Актуальні новини  
25.09.2018 №4 

В Україні планують ввести НОВИЙ ВИД ПОКАРАННЯ - позбавлення права голосу на виборах

Проектом Закону планується внести зміни до Кримінального кодексу України та інших законодавчих актів щодо запровадження додаткового виду покарання - позбавлення права голосу на виборах.

Так, пропонується внести зміни статі 51 ККУ, котрими запроваджує новий вид покарання у виді позбавлення права голосу на виборах та передбачає відповідальність за ухилення від відбування вказаного покарання.

Позбавляти права голосу на виборах пропонується, серед іншого, за:

- дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади;

- публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій;

- дії, передбачені частиною другою цієї статті, вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації;

- умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій.

Додатково передбачений механізм забезпечення виконання вказаного виду покарання у Кримінально-виконавчому кодексі України та профільному законі про реєстр виборців.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

24 вересня 2018 року (Вилучати ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ хочуть заборонити)

06 квітня 2018 року (Україна не визнає легітимними вибори Президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіяхУкраїни)

25 січня 2018 року (Склад Центральної виборчої комісії буде оновлений)