Актуальнi новини  
09.08.2018

Збираємося до дитячого садочка

ЗБИРАЄМОСЯ ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКА

1.Батькам необхідно обрати заклад дошкільної освіти (далі- заклад);
2.Відвідати заклад і дізнатися у директора про наявність вільних місць і умови зарахування дітей.
3.Прийом дітей до закладу дошкільної освіти загального розвитку здійснюється керівником протягом календарного року на підставі:
•заяви батьків або осіб, які їх замінюють;
•медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти;
•довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;
•свідоцтва про народження.

Для прийому дітей до спеціального закладу дошкільної освіти (групи), а також для прийому дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивні групи додатково подається:
•висновок психолого-медико-педагогічної консультації або інклюзивно-ресурсного центру;
•направлення місцевого органу управління освітою;
•індивідуальна програма реабілітації для дітей з інвалідністю.

Для прийому дітей до санаторного закладу дошкільної освіти (групи)
додатково подається:
•довідка територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру;
•направлення місцевого органу управління освітою.

4. Питання про відвідування закладу дошкільної освіти дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002 № 434 та затвердженого цим наказом примірного «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».
За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікарсько-консультативної комісії, у якому зазначено, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти, керівник зобов’язаний прийняти дитину до садочка.

5.Під час прийому дитини до закладу дошкільної освіти, керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, щорегламентують його діяльність.

КИМ ЗАПРОВАДЖУЄТЬСЯ ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА?

Відповідно до пункту 2 статті 19 Закону України «Про дошкільну освіту», функціонування закладів дошкільної освіти, зокрема, створення умов для здобуття дітьми дошкільної освіти, належить до повноважень органів виконавчої влади та місцевих органів самоврядування.
Питання щодо розроблення та впровадження програми електронної реєстрації дітей у заклади дошкільної освіти належить до компетенції місцевих органів управління освітою.

ЯКА ПРОЦЕДУРА ЕЛЕКТРОННОГО ЗАПИСУ В САДОЧОК?

Нині активно діє електронна система запису.
Передусім батькам необхідно обрати заклад.
Після того, як батьки зареєстрували дитину в електронній системі (дозволяється обирати від 1 до 5 дитсадків одночасно), їм відкривається вільний доступ до черги і вони можуть відслідковувати своє просування у цій черзі.
Метою створення такого реєстру є зниження корупції в дошкільних закладах.

ЯК СКОРИСТАТИСЯ ЕЛЕКТРОННОЮ ЧЕРГОЮ?
Необхідно пройти online-реєстрацію на сайті – обрати вільний садочок та заповнити форму. Для міста Києва актуальне ось це посилання для online-реєстрації.

При реєстрації вказати: ім’я та прізвище дитини, дату народження, серію та номер свідоцтва про народження, контактний телефон одного з батьків, один-п’ять бажаних дошкільних навчальних закладів. Далі натиснути "Подати заявку".

Якщо реєстрація заявки успішна – встановлюється статус "Зареєстровано в черзі"; дату та час реєстрації не можна буде змінити за жодних умов.

Якщо є вільні місця, то статус реєстрації зміниться на "Є можливість зарахування", і буде запропоновано місце в обраному садочку або іншому закладі вашого мікрорайону, району тощо.

Батькам слід постійно відслідковувати статус, і в разі його зміни (про що буде надіслано повідомлення на електронну адресу) упродовж 30 днів подати необхідні документи для вступу. В іншому випадку черга автоматично скасовується.

До слова, зважаючи на складну ситуацію з дитсадками, в чергу можна ставати навіть з моменту народження дитини. Однак лише в тому випадку, якщо батьки впевнені, що не змінюватимуть своє місце проживання. В іншому разі таке рішення буде недоцільним.

ЧИ ВАРТО СТАВАТИ В ЧЕРГУ ОДРАЗУ ПІСЛЯ НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ?
1.Не обов’язково, адже законом таке не передбачено.
2.Бажано, оскільки збільшується можливість отримати місце в дитячому садку та зекономити час, сили та нерви батьків.

ЧИ ОБОВ’ЯЗКОВО СПЛАЧУВАТИ БЛАГОДІЙНИЙ ВНЕСОК?
Виключно за бажанням батьків. Якщо цей благодійний збір намагаються нав’язати вам як обов’язковий, – це є порушенням. У такому разі можна подати скаргу до районного управління освіти. У крайньому випадку – звертатися до правоохоронних органів, адже за такі дії передбачена кримінальна відповідальність.

ЯКІ Є ПІЛЬГИ ДЛЯ ВСТУПУ В САДОК?
Перш, ніж ставати в чергу, варто подивитися перелік пільг при запису до дитячого садочка. Місцева влада може встановлювати додаткові пільги.

Якщо дитина потрапляє під якусь пільгу, але в дитсадку зараз зайняті всі місця, то дитину направляють в інший садочок зі збереженням цієї пільги.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО МІСЦЬ НЕМАЄ?
Не влаштовуйте скандалу – зберігайте спокій та розсудливість. Для початку з’ясуйте у співробітників, з якої причини відсутнє місце, та запитайте, як вам вчинити, щоб місце все-таки з’явилося.

Рекомендуємо отримати письмову відмову у прийнятті дитини до садочка. Цю відмову ви можете отримати від керівника. Зібравши всю інформацію, зверніться в управління освіти – там зобов’язані допомогти вам розібратися. 

Джерело