Актуальні новини  
25.04.2017 

Використання печаток, їх виготовлення, продаж та/або придбання.

У відповідності до прийнятих змін, а саме Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами - підприємцями" від 23.03.2017 N 1982-VIII (Закон N 1982) внесені зміни безпосередньо до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Господарського кодексу України та законів України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 N 265/95-ВР, "Про аграрні розписки" від 06.11.2012 N 5479-VI.

Вважаємо за потрібне звернути увагу, що Закон N 1982 набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Таким чином, у відповідності до нормативного акта, про який йдеться мова, суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатки. Використання суб’єктом господарювання печатки не є обов’язковим. Відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування.

Копія документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи - підприємця. Орган державної влади або орган місцевого самоврядування не вправі вимагати нотаріального засвідчення вірності копії документа у разі, якщо така вимога не встановлена законом.

Присутність чи відсутність печатного відбитку суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків. А виготовлення, продаж та/або придбання печаток здійснюється без одержання будь-яких документів дозвільного характеру.