні стрибків з парашутом поза межами аеродрому з використанням пересувної радіостанції).
10. Право керувати стрибками з парашутом надається військовослужбовцям повітрянодесантної (парашутно-десантної) служби військової частини, які мають допуск до керівництва стрибками з парашутом.
11. Допуск до виконання обов’язків керівника стрибками з парашутом надається наказом командувача Національної гвардії України особам офіцерського складу з числа інструкторів з ПДП, які за результатами навчально-методичного збору склали заліки з теоретичної підготовки та пройшли стажування.
12. Допуск до виконання обов’язків заступника керівника стрибків з парашутом надається особам офіцерського складу з числа інструкторів з ПДП, які за результатами навчально-методичного збору склали заліки з теоретичної підготовки, пройшли стажування як заступники керівника стрибків з парашутом та мають допуск до виконання обов’язків випускаючого.
13. Допуск до виконання обов’язків випускаючого надається особам офіцерського, сержантського і старшинського складу, які за результатами навчально-методичного збору склали заліки з теоретичної підготовки, пройшли стажування як випускаючі та мають досвід у виконанні стрибків з парашутом за самостійним розрахунком на точність приземлення.
14. Допуск до виконання обов’язків чергового по майданчику приземлення (приводнення) надається особам офіцерського, сержантського і старшинського складу з числа інструкторів з ПДП, що склали заліки з теоретичної підготовки.
15. Допуск до виконання стрибків з парашутом надається військовослужбовцям, які:
за висновком військово-лікарської комісії не мають медичних протипоказань щодо виконання стрибків з парашутом;
засвоїли теоретичну програму і склали заліки з оцінкою не нижче "добре".
16. Допуски, визначені в пунктах 12-15 цієї Інструкції, оформлюються наказами відповідних командирів (начальників), яким підпорядковуються військовослужбовці.
17. Для організації стрибків з парашутом готуються такі документи:
планова таблиця виконання стрибків з парашутом у військовій частині за формою, наведеною у додатку 1 до цієї Інструкції;
журнал попередньої підготовки та виконання стрибків з парашутом за формою, наведеною у додатку 2 до цієї Інструкції.
18. Виконані стрибки з парашутом записуються в журнал обліку стрибків з парашутом військовослужбовців військової частини за формою, наведеною у додатку 3 до цієї Інструкції.
19. Військовослужбовці Національної гвардії України, допущені до стрибків з парашутом, можуть брати участь у зборах з повітрянодесантної підготовки, які проводяться у Збройних Силах України.
20. Військовослужбовцям Національної гвардії України перед початком виконання стрибків з парашутом доводяться умови, завдання та мета виконання стрибків з парашутом, дії в особливих випадках, а також заходи безпеки.
Командувач Національної гвардії України
генерал-лейтенант Ю.В. Аллеров
Додаток 1
до Інструкції з організації виконання
стрибків з парашутом у
Національній гвардії України (пункт 17)
Планова таблиця
виконання стрибків з парашутом у військовій частині
Планова таблиця виконання стрибків з парашутом у військовій частині (Додаток 1) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".
Додаток 2
до Інструкції з організації виконання
стрибків з парашутом у
Національній гвардії України (пункт 17)
Журнал
попередньої підготовки та
виконання стрибків з парашутом
Журнал попередньої підготовки та виконання стрибків з парашутом (Додаток 2) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".
Додаток 3
до Інструкції з організації виконання
стрибків з парашутом у
Національній гвардії України (пункт 18)
Журнал
обліку стрибків з парашутом
військовослужбовців військової частини _________
N з/п | Військове звання | Прізвище, ім’я, по батькові | Дата, номер наказу і ким присвоєно звання "Інструктор з повітрянодесантної підготовки Національної гвардії України" | Номер посвідчення | Спортивний розряд | Дата, номер наказу про присвоєння спортивного розряду | Загальна кількість стрибків з парашутом | Особовий облік стрибків (номер сторінки) | Дата і куди вибув |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Особовий облік
________________________________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові)
Дата здійснення стрибка з парашутом | Дата і номер наказу про здійснення стрибка з парашутом | Тип повітряного судна | Висота залишення повітряного судна | Який за рахунком здійснено стрибок з парашутом | Завдання стрибка з парашутом | Примітка (зауваження щодо стрибка з парашутом) | |
усього | у поточному році | ||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |