Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 17 серпня 1998 р. N 1301
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 388 від 10 травня 2018
р.)

Про затвердження Положення
про передприватизаційну підготовку підприємств

(Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1446 від 09.08.
99)

На виконання пункту 114 Державної програми приватизації на 1998 (124/98-ВР) рік та з метою створення сприятливих умов для реформування власності, адаптації підприємств до ринкових умов Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Затвердити Положення про передприватизаційну підготовку підприємств (додається).

Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 серпня 1998 р. N 1301

Положення
про передприватизаційну підготовку підприємств

Загальні питання

1. Передприватизаційна підготовка підприємств - це комплекс організаційних, фінансових, економічних та технічних заходів, які здійснюються до прийняття рішення про приватизацію державного майна і спрямовані на створення сприятливих умов для реформування власності підприємств та їх адаптації до ринкових умов як суб'єктів підприємницької діяльності.

2. Метою передприватизаційної підготовки є підвищення вартості об'єктів приватизації, їх інвестиційної привабливості та ліквідності, забезпечення створення конкурентного середовища, запобігання монополізації товарних ринків з урахуванням наявних економічних, технологічних та інших умов.

Об'єкти передприватизаційної підготовки

3. Об'єктами передприватизаційної підготовки є підприємства, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, містять у своєму складі відокремлені чи територіально роз'єднані виробництва, розвинуту соціальну інфраструктуру, майно, що не підлягає приватизації, структурні підрозділи, які реалізують аналогічні або взаємозамінні види товарів (робіт, послуг), інші підприємства, а також створені у процесі корпоратизації відкриті акціонерні товариства, щодо яких не прийнято рішення про продаж їх акцій.

(Пункт 3 в редакції Постанови КМ N 1446 від 09.08.99)

4. Передприватизаційна підготовка може здійснюватися на підприємствах, включених до переліку об'єктів державної власності, які не підлягають приватизації у зв'язку з їх загальнодержавним значенням, з метою створення на базі майна таких підприємств об'єктів, що можуть бути приватизовані згідно із законодавством.

Розроблення плану-графіка передприватизаційної
підготовки підприємств

5. Передприватизаційна підготовка підприємств здійснюється згідно з проектами передприватизаційної підготовки в терміни, визначені планом-графіком передприватизаційної підготовки.

6. Включення підприємств до плану-графіка передприватизаційної підготовки здійснюється Фондом державного майна на підставі пропозицій відповідних органів, уповноважених управляти державним майном.

7. План-графік передприватизаційної підготовки підприємств, зазначених у пункті 3 цього Положення, затверджується Кабінетом Міністрів України і підлягає опублікуванню в друкованих виданнях державних органів приватизації.

(Абзац перший пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1446 від 09.08.99)

Плани-графіки передприватизаційної підготовки інших підприємств затверджуються спільним рішенням Фонду державного майна та відповідного органу, уповноваженого управляти державним майном.

8. Внесення змін та доповнень до плану-графіка передприватизаційної підготовки підприємств здійснюється у порядку, передбаченому цим Положенням для складання та затвердження плану-графіка.

9. Термін завершення передприватизаційної підготовки підприємств повинен забезпечувати можливість прийняття рішення про приватизацію цих об'єктів не пізніше року, наступного за роком здійснення передприватизаційної підготовки і не повинен перевищувати термінів, затверджених планами-графіками. (Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1446 від 09.08.99)

Розроблення проектів передприватизаційної
підготовки підприємств

10. Передприватизаційна підготовка підприємств включає:

інвентаризацію об'єктів соціально-культурної та побутової сфери і визначення умов їх подальшого функціонування, передачу в установленому порядку цих об'єктів відповідним радам або (та) їх передачу державним органам приватизації для подальшого продажу відповідно до законодавства;

виявлення державного майна, яке не підлягає приватизації, та розроблення умов його подальшого використання з обов'язковим внесенням пропозицій Кабінетові Міністрів України стосовно органу, який управлятиме таким майном;

(Абзац третій пункту 10 в редакції Постанови КМ N 1446 від 09.08.99)

виявлення високоліквідного майна, яке не використовується у технологічних процесах підприємства, для його подальшого продажу з метою поповнення обігових коштів, для ліквідації заборгованості перед державним бюджетом і Пенсійним фондом та здійснення заходів щодо підготовки об'єктів соціальної сфери для передачі у комунальну власність або приватизації;

(Абзац четвертий пункту 10 в редакції Постанови КМ N 1446 від 09.08.99)

виявлення іншого державного майна, яке тимчасово не використовується, і розроблення пропозицій щодо умов його подальшого використання, здійснення в разі потреби консервації такого майна у встановленому порядку;

виявлення майна та коштів, переданих державним підприємством у статутні фонди суб'єктів підприємницької діяльності, та визначення доцільності приватизації таких активів у складі цілісного майнового комплексу державного підприємства;

розроблення проекту плану розвитку підприємства (включаючи аналіз ринків збуту товарів (робіт, послуг), які виробляє (надає) підприємство, а в разі потреби - проект інвестиційної програми з обгрунтуванням обсягу, видів та термінів внесення інвестицій);

виділення із складу підприємств структурних підрозділів, які можуть функціонувати як окремі підприємства;

підготовку пропозицій реструктуризації боргів підприємства у тому числі за рахунок цільового пільгового кредитування з коштів позабюджетного Державного фонду приватизації;

(Абзац дев'ятий пункту 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1446 від 09.08.99)

визначення заходів соціального захисту працівників, які вивільняються;

(Пункт 10 доповнено абзацом десятим згідно з Постановою КМ N 1446 від 09.08.99) внесення пропозицій про виключення підприємства із списку об'єктів, які підлягають приватизації, та застосування щодо нього процедури банкрутства;

(Пункт 10 доповнено абзацом одинадцятим згідно з Постановою КМ N 1446 від 09.08.99)

здійснення інших заходів.

11. Проекти передприватизаційної підготовки підприємств розробляються органами, уповноваженими управляти державним майном, та погоджуються з Фондом державного майна, а підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, - з Кабінетом Міністрів України, у терміни, визначені планом-графіком.

(Абзац перший пункту 11 в редакції Постанови КМ N 1446 від 09.08.99)

Проекти передприватизаційної підготовки підприємств, які займають монопольне становище на загальнодержавному або регіональному товарному ринку, погоджуються також з органами Антимонопольного комітету.

12. Зміни до проекту передприватизаційної підготовки підприємств вносяться у порядку, передбаченому для розроблення та погодження проектів передприватизаційної підготовки підприємств.

13. Розроблення проектів передприватизаційної підготовки підприємств здійснюється згідно з Методичними вказівками щодо проведення реструктуризації державних підприємств, які затверджуються Мінекономіки.

14. Проекти передприватизаційної підготовки підприємств повинні містити техніко-економічне обгрунтування відповідності заходів передприватизаційної підготовки підприємств меті її проведення, визначеній цим Положенням.

Під час розроблення та здійснення заходів передприватизаційної підготовки підприємств повинні враховуватися її соціальні та екологічні аспекти.

15. Невід'ємною складовою частиною проектів передприватизаційної підготовки підприємств є:

графік виконання заходів передприватизаційної підготовки з визначенням термінів їх закінчення згідно з додатком 1;

(Абзац другий пункту 15 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1446 від 09.08.99)

проекти розподільних балансів об'єктів, створених на базі майна підприємств, на яких здійснюється передприватизаційна підготовка (у разі їх реорганізації).

Здійснення заходів передприватизаційної
підготовки підприємств

16. Заходи передприватизаційної підготовки підприємств реалізуються на підставі рішень відповідних органів, уповноважених управляти державним майном, прийнятих виходячи з проектів передприватизаційної підготовки підприємств.

Орган, уповноважений управляти державним майном, надає Фонду державного майна таку інформацію:

про хід передприватизаційної підготовки окремо по кожному підприємству щокварталу (до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом) згідно з додатком 2;

про виконання окремо по кожному із заходів, передбачених планами передприватизаційної підготовки, - протягом тижня після закінчення визначеного планом-графіком терміну виконання цього заходу;

про структурні підрозділи, що виділяються під час проведення передприватизаційної підготовки у складі підприємств, на базі яких створюються окремі юридичні особи, - у тижневий термін після їх державної реєстрації.

(Абзац пункту 16 в редакції Постановою КМ N 1446 від 09.08.99)

17. Орган, уповноважений управляти державним майном, інформує Кабінет Міністрів України про проведення передприватизаційної підготовки кожного із включених до плану-графіка підприємства, яке має стратегічне значення для економіки та безпеки держави, - у двотижневий термін після закінчення визначеного планом-графіком терміну передприватизаційної підготовки цього підприємства.

(Положення доповнено пунктом 17 згідно з Постановою КМ N 1446 від 09.08.99)

18. Відповідальність за дотримання термінів здійснення заходів передприватизаційної підготовки підприємств та їх відповідність проектам передприватизаційної підготовки підприємств покладається на відповідні органи, уповноважені управляти державним майном.

Додаток 1
до Положення про передприватизаційну
підготовку підприємств

Графік
виконання заходів передприватизаційної підготовки
(назва підприємства)

     ------------------------------------------------------------------
N |Зміст |Виконавець|Термін | Обсяг |Джерело |Примітка *
п/п|заходу | |виконання|фінансування,| фінсу- |
| | | |тис. гривень | вання |
------------------------------------------------------------------

* Причина невиконання заходів передприватизаційної підготовки тощо.

___________________________________________________________   ___________________________  ______________________ 
(керівник органу, уповноваженого управляти державним майном)  (підпис)   (розшифрування) 
     
_____________________________________     
(дата)     

(Положення доповнено Додатком 1 згідно з Постановою КМ N 1446 від 09.08.99)

Додаток 2
до Положення про передприватизаційну
підготовку підприємств

Інформація
про стан виконання передприватизаційної
підготовки ____________________________________________________
(назва підприємства)

за________________ квартал________________року

 ------------------------------------------------------------------
N |Зміст | Термін виконання |Витрати, | Джерело |Примітка*
п/п|заходу|--------------------|тис. |фінансування|
| |фактично|за графіком|гривень | |
------------------------------------------------------------------

* Причина невиконання заходів передприватизаційної підготовки тощо.

__________________________________________________________  ____________________  _____________________________ 
(керівник органу, уповноваженого управляти державним майном)  (підпис)   (розшифрування)  
     
___________________________________     

(дата)

 
   

(Положення доповнено Додатком 2 згідно з Постановою КМ N 1446 від 09.08.99)