Актуальні новини  
20.09.2018 №4 

Оприлюднений проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного управління сферою інтелектуальної власності"

На офіційному сайті Мінрегіонрозвитку з'явилося повідомлення про оприлюднення проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного управління сферою інтелектуальної власності".

Вказаним проектом передбачається створення Національного органу інтелектуальної власності України (НОІВ) як юридичної особи публічного права, що належить до сфери управління Мінекономрозвитку і торгівлі. Мінекономрозвитку забезпечуватиме формування та реалізуватиме державну політику в сфері інтелектуальної власності, а НОІВ виконуватиме окремі публічні функції (владні повноваження) з реалізації державної політики (видача охоронних документів (патентів, свідоцтв) на об’єкти права інтелектуальної власності).

Прозорість діяльності НОІВ забезпечуватиметься шляхом:

- проведення зовнішнього аудиту;

- оприлюднення кошторису;

- проведення електронних публічних закупівель тощо.

Фінансування діяльності НОІВ здійснюватиметься за рахунок зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності.

Також, документом запропоновано внести зміни до ст. 2 Закону України "Про адміністративні послуги", якими передбачити, що дія цього Закону не поширюється на відносини щодо здійснення дій, пов’язаних з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, компонування (топографії) інтегральних мікросхем, торговельні марки (знаки для товарів і послуг), географічні зазначення (зазначення походження товарів), об’єкти авторського права і суміжних прав).

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

19 вересня 2018 року (Полюбляєте фотографувати? Будьте обережні! Не порушуйте правил!)

10 серпня 2018 року (Передрук інтернет-фото без дозволу автора є незаконним! Такого висновку дійшов Суд ЄС)

19 березня 2018 року (Авторське право: схвалено законопроект про реформу системи колективного управління майновими правами)

13 березня 2018 року (Влада вирішила захистити українського товаровиробника. Щодо цього у ВРУ зареєстрований відповідний проект.)

28 лютого 2018 року (Подача заяви до Європейського суду з прав людини, її зміст, плата та процес розгляду.)