Актуальні новини  
10.04.2017 

Нагадуємо, що з 05.04.2017р. готівкову іноземну валюту можна купувати на суму до 150 (сто п'ятдесят) тисяч гривень.

Національним банком продовжується поступове спрощення тимчасових валютних обмежень. Як зазначив НБУ, реалізувати чергові кроки з лібералізації валютного регулювання дозволяє сприятлива кон’юнктура на зовнішніх ринках та рішення Міжнародного валютного фонду про погодження третього перегляду програми співпраці з Україною та виділення четвертого траншу фінансування.

НБУ пом’якшив вимогу до обов’язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті. Відтепер юридичні особи повинні будуть продавати не 65%, а 50% своїх валютних надходжень. В першу чергу, цей крок спрямований на подальше сприяння експортній діяльності українських підприємств, які мають потребу в імпорті для виробництва продукції, що згодом продається за кордон. Це дозволить зменшити для таких підприємств курсові ризики і прискорити проведення зовнішньоторговельних операцій. Водночас це послаблення не призведе до скорочення пропозиції валюти на міжбанківському ринку, адже сьогодні підприємства добровільно продають набагато більше валютної надходжень, ніж зобов’язані, – понад 90%.

В другу чергу, НБУ продовжує суттєво пом’якшувати обмеження на продаж готівкової іноземної валюти населенню, яке стало вже менш дієвим заходом стабілізації ринку через його тривале застосування. Досі населення мало можливість купувати валюту на суму не більше 12 тис. гривень в еквіваленті одній особі в день. Відтепер Національний банк підвищив цю максимальну суму до 150 тис. гривень, тобто до суми, понад яку фінансові операції з готівкою підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу. Такий крок допоможе збільшити глибину та ліквідність офіційного готівкового валютного ринку.

Вказані вище спрощення валютних обмежень, затерджені постановою Правління Національного банку України від 04 квітня 2017 року N 30 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року N 410". Дані зміни набули чинності 05.04.2017р.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

05 січня 2017 року (Від учора - з 4 січня НБУ втричі знизив граничну суму розрахунків готівкою для фізичних осіб)

05 вересня 2016 року (щодо порядку видачі готівки за довіреністю)

02 серпня 2016 року (щодо зниження облікової ставки НБУ)

21 червня 2016 року (НБУ щодо внесення змін до деяких нормативно-правових актів)

21 червня 2016 року (НБУ щодо скасування деяких вимог)

16 червня 2016 року (НБУ щодо врегулювання системи операційної діяльності)

16 червня 2016 року (НБУ щодо спрощеної системи списання коштів)

09 червня 2016 року (НБУ щодо пом'якшення валютного регулювання)