Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ
08.04.2008 N 11/2-19/3944-ЕП

Начальникам регіональних
митниць, митниць

(Лист відкликано на підставі Листа
Державної митної служби України
N 11.1/2-12.4/2374-ЕП від 14.03.20
13)

Щодо простоювання автотранспорту
у пунктах пропуску без ПП/ПД

Держмитслужбою України продовжується опрацювання інформації щодо накопичення вантажного транспорту у пунктах пропуску для автомобільного сполучення, зокрема в наслідок відсутності в ЄАІС Держмитслужби електронних копій попередніх повідомлень (ПП) і попередніх митних декларацій (ПД) на товари, що ввозяться на митну територію України.

Аналіз зазначеної інформації підтверджує, що ці факти продовжують мати місце, у тому числі, в результаті невиконання як суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, так і посадовими особами митних органів окремих вимог законодавства і нормативно-правових актів.

У зв'язку з цим звертаю вашу увагу на таке.

Згідно зі статтею 93 МК України ( 92-15 ) у разі ввезення товарів на митну територію України декларант заздалегідь повідомляє відповідний митний орган про намір ввезти ці товари. Порядок повідомлення митного органу про такий намір затверджено наказом Держмитслужби України від 03.07.06 N 551, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18.07.06 за N 854/12728, вимоги щодо подання попередньої митної декларації визначено статтею 89 МК України та наказом Держмитслужби України від 28.02.03 N 129, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.06.03 за N 424/7745.

Статтею 44 МК України ( 92-15 ) установлено, що товари, які переміщуються через митний кордон України, транспортні засоби, якими вони переміщуються через митний кордон, а також документи на ці товари і транспортні засоби пред'являються для контролю митним органам в пунктах пропуску через митний кордон України не пізніше ніж через три години після прибуття зазначених товарів і транспортних засобів у пункт пропуску.

Статтею 330 МК України ( 92-15 ) визначено санкції за неподання митному органу в установлений законодавством строк документів, передбачених відповідно до цього Кодексу для здійснення митного контролю товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, незалежно від подання письмової декларації.

Відповідно до Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335:

"4.4. Заповнене згідно з установленим порядком ПП та його електронна копія до моменту ввезення товарів подаються митниці за місцем державної реєстрації або проживання, за місцезнаходженням юридичної або фізичної особи, на адресу якої ввозяться товари, тобто митниці призначення.

4.10. З метою прискорення митного оформлення товарів та запобігання затримці транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон особа, на адресу якої ввозяться в Україну товари, оформлені з використанням ПП, інформує відправника або перевізника цих товарів про дату та номер оформленого ПП, які проставляються у правому нижньому куті товаросупровідних документів на переміщувані товари.

4.12. Після в'їзду до зони митного контролю в пункті пропуску митниці відправлення перевізник подає посадовій особі митниці товаросупровідні документи на товари, що ввозяться в Україну, та інформує про номер і дату ПП, оформленого митницею призначення."

Відповідно до Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів, затвердженого наказом Держмитслужби України від 28.02.03 N 129, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.06.03 за N 424/7745:

"2.6. Для забезпечення оперативного здійснення митних процедур у пункті пропуску через митний кордон України суб'єкт підприємницької діяльності повинен повідомити перевізника про номер і дату оформленої ПД, які проставляються в правому верхньому куті товаросупровідних документів.

3.2. У разі виявлення відсутності електронної копії ПД в ЄАІС посадова особа митного органу відправлення (прикордонної митниці) повинна на вимогу перевізника або вповноваженої власником товару особи не пізніше ніж протягом 30-ти хвилин підготувати про це два примірники офіційної довідки (додаток 4), один примірник якої після реєстрації видається перевізнику або вповноваженій власником товару особі, другий - залишається в структурному підрозділі митного органу відправлення (прикордонної митниці), посадова особа якого видала довідку, і зберігається в окремій справі."

Враховуючи викладене, ВИМАГАЮ:

1. Довести до відома осіб, на адресу яких увозяться в Україну товари з використанням ПП/ПД, а також перевізників вимоги статей 44, 89, 93 і 330 МК України ( 92-15 ) та зазначених вище нормативно-правових актів Держмитслужби України.

Забезпечити їх безумовне виконання у частині, що стосується компетенції митних органів України, зокрема:

у разі подання перевізником у пункті пропуску протягом установленого терміну документів на товари, що мають увозитися в Україну за ПП/ПД, та при відсутності в ЄАІС відповідних електронних копій ПП/ПД письмово фіксувати факт такої відсутності;

негайно інформувати каналами електронного зв'язку митницю, в якій перебуває на обліку одержувач товарів, про факт подання перевізником у пункті пропуску документів на товари (із зазначенням дати і часу їх подання), а також дати і часу фіксації факту відсутності в ЄАІС електронних копій ПП/ПД на ці товари;

у разі звернення до митних органів особи, на адресу якої ввозяться ці товари, і яка не виконала вимоги законодавства щодо завчасного повідомлення по намір ввезти товари в Україну і не подала документів, передбачених відповідно до МК України ( 92-15 ) для здійснення митного контролю товарів (у даному випадку ПП або ПД), застосовувати до неї санкції, передбачені статтею 330 МК України.

2. Забезпечити неухильне виконання вимог п. 4.8 та 4.9 Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335 (із змінами), щодо дотримання термінів передачі інформації за оформленим ПП/ПД до ЄАІС Держмитслужби та поставлення на контроль їх електронних копій.

3. Проаналізувати причини тривалого простоювання у пунктах пропуску або терміналах автотранспортних засобів із товарами без подання заяви на їх увезення українських одержувачем. За умови виявлення чинників, здатних сприяти незаконному ввезенню цих товарів в Україну, інформувати Держмитслужбу.

Перший заступник Голови Служби А.Є.Гутник