КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 грудня 2012 р. N 1184
Київ
Про затвердження Порядку надання соціальних послуг
із встановленням диференційованої плати та внесення змін
до переліку соціальних послуг, умов та порядку їх
надання структурними підрозділами територіального
центру соціального обслуговування
(надання соціальних послуг)
(Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 629 від 22.08.2018)
Відповідно до частини шостої статті 7 Закону України "Про соціальні послуги" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок надання соціальних послуг із встановленням диференційованої плати, що додається.
2. Внести до переліку соціальних послуг, умов та порядку їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 р. N 1417 "Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)" (Офіційний вісник України, 2010 р., N 1, ст. 10, N 43, ст. 1407; 2011 р., N 94, ст. 3427; 2012 р., N 7, ст. 249, N 85, ст. 3460), зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 грудня 2012 р. N 1184
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 22 серпня 2018 р. N 629)
Порядок
надання соціальних послуг із встановленням
диференційованої плати
1. Цей Порядок визначає механізм надання соціальних послуг із встановленням диференційованої плати.
2. Соціальні послуги із встановленням диференційованої плати в обсязі, визначеному державними стандартами соціальних послуг, надаються підприємствами, установами, організаціями та закладами незалежно від форми власності, фізичними особами - підприємцями, які відповідають критеріям діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги, із залученням бюджетних коштів (далі - суб’єкти).
3. Соціальні послуги із встановленням диференційованої плати надаються особам, які мають право на їх отримання відповідно до Закону України "Про соціальні послуги", крім осіб, які мають право отримувати такі послуги безоплатно.
4. Диференційована плата за надання соціальних послуг установлюється виходячи із середньомісячного сукупного доходу особи за попередній календарний рік у розмірах, які не перевищують:
75 відсотків зазначеного доходу - у разі надання соціальних послуг стаціонарного догляду, паліативного/хоспісного догляду в умовах стаціонару;
12 відсотків - у разі надання соціальних послуг догляду вдома, паліативного догляду вдома, денного догляду, підтриманого проживання, надання притулку;
5 відсотків - у разі надання соціальних послуг представництва інтересів, посередництва (медіації), натуральної допомоги;
3 відсотків - у разі надання соціальних послуг соціальної адаптації, соціальної інтеграції та реінтеграції, соціальної реабілітації, консультування, соціального супроводу під час працевлаштування та на робочому місці, соціальної профілактики.
Якщо особа, що потребує надання соціальних послуг із встановленням диференційованої плати (далі - особа), отримує декілька соціальних послуг, розмір такої плати визначається виходячи із більшого відсотка, але не може перевищувати 75 відсотків середньомісячного сукупного доходу особи.
Розмір щомісячної диференційованої плати за надання соціальних послуг не може перевищувати вартості послуг, що надаються протягом місяця.
5. Для обчислення розміру диференційованої плати за надання соціальних послуг відомості про дохід особи подаються ДФС, Пенсійним фондом України, Фондом соціального страхування структурним підрозділам з питань соціального захисту населення місцевої держадміністрації, виконавчого органу міської, районної в місті ради або виконавчого органу ради об’єднаної територіальної громади, що утворюється згідно із законом та перспективним планом формування територій громад (далі - уповноважений орган), відповідно до пункту 8 цього Порядку.
Для обчислення доходу непрацюючих осіб, яким призначено пенсію вперше або які залишили роботу в період, за який враховуються доходи, і не мають інших доходів, крім пенсії, за бажанням особи враховується розмір отриманого доходу за попередній рік або розмір призначеної щомісячної пенсії в розрахунку за 12 місяців.
Вартість соціальних послуг розраховується на підставі тарифів на платні соціальні послуги, обчислених відповідно до Порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2005 р. N 268 (Офіційний вісник України, 2005 р., N 15, ст. 759).
6. Різниця між розміром диференційованої плати та вартістю соціальної послуги відшкодовується відповідно до законодавства.
7. Для отримання соціальних послуг особа або її законний представник подає уповноваженому органу за місцем проживання/перебування:
заяву про потребу в наданні соціальних послуг із встановленням диференційованої плати за формою, встановленою Мінсоцполітики;
довідки про доходи - у разі наявності інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, Фонді соціального страхування та згідно із законодавством не може бути отримана на запит уповноваженого органу відповідно до цього Порядку.
Особа або її законний представник, що звертається за наданням соціальних послуг, є відповідальними за подані відомості про доходи, що вплинули або могли вплинути на встановлення розміру диференційованої плати.
8. Для встановлення розміру диференційованої плати у п’ятиденний строк з дня отримання запиту уповноваженого органу подаються відомості:
про доходи осіб з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків - ДФС у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мінфіном;
про доходи осіб з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування - Пенсійним фондом України у порядку, встановленому Пенсійним фондом України та Мінсоцполітики.
9. Уповноважений орган протягом п’яти робочих днів з дати подання заяви складає акт обстеження матеріально-побутових умов проживання особи за формою, встановленою Мінсоцполітики.
10. Рішення про надання (ненадання) соціальних послуг із встановленням диференційованої плати приймається місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування протягом десяти робочих днів після подання заяви з урахуванням відомостей, визначених абзацами другим-третім пункту 8 цього Порядку та актом обстеження матеріально-побутових умов проживання особи.
Рішення про надання соціальних послуг із встановленням диференційованої плати протягом одного робочого дня надсилається уповноваженому органу.
Про прийняте рішення уповноважений орган протягом одного робочого дня письмово повідомляє:
суб’єкту для укладення договору про надання соціальних послуг або додаткової угоди до укладеного договору про надання соціальних послуг за формами, встановленими Мінсоцполітики;
особі або її законному представнику.
Рішення про ненадання соціальних послуг із встановленням диференційованої плати протягом одного робочого дня надсилається особі або її законному представнику.
11. Соціальні послуги із встановленням диференційованої плати надаються відповідно до державних стандартів соціальних послуг з дати укладення відповідного договору або додаткової угоди до укладеного договору про надання соціальних послуг між суб’єктом, який надає соціальні послуги, та особою або її законним представником.
12. Диференційована плата за надання соціальних послуг установлюється на календарний рік.
13. Розмір диференційованої плати на наступний період у разі відсутності звернення особи про відмову від отримання соціальних послуг визначається без звернення особи за поданням суб’єкта уповноваженому органу відповідно до абзацу третього пункту 7 та пункту 8 цього Порядку.
14. Соціальні послуги із встановленням диференційованої плати понад обсяг, визначений державними стандартами соціальних послуг, надаються за плату.
(Порядок в редакції Постанови КМ N 629 від 22.08.2018)
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 грудня 2012 р. N 1184
Зміни,
до переліку соціальних послуг, умов та порядку їх
надання структурними підрозділами територіального центру
соціального обслуговування (надання соціальних послуг)
1. Пункт 7 доповнити абзацами такого змісту:
"Територіальний центр (у межах наявних можливостей) може надавати соціальні послуги в обсягах, визначених державними стандартами соціальних послуг, із встановленням диференційованої плати відповідно до законодавства.
Соціальні послуги понад обсяги, визначені державними стандартами соціальних послуг, надаються за плату.".
2. Пункт 26 доповнити підпунктом 10 такого змісту:
"10) довідка про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення за встановленням диференційованої плати за надання соціальних послуг.".
3. Пункт 30 доповнити підпунктом 7 такого змісту:
"7) довідка про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення за встановленням диференційованої плати за надання соціальних послуг.".
4. Пункт 35 доповнити підпунктом 6 такого змісту:
"6) довідка про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення за встановленням диференційованої плати за надання соціальних послуг.".
5. Пункт 46 доповнити підпунктом 11 такого змісту:
"11) довідка про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення за встановленням диференційованої плати за надання соціальних послуг.".
6. Підпункт 3 пункту 60 після слів "членів сім’ї" доповнити словами "або довідка про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення за встановленням диференційованої плати за надання соціальних послуг".