Актуальні новини  
29.11.2017 

Внесені зміни до вимог відносно банківської діяльності

Національний банк України для покращення регулювання банківської діяльності 24.11.2017 р. видав постанову за N 119 "Про деякі питання діяльності банків та визнання такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів Національного банку України".

Даною постановою визнана такою, що втратила чинність, постанова НБУ від 24.02.2015 N 129 "Про деякі питання діяльності банків". Остання, раніше була прийнята у зв'язку з одночасним негативним впливом на діяльність банківської системи суттєвих факторів, які носили шоковий характер - різке погіршення економічної ситуації, значна девальвація національної валюти, події в Криму та на Сході.

НБУ пояснив, що скасування постанови N 129 обумовлене тим, що негативні наслідки такого впливу вже ідентифіковані банками та враховані в розроблених ними планах заходів з приведення показників своєї діяльності до нормативних вимог, які наразі виконуються.

Одночасно із цим відбуваються позитивні зміни і в банківському секторі - стабілізувався курс іноземних валют до національної валюти, покращився стан ліквідності в банківській системі.

Що стосується банків, які приводять показники своєї діяльності до нормативних вимог в рамках планів заходів, розроблених згідно з вимогами постанови N 129, продовжено мораторій на застосування заходів впливу за порушення цих показників та дію обмежень щодо здійснення такими банками окремих видів банківських операцій.

Постанова НБУ від 24.11.2017 р. N 119 набула чинності 28.11.2017 р. і діє до 01.01.2019 р.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

31 жовтня 2017 року (Діють нові заборони встановлені НБУ для банків країни)

15 вересня 2017 року (Національний банк України нагадав, про обов'язки банків щодо здійснення безперешкодного обміну зношених банкнот гривні)

03 серпня 2017 року (Змінений порядок розрахунку та міжбанківського переказу коштів)

24 липня 2017 року (Національний банк України нагадав про необов'язковість печатки на будь-якому з документів)

13 квітня 2017 року (Випадки, за яких працівники контролюючих органів мають право вимагати у суб'єктів господарювання та/або банківської установи інформацію (довідку) про рух коштів на розрахункових рахунках.)

29 червня 2016 року (щодо внесення змін до Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів)