МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Затверджено
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
24.03.2016 N 2
04

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 квітня 2016 р. за N 538/28668

Положення
про присвоєння звання "Інструктор з повітрянодесантної
підготовки Національної гвардії України"

1. Це Положення визначає порядок присвоєння військовослужбовцям Національної гвардії України звання "Інструктор з повітрянодесантної підготовки Національної гвардії України".

2. Звання "Інструктор з повітрянодесантної підготовки Національної гвардії України" присвоюється наказом командувача Національної гвардії України військовослужбовцям, які мають досвід повітрянодесантної підготовки, володіють технікою стрибків з парашутом, знають повітрянодесантну техніку та правила підготовки її до десантування з повітряних суден.

3. Кандидат на присвоєння звання "Інструктор з повітрянодесантної підготовки Національної гвардії України" (далі - кандидат) повинен:

мати позитивну характеристику;

виконати не менше 40 стрибків з парашутом;

знати вимоги керівних документів з повітрянодесантної підготовки;

досконало знати матеріальну частину парашутних систем, правила їх укладання, порядок обслуговування та зберігання;

уміти самостійно організовувати і проводити укладання парашутних систем у складі підрозділу, здійснювати контроль за етапами укладання та підготовкою їх до десантування;

уміти швидко та якісно проводити огляд парашутів та військовослужбовців перед посадкою в повітряне судно.

4. Відбір кандидатів відбувається за результатами залікової сесії з повітрянодесантної підготовки.

Протягом навчального року з кандидатами організовуються та проводяться практичні заняття згідно з програмою повітрянодесантної підготовки.

5. Кандидати залучаються до планових занять, зборів з повітрянодесантної підготовки та парашутних змагань для надання їм можливості здійснювати стрибки з парашутом.

З метою набуття необхідних навичків з організації та проведення стрибків з парашутом у дні виконання стрибків у підрозділах кандидатам надається можливість під керівництвом та спільно з офіцерами повітрянодесантної служби здійснювати контроль за підготовкою особового складу до стрибків з парашутом та проводити десантування з повітряних суден.

6. Після проведеного навчання під час зборів з повітрянодесантної підготовки кандидати складають заліки кваліфікаційній комісії, склад якої затверджується командувачем Національної гвардії України.

7. Військовослужбовці, яким присвоєно звання "Інструктор з повітрянодесантної підготовки Національної гвардії України", повинні постійно підвищувати рівень теоретичних знань, удосконалювати практичні навички з організації проведення стрибків з парашутом та підтверджувати свою кваліфікацію на зборах з повітрянодесантної підготовки.

Командувач Національної гвардії України генерал-лейтенант Ю.В. Аллеров