ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
16.06.2009 N 555
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
14 липня 2009 р.за N 632/16648
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 649 від 30.05.2012)
Про затвердження Порядку використання
в митних органах дозволів і висновків
Державної служби експортного
контролю України
Відповідно до Закону України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" ( 549-15 ), статті 97 Митного кодексу України ( 92-15 ), постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2008 N 886 "Про доповнення порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003 р. N 1807 та від 28 січня 2004 р. N 86" та з метою подальшого вдосконалення порядку використання при здійсненні митного оформлення товарів, що підлягають державному експортному контролю, дозвільних документів у галузі державного експортного контролю наказую:
1. Затвердити Порядок використання в митних органах дозволів і висновків Державної служби експортного контролю України, що додається.
2. Управлінню заходів торговельної політики (Пашинний О.І.) і Юридичному департаменту (Бабюк В.Л.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Управлінню справами (Погорєлова Т.В) забезпечити доведення цього наказу до митних органів.
5. Начальникам митних органів проінформувати юридичних осіб про вимоги цього наказу шляхом розміщення його на інформаційних стендах у місцях розташування підрозділів митниці й у пунктах пропуску через митний кордон України.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Федорова О.О.
Голова Державної митної служби України А.В.Макаренко
Погоджено:
Міністерство фінансів України В.о. Міністра фінансів України І.І.Уманський
Державна служба експортного контролю України Голова Державної
служби експортного контролю Ю.А.Петроченко
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
16.06.2009 N 555
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
14 липня 2009 р. за N 632/16648
Порядок
використання в митних органах
дозволів і висновків Державної служби
експортного контролю України
1. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає особливості контролю наявності та використання в митних органах дозволів і висновків Державної служби експортного контролю України при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів, міжнародні передачі яких підлягають державному експортному контролю (далі - товари).
2. Терміни, які використовуються в цьому Порядку, вживаються в значеннях, наведених у Митному кодексі України ( 92-15 ) та Законі України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" ( 549-15 ).
3. Заявником є суб'єкт підприємницької діяльності, який у встановленому законодавством порядку зареєстрований у Державній службі експортного контролю (далі - Держекспортконтроль) як суб'єкт здійснення міжнародних передач товарів; іноземний суб'єкт господарської чи іншої діяльності, який отримав висновок Держекспортконтролю на право здійснення транзиту товарів територією України; військове чи правоохоронне формування України, яке на підставі висновку Держекспортконтролю здійснює тимчасове вивезення (ввезення) товарів для проведення навчань чи забезпечення своєї діяльності за межами України.
4. Відповідність митних режимів при здійсненні митного оформлення товарів характеру їх міжнародної передачі наведено в додатку до цього Порядку.
5. Порядок і строки зберігання в митних органах дозвільних документів Держекспортконтролю, необхідних для здійснення митного контролю, митного оформлення та пропуску через митний кордон України товарів, визначаються законодавством.
Оригінал дозвільного документа Держекспортконтролю повинен зберігатися у справах митного органу, який здійснює митне оформлення товарів (далі - митний орган оформлення) .
Копія дозвільного документа Держекспортконтролю повинна зберігатися у справах митного органу, розташованого в пункті пропуску на митному кордоні України (далі - пункт пропуску), який здійснює митний контроль товарів при їх безпосередньому переміщенні через митний кордон України. Вона може бути передана засобами поштового, фельд'єгерського, факсимільного або електронного зв'язку тощо і повинна бути завірена підписом і печаткою заявника.
Якщо пункт пропуску товарів одночасно є митним органом оформлення, то в його справах повинен зберігатися оригінал дозвільного документа Держекспортконтролю.
6. Митне оформлення товарів здійснюється в межах загальної їх кількості, зазначеної в дозвільному документі Держекспортконтролю, та протягом визначеного строку його дії.
7. Зміна митного режиму тимчасово вивезених (ввезених) товарів здійснюється за умови надання дозвільних документів Держекспортконтролю із зазначенням у них характеру здійснення міжнародної передачі товарів, що відповідає обраному заявником митному режиму.
8. Оформлення тимчасово вивезених (ввезених) товарів у інший митний режим у разі їх втрати, знищення тощо здійснюється на підставі письмового погодження Держекспортконтролю, яке за відповідним обґрунтованим запитом заявника надається Держекспортконтролем заявнику та Державній митній службі України (далі - Держмитслужба).
9. Закінчення строку дії висновку Держекспортконтролю, на підставі якого було здійснено тимчасове вивезення (ввезення) товарів, не є підставою для відмови в митному оформленні при зворотному ввезенні (вивезенні) або оформленні в інший митний режим таких товарів і не потребує продовження строку дії такого висновку, якщо в ньому не зазначено інше.
10. Митне оформлення в іншому митному органі частини товарів, зазначених у дозвільному документі Держекспортконтролю, здійснюється на підставі копії відповідного дозвільного документа Держекспортконтролю, на зворотному боці якої внесена інформація про стан фактичного здійснення міжнародних передач цих товарів. Зазначена інформація має бути завірена підписом начальника (заступника начальника) митного органу та печаткою цього органу.
11. У дозвільному документі Держекспортконтролю код товару згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ) (далі - УКТЗЕД) наводиться додатково. Остаточне рішення щодо фактичного застосування коду товару за УКТЗЕД приймає митний орган оформлення виходячи з найменуванню та опису товарів за відповідними групами, які наведені у законодавстві.
12. Після завершення митного оформлення митний орган за заявою заявника надає копію відповідного дозвільного документа Держекспортконтролю, на зворотному боці якої внесена інформація про стан фактичного здійснення міжнародних передач зазначених у дозвільному документі товарів, завірена підписом начальника (заступника начальника) митного органу та печаткою цього органу.
2. Особливості використання в митних органах
дозвільних документів Держекспортконтролю на товари,
що вивозяться (у тому числі тимчасово або з метою
переробки) за межі митної території України
1. При вивезенні за межі митної території України товарів разом із вантажною митною декларацією (далі - ВМД) та іншими документами, необхідними для здійснення митного оформлення, заявник подає митному органу оформлення оригінал дозвільного документа Держекспортконтролю.
2. Посадовою особою митного органу оформлення на зворотному боці оригіналу дозвільного документа Держекспортконтролю зазначаються дата митного оформлення, номер ВМД, найменування та кількість товарів, зазначених у графі 31 ВМД. Запис засвідчується підписом посадової особи митного органу оформлення та її особистою номерною печаткою.
Копія дозвільного документа Держекспортконтролю з відмітками посадової особи митного органу оформлення повертається заявникові.
3. У пункті пропуску через митний кордон України заявник надає митному органу відповідний аркуш оформленої ВМД разом з іншими документами, на підставі яких товари випускаються за межі митної території України, а також копію дозвільного документа Держекспортконтролю із записами митного органу оформлення, здійсненими відповідно до пункту 2 цієї глави.
4. Зворотне ввезення товарів (у тому числі з установленими в процесі ремонту чи обслуговування складовими частинами), вивезених за межі митної території України на підставі дозвільного документа Держекспортконтролю, здійснюється на підставі цього самого документа, якщо ним не передбачено інше.
3. Особливості використання в митних органах
дозвільних документів Держекспортконтролю
на товари, що ввозяться (у тому числі
тимчасово або з метою переробки)
на митну територію України
1. У пункті пропуску заявник на момент переміщення товарів через митний кордон України повинен подати митному органу копію дозвільного документа Держекспортконтролю.
2. Посадовою особою митного органу в пункті пропуску на зворотному боці копії дозвільного документа Держекспортконтролю зазначаються дата пропуску, найменування та кількість фактично пропущених через митний кордон України товарів.
3. При митному оформленні товарів заявник подає митному органу оформлення оригінал дозвільного документа Держекспортконтролю, ВМД та інші документи, необхідні для здійснення митного оформлення.
4. Посадовою особою митного органу оформлення на зворотному боці оригіналу дозвільного документа Держекспортконтролю зазначаються дата митного оформлення, номер ВМД, найменування та кількість товарів, зазначених у графі 31 цієї ВМД.
5. Зворотне вивезення товарів (у тому числі з установленими в процесі ремонту чи обслуговування складовими частинами), увезених на підставі відповідного дозвільного документа Держекспортконтролю з метою надання послуг з їх ремонту чи обслуговування, модернізації тощо, здійснюється за наявності дозволу Держекспортконтролю на право здійснення експорту таких послуг, якщо інше не передбачено зазначеним дозвільним документом Держекспортконтролю.
6. На запит заявника Держмитслужба в установленому порядку видає сертифікат підтвердження доставки, яким засвідчує факт надходження в Україну товарів, зазначених у цьому сертифікаті.
7. Сертифікат кінцевого споживача, міжнародний імпортний сертифікат та інші документи, які містять державні гарантії щодо використання товарів у заявлених цілях, до митних органів не подаються.
4. Особливості використання в митних органах
дозвільних документів Держекспортконтролю
на товари, що переміщуються транзитом
через митну територію України
1. У пункті пропуску заявник подає митному органу ввезення товарів на митну територію України (далі - митний орган ввезення) оригінал дозвільного документа Держекспортконтролю, його копію, завірену підписом і печаткою заявника, ВМД (або інший документ, що згідно із законодавством використовується замість ВМД) та інші документи, необхідні для здійснення митного оформлення товарів.
2. Посадовою особою митного органу ввезення на зворотному боці оригіналу та копії дозвільного документа Держекспортконтролю зазначаються дата оформлення, номер ВМД найменування та кількість товарів, зазначених у графі 31 ВМД (або у відповідній графі іншого документа, що згідно із законодавством використовується замість ВМД).
Зазначена вище копія дозвільного документа Держекспортконтролю з відмітками повертається заявникові.
3. При вивезенні товарів за межі митної території України заявник подає митному органу вивезення товарів за межі митної території України (далі - митний орган вивезення) разом з відповідним аркушем ВМД (або іншим документом, який згідно із законодавством використовується замість ВМД) та іншими документами необхідними для здійснення митного оформлення товарів, копію дозвільного документа Держекспортконтролю, засвідчену підписом і номерною печаткою посадової особи митного органу ввезення.
4. Ввезення або вивезення товарів з метою їх транзиту через митну територію України через декілька пунктів пропуску за одним дозвільним документом Держекспортконтролю здійснюється за погодженням з Державною митною службою України (далі - Держмитслужба), що надається на підставі звернення митного органу, в якому зберігається оригінал дозвільного документа Держекспортконтролю.
Начальник Управління заходів торговельної політики О.І.Пашинний
Додаток
до Порядку використання
в митних органах дозволів
і висновків Державної служби
експортного контролю України
ТАБЛИЦЯ
застосування митного режиму залежно
від характеру міжнародної передачі товарів
------------------------------------------------------------------
| Характер міжнародної | Митні режими |
| передачі товарів, зазначених | |
| у дозвільних документах | |
| Держекспортконтролю України | |
|--------------------------------+-------------------------------|
| Експорт |Експорт |
| |Реекспорт |
| |Митний склад |
| |Переробка за межами митної |
| |території України |
| |Тимчасове вивезення |
|--------------------------------+-------------------------------|
| Імпорт |Імпорт |
| |Реімпорт |
| |Митний склад |
| |Знищення або руйнування |
| |Відмова на користь держави |
| |Переробка на митній території |
| |України |
| |Тимчасове ввезення |
|--------------------------------+-------------------------------|
| |Транзит |
| Транзит |Митний склад |
|--------------------------------+-------------------------------|
| Тимчасове ввезення |Тимчасове ввезення |
| |Переробка на митній території |
| |України |
| |Імпорт (у разі ввезення для |
| |заміни по рекламації) |
| |Митний склад |
|--------------------------------+-------------------------------|
| Тимчасове вивезення |Тимчасове вивезення |
| |Переробка за межами митної |
| |території України |
| |Експорт (у разі вивезення для |
| |заміни по рекламації) |
| |Митний склад |
------------------------------------------------------------------