МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

НАКАЗ
11.06.2018 N 262

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
04 липня 2018 р. за N 776/32228

Про затвердження Порядку проведення державного контролю потужностей,
розташованих у країнах-експортерах, з яких дозволяється ввезення (пересилання)
продуктів на митну територію України, та Порядку ведення державного реєстру країн
та потужностей, з яких дозволяється ввезення (пересилання) продуктів
на митну територію України

Відповідно до частини третьої статті 61 Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин", пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року N 1119, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити такі, що додаються:

Порядок проведення державного контролю потужностей, розташованих у країнах-експортерах, з яких дозволяється ввезення (пересилання) продуктів на митну територію України;

Порядок ведення державного реєстру країн та потужностей, з яких дозволяється ввезення (пересилання) продуктів на митну територію України.

2. Департаменту аграрної політики і сільського господарства в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Перший заступник Міністра М. Мартинюк

Погоджено:

Голова Державної служби України з питань безпечності
харчових продуктів та захисту споживачів
В. Лапа

Затверджено
Наказ Міністерства аграрної політики та
продовольства України
11.06.2018 N 262

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
04 липня 2018 р. за N 776/32228

Порядок
проведення державного контролю потужностей,
розташованих у країнах-експортерах,
з яких дозволяється ввезення (пересилання)
продуктів на митну територію України

1. Цей Порядок визначає механізм проведення державного контролю потужностей, що виробляють продукти для їх ввезення (пересилання) на митну територію України.

2. Терміни, що використовуються у цьому Порядку, вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин".

3. Державний контроль потужностей, що виробляють продукти для їх ввезення (пересилання) на митну територію України, відбувається у формі перевірок (далі - перевірка потужностей) та здійснюється на предмет дотримання вимог законодавства України.

4. Перевірку потужностей здійснюють посадові особи компетентного органу.

5. Первинний список потужностей для перевірки складається компетентним органом країни-експортера та подається компетентному органу разом із запитом про проведення перевірки відповідності (еквівалентності) системи державного контролю країни-експортера законодавству України, що включає в себе кількість і тип потужностей, що виробляють продукти для їх ввезення (пересилання) на митну територію України, які відповідно до гарантій, наданих компетентним органом країни-експортера, є такими, що відповідають вимогам України.

6. Під час здійснення перевірок потужностей компетентний орган України дотримується вимог статті 8 та додатка С до Угоди про застосування санітарних та фітосанітарних заходів від 15 квітня 1994 року.

7. Компетентний орган країни-експортера повинен надати письмові гарантії компетентному органу України, що:

1) вимоги, які застосовуються до потужностей, з яких продукти можуть ввозитися (пересилатися) на територію України, відповідають або є еквівалентними вимогам законодавства України у відповідних сферах;

2) перелік експортних потужностей складено компетентним органом країни-експортера та регулярно оновлюється;

3) потужності підлягають регулярному та ефективному контролю з боку компетентного органу країни-експортера;

4) компетентний орган країни-експортера має офіційні повноваження зупинити експорт з потужностей на територію України у разі, якщо потужності не відповідають вимогам підпункту 1 цього пункту.

8. Під час перевірки компетентним органом потужностей особлива увага приділяється, зокрема:

1) забезпеченню дотримання гігієнічних вимог, встановлених законодавством України, до продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу;

2) застосування на потужності постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (Hazard Analysis and Critical Control Points - НАССР);

3) наявність у потужності, з якої планується ввозити (пересилати) продукти на митну територію України, експлуатаційного дозволу чи його еквівалента в країні-експортері;

4) дотримання на потужності, з якої планується ввозити (пересилати) продукти на митну територію України, вимог до простежуваності, встановлених українським законодавством.

9. За результатами проведених перевірок потужностей компетентний орган виносить рішення щодо доцільності внесення потужностей до реєстру країн та потужностей, з яких може здійснюватися ввезення (пересилання) продуктів на митну територію України.

10. Перевірки потужностей здійснюються за рахунок державного бюджету в межах, передбачених законодавством, із урахуванням принципу незалежності посадових осіб компетентного органу та вимог Закону України "Про запобігання корупції".

11. Відповідальними за результати перевірки потужностей є посадові особи компетентного органу, що здійснювали відповідну перевірку.

Директор Департаменту аграрної політики
та сільського господарства В. Топчій