КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 26 жовтня 2016 р. N 779
Київ

Деякі питання виконання програм, пов’язаних з
підвищенням обороноздатності і безпеки держави

(Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 656 від 18.08.20
17
N 1007 від 06.12.20
17
N 850 від 17.10.20
18)

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Умови залучення суб’єктами господарювання - резидентами України кредитів (позик) під державні гарантії для виконання програм, пов’язаних з підвищенням обороноздатності і безпеки держави, що додаються.

2. Міністерству оборони, Головному управлінню розвідки Міністерства оборони, Міністерству внутрішніх справ, Національній гвардії, Національній поліції, Адміністрації Державної прикордонної служби, Державній службі з надзвичайних ситуацій, іншим центральним органам виконавчої влади (далі - замовники) надати право:

(Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1007 від 06.12.2017)

1) укладати із суб’єктами господарювання - резидентами України (далі - суб’єкти господарювання) господарські договори на закупівлю товарів, робіт і послуг для виконання програм, пов’язаних з підвищенням обороноздатності і безпеки держави (далі - господарські договори), оплата за якими здійснюється в строк не менше ніж 36 місяців (за умови залучення кредитів у національній валюті) та не менше ніж 60 місяців (за умови залучення кредитів в іноземній валюті), із можливістю дострокової оплати;

(Підпункт 1 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1007 від 06.12.2017)

2) брати бюджетні зобов’язання у відповідному бюджетному періоді для виконання програм, пов’язаних з підвищенням обороноздатності і безпеки держави, що виконуються із залученням кредитів (позик):

у національній валюті під державні гарантії суб’єктами господарювання, у межах та на умовах відповідних господарських договорів, укладених на виконання програм, пов’язаних з підвищенням обороноздатності і безпеки держави;

в іноземній валюті під державні гарантії суб’єктами господарювання, у межах та на умовах відповідних господарських договорів, укладених на виконання програм, пов’язаних з підвищенням обороноздатності і безпеки держави, у тому числі з урахуванням фактичних витрат, здійснених на виконання умов кредитних договорів (у тому числі внаслідок зміни курсу гривні до іноземних валют та плаваючої ставки за кредитом у відповідний період).

(Підпункт 2 пункту 2 в редакції Постанов КМ N 656 від 18.08.2017, N 1007 від 06.12.2017)

3. Державній казначейській службі забезпечити реєстрацію бюджетних зобов’язань, зазначених у підпункті 2 пункту 2 цієї постанови, на суму та на весь строк дії відповідних господарських договорів відповідно до затверджених показників державного оборонного замовлення.

(Пункт 3 в редакції Постанови КМ N 656 від 18.08.2017)

4. Установити, що:

1) витрати із сплати відсотків за користування кредитами (позиками), які залучаються суб’єктами господарювання під державні гарантії для виконання програм, пов’язаних з підвищенням обороноздатності і безпеки держави, включаються суб’єктами господарювання до ціни товарів, робіт і послуг за господарськими договорами;

2) оплата товарів, робіт і послуг за господарськими договорами, які виконуються із залученням кредитів (позик) у національній валюті, замовниками здійснюється щомісяця:

(Абзац перший підпункту 2 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1007 від 06.12.2017)

до моменту остаточного відвантаження продукції (надання послуг, виконання робіт) - у розмірі, що не перевищує суму нарахованих відсотків за місяць за користування кредитами (позиками), які залучаються під державні гарантії суб’єктами господарювання для виконання програм, пов’язаних з підвищенням обороноздатності і безпеки держави;

після остаточного відвантаження продукції (надання послуг, виконання робіт) - у розмірі, що включає суму нарахованих відсотків за місяць за користування зазначеними кредитами (позиками) та часткову оплату вартості товарів, робіт і послуг згідно з умовами господарських договорів.

Остаточна оплата здійснюється не пізніше місячного строку до дати повернення кредиту (позики), визначеної кредитним договором (договором позики);

3) оплата товарів, робіт і послуг за господарськими договорами, які виконуються із залученням кредитів (позик) в іноземній валюті, замовниками здійснюється:

до 15 відсотків вартості товарів, робіт і послуг за господарськими договорами - авансовий платіж;

залишок вартості товарів, робіт і послуг за господарськими договорами - рівними піврічними частками починаючи через 6 місяців від дати відвантаження кожної партії продукції (надання послуг, виконання робіт);

(Пункт 4 доповнено підпунктом 3 згідно з Постановою КМ N 1007 від 06.12.2017)

4) у разі прийняття суб’єктом господарювання рішення про дострокове повернення кредиту (позики) та погодження такого рішення замовником оплата вартості товарів, робіт і послуг здійснюється замовником за фактично поставлену продукцію (надані послуги, виконані роботи) у повному обсязі.

(Пункт 4 доповнено підпунктом 4 згідно з Постановою КМ N 1007 від 06.12.2017)

5. Замовникам здійснювати контроль за належним виконанням суб’єктами господарювання умов господарських договорів.

Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 жовтня 2016 р. N 779

Умови
залучення суб’єктами господарювання - резидентами України
кредитів (позик) під державні гарантії для виконання програм,
пов’язаних з підвищенням обороноздатності і безпеки держави

1. Ці Умови регулюють окремі питання залучення суб’єктами господарювання - резидентами України (далі - суб’єкти господарювання) кредитів (позик) під державні гарантії для виконання програм, пов’язаних з підвищенням обороноздатності і безпеки держави.

2. Залучення суб’єктами господарювання кредитів (позик) здійснюється з додержанням таких умов:

відсоткова ставка за кредитами (позиками) у національній валюті не може перевищувати більше ніж на 4 відсотки облікову ставку Національного банку України;

(Абзац другий пункту 2 в редакції Постанови КМ N 850 від 17.10.2018)

відсоткова ставка за кредитами (позиками) в іноземній валюті не може перевищувати більше ніж на 4 відсотки Європейську міжбанківську ставку пропозиції (EURIBOR) на строк 6 місяців;

строк користування кредитами (позиками) у національній валюті становить не менше ніж 36 місяців;

строк користування кредитами (позиками) в іноземній валюті становить не менше ніж 60 місяців.

Строк користування кредитами (позиками) в національній та іноземній валюті може бути скороченим у разі дострокового повернення залучених кредитів.

(Пункт 2 в редакції Постанови КМ N 1007 від 06.12.2017)

3. Погодження проектів кредитних договорів (договорів позик) здійснюється замовником за зверненням суб’єкта господарювання, який подає замовнику відповідний проект кредитного договору (договору позики) та техніко-економічне обґрунтування обсягу і доцільності залучення кредиту (позики).

4. Замовник протягом п’яти робочих днів після надходження звернення інформує суб’єкта господарювання про погодження проекту кредитного договору (договору позики) чи відмову в такому погодженні.

5. Замовник може надати відмову в погодженні проекту кредитного договору (договору позики) у разі:

невідповідності проекту кредитного договору (договору позики) умовам, зазначеним у пункті 2 цих Умов;

виявлення в матеріалах, поданих відповідно до пункту 3 цих Умов, недостовірної інформації.