Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
06.08.1999 N 1289

Про реорганізацію державного комунального
територіально-видовищного підприємства
"Київський міський театр ляльок"

(Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями КМДА
N 680 від 16.05.20
08
N 671 від 12.06.20
09
N 2459 від 23.12.20
11)

Відповідно до Основ законодавства України про культуру та з метою відродження національної культури, збереження та розвитку українського національного мистецтва:

1. Реорганізувати державне комунальне театрально-видовищне підприємство "Київський міський театр ляльок" шляхом перетворення його на заклад культури "Київський міський театр ляльок".

2. Затвердити Положення про заклад культури "Київський міський театр ляльок" в редакції згідно з додатком.

3. Головному управлінню майном у встановленому законодавством порядку вирішити питання закріплення майна за закладом культури "Київський міський театр ляльок" на праві оперативного управління.

4. Головному управлінню культури Київської міської державної адміністрації здійснювати координацію діяльності закладу культури "Київський міський театр ляльок".

5. Вважати таким, що втратило чинність, розпорядження Київської міської державної адміністрації від 12.05.97 N 609 "Про реорганізацію Київського міського театру ляльок".

6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Киїської міської державної адміністрації Тимчика А.І.

Голова О.Омельченко

Додаток
до розпорядження
Київської міської
державної адміністрації
від 06.08.1999 N 1289

(в редакції розпорядження
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
від 16.05.2008 N 680)

Положення
про заклад культури
"Київський муніципальний академічний театр ляльок"

1. Загальні положення

1.1. Заклад культури "Київський муніципальний академічний театр ляльок" (далі Театр) є неприбутковим театрально-видовищним закладом культури, підпорядкованим Головному управлінню культури і мистецтв виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

1.2. Театр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України про культуру, іншими нормативно-правовими актами України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) та цим Положенням.

1.3. Театр є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та валютний рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи.

1.4. Театр здійснює свою діяльність відповідно до цілей його утворення і в межах його цивільної правоздатності, що передбачено цим Положенням та чинним законодавством, як в Україні, так і за кордоном, від свого імені має право набувати майнові та особисті немайнові права і нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем в суді, господарському суді.

1.5. Місцезнаходження (юридична адреса) Театру: Україна, 02002, м. Київ, вул. Луначарського, 1-б.

2. Мета та напрямки діяльності

2.1. Основною метою діяльності Театру є здійснення театрально-концертної та культурно-просвітницької діяльності шляхом підготовки та проведення мистецьких заходів, що пропагують кращі надбання української та світової культури.

2.2. Напрямки діяльності театру:

- створення вистав на високому художньому рівні;

- проведення літературно-музичних вечорів і творчих зустрічей з майстрами мистецтв;

- концертна діяльність творчих колективів та виконавців;

- організація на самостійних засадах студій, що будуть займатися записом на радіо, відеокасетах, грамплатівках, компакт-дисках кращих музичних творів українських та зарубіжних виконавців, що пропагують національну та світову культуру. Реалізація цих записів;

- проведення та участь у національних і міжнародних конкурсах, конгресах, фестивалях та інших заходах, організація культурних та творчих обмінів, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва;

- педагогічна робота з молодими акторами, викладацька робота працівників театру в інститутах, театрах, студіях, коледжах як в Україні, так і за кордоном;

- здійснення обміну театральними виставами, концертними програмами, організація в Україні та за кордоном фестивалів, конкурсів театрального мистецтва та участь у них;

- випуск буклетів, проспектів, плакатів, значків, іншої рекламної продукції, що пропагують театральну, концертну та іншу діяльність Театру;

- підготовка театральних постановок, театрально-концертних програм та інших заходів на основі договорів з юридичними та фізичними особами для їх публічного виконання чи публічного показу на власній чи орендованих сценах з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права та надання власної сцени іншим театрам для проведення гастрольних заходів, спільних театральних проектів та програм.

2.3. Театр може, крім основних напрямків діяльності, здійснювати такі додаткові види господарської діяльності, не заборонені законодавством:

- продаж сувенірної продукції та квітів;

- продюсерська діяльність;

- організація харчування працівників театру та глядачів;

- розміщення реклами в театрі;

- організація презентацій;

- виробництво товарів та надання послуг, що здійснюються виробничими службами та цехами театрів;

- прокат і реалізація костюмів, взуття, обладнання, реквізиту, бутафорії, гримувальних, пастижерних та інших товарів і предметів.

Доходи, одержані Театром від здійснення додаткових видів господарської діяльності, оподатковуються відповідно до законодавства.

(Розділ 2 доповнено пунктом 2.3 згідно з Розпорядженням КМДА N 2459 від 23.12.2011)

3. Управління Театром

3.1. Керівництво Театром здійснюється на основі розмежування повноважень між директором та художнім керівником, які призначаються та звільняються з посади наказом начальника Головного управління культури і мистецтв виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за попереднім погодженням з заступником голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків. З директором та художнім керівником Театру начальник Головного управління культури і мистецтв виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) укладає контракт (трудовий договір) терміном до п'яти років.

3.2. Директор Театру, з яким укладається відповідний договір (контракт), у межах наданих йому повноважень:

- приймає на роботу та звільняє з роботи творчих працівників Театру на умовах строкового трудового договору;

- приймає на роботу та звільняє з роботи всіх інших працівників Театру;

- розпоряджається майном та коштами Театру;

- укладає угоди;

- застосовує до працівників Театру заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

- приймає рішення щодо надання творчим працівникам Театру відпусток для їх участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади в галузі культури;

- затверджує за погодженням з художнім керівником, головним режисером, постановниками (режисером, художником, диригентом тощо), керівниками виробничих цехів Театру склади постановчих груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і терміни випуску;

- затверджує календарні плани публічного виконання та публічного показу вистав та інших заходів;

- організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів;

- забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в Театрі;

- визначає структуру Театру, складає та за погодженням із Головним управлінням культури і мистецтв затверджує штатний розпис Театру в межах граничної чисельності, доведеної Головним управлінням культури і мистецтв виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації);

- згідно з законодавством України затверджує план використання бюджетних коштів Театру за погодженням з Головним управлінням культури і мистецтв виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації);

- подає в установленому законодавством порядку проект річного фінансового плану на затвердження до Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації);

- в межах своїх повноважень видає накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками трудового колективу, затверджує посадові інструкції;

- розпоряджається в установленому порядку коштами та майном Театру.

(Пункт 3.2 в редакції Розпорядження КМДА N 671 від 12.06.2009)

3.3. Художній керівник Театру у межах наданих йому повноважень:

- здійснює керівництво художньо-творчим персоналом Театру;

- забезпечує художній рівень театральних постановок на стаціонарі, виїздах та гастролях;

- керує комплексом робіт, пов'язаних із створенням постановок;

- розглядає та погоджує із директором Театру календарні дні показу театральних вистав поточного репертуару;

- веде роботу з авторами із створення нових сценічних творів;

- розробляє перспективні репертуарні плани, плани-графіки створення театральних вистав;

- формує склади постановочних груп та виконавців і подає їх на затвердження директору Театру;

- здійснює постійний зв'язок з творчими спілками, підбір, розстановку та використання творчих працівників;

- контролює дотримання творчої та трудової дисципліни художньо-творчим персоналом;

- вносить пропозиції директору Театру щодо тарифікації та заохочення працівників, а також про дисциплінарні стягнення.

4. Трудовий колектив Театру

4.1. Трудовий колектив Театру становлять всі громадяни, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Театром.

4.2. Трудовий колектив Театру функціонує згідно з трудовим законодавством України.

4.3. Вищим органом самоврядування Театру є загальні збори трудового колективу Театру.

5. Майно та кошти Театру

5.1. Майно Театру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Театром на праві оперативного управління.

5.2. Майно Театру складається з основних фондів, обігових коштів, а також інших цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Театру.

5.3. Джерелами формування майна Театру є:

- майно, передане власником або уповноваженим ним органом;

- доходи від основної діяльності;

- трансферти з міського бюджету;

- благодійні внески, пожертвування українських та іноземних фізичних та юридичних осіб, організацій, громадян (майно, кошти в національній та іноземній валюті та інше);

5.4. Театр має право з дозволу власника або уповноваженого ним органу продавати, передавати іншим фізичним та юридичним особам, обмінювати, здавати в оренду, надавати безоплатно в тимчасове користування належне йому майно (будинки, споруди, устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності), а також списувати його з балансу в установленому порядку.

5.5. Відносини Театру з іншими фізичними та юридичними особами у всіх сферах діяльності здійснюються на основі договорів.

6. Зовнішньоекономічна діяльність

6.1. З метою пропаганди театрального мистецтва, зміцнення матеріальної бази Театр здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством України.

6.2. Театр має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами на будь-які форми співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів.

6.3. Валютні надходження використовуються Театром відповідно до законодавства України.

7. Облік, звітність і ревізія діяльності

7.1. Театр здійснює оперативний та бухгалтерський облік, веде бухгалтерську та статистичну звітність в порядку, встановленому законодавством України.

7.2. Ревізія та перевірки діяльності Театру проводяться власником чи уповноваженим ним органом за необхідністю, але не менше одного разу на рік.

8. Умови ліквідації та реорганізації

8.1. Реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) та ліквідація Театру здійснюються за рішенням власника, а також суду, господарського суду у випадках, передбачених законодавством України.

8.2. При реорганізації чи ліквідації Театру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до законодавства України.

8.3. При ліквідації Театру майно та кошти, що залишаються після розрахунків з бюджетом, задоволення претензій кредиторів та розрахунків з членами трудового колективу, використовуються за вказівкою власника.

(Положення в редакції Розпорядження КМДА N 680 від 16.05.2008)

Заступник голови В.Ромашко