АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ
20.06.2018 N 393

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
06 липня 2018 р. за N 789/32241

Про затвердження Порядку виплати військовослужбовцям
Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції чи
в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі
і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій
та Луганській областях

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року N 18 "Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських" (із змінами) наказую:

1. Затвердити Порядок виплати військовослужбовцям Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції чи в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що додається.

2. Фінансово-економічному департаменту Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 14 березня 2016 року N 205 "Про затвердження Порядку виплати військовослужбовцям Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 березня 2016 року за N 476/28606 (із змінами).

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з 01 травня 2018 року.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Т. в. о. Голови Служби О. М. Чаузов

Погоджено:

Перший заступник Міністра соціальної політики України
О. Крентовська

Заступник Міністра фінансів А. Граділь

Затверджено
Наказ Адміністрації Державної служби
спеціального зв'язку та захисту інформації України
20.06.2018 N 393

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
06 липня 2018 р. за N 789/32241

Порядок
виплати військовослужбовцям Державної служби спеціального зв'язку
та захисту інформації України винагороди за безпосередню участь
в антитерористичній операції чи в заходах із забезпечення національної безпеки
і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації
у Донецькій та Луганській областях

1. Цей Порядок визначає механізм, умови виплати та розмір винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції чи в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (далі - винагорода) військовослужбовцям Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (далі - Держспецзв'язку), її територіальних органів, територіальних підрозділів, Головного управління та підрозділів урядового фельд'єгерського зв'язку, закладів, установ і організацій Держспецзв'язку (далі - підрозділи Держспецзв'язку).

2. За час безпосередньої участі під час проведення антитерористичної операції (далі - АТО) чи заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (далі - ЗНБО) військовослужбовцям Держспецзв'язку, які беруть безпосередню участь в АТО чи в заходах із ЗНБО, виплачується винагорода у разі їх перебування:

на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону - у розмірі 10000 гривень на місяць;

в інших місцях у межах районів проведення АТО чи заходів із ЗНБО - у розмірі 4500 гривень на місяць.

Якщо військовослужбовець Держспецзв'язку брав безпосередню участь в АТО чи в заходах із ЗНБО менше ніж один календарний місяць, розмір винагороди визначається пропорційно дням такої участі.

3. Виплата проводиться за місцем військової служби військовослужбовця Держспецзв'язку в поточному місяці за минулий у строки, встановлені для виплати грошового забезпечення.

4. Військовослужбовці Держспецзв'язку вважаються такими, що беруть безпосередню участь в АТО, у разі одночасного дотримання таких умов:

залучені до виконання завдань, покладених на Держспецзв'язку, у районах проведення АТО та перебувають у підпорядкуванні керівництва оперативного штабу з управління АТО;

перебувають та безпосередньо виконують завдання, покладені на Держспецзв'язку, у районах проведення АТО.

5. Військовослужбовці Держспецзв'язку вважаються такими, що беруть безпосередню участь в заходах із ЗНБО, у разі одночасного дотримання таких умов:

залучені до здійснення заходів із ЗНБО та перебувають у підпорядкуванні Командувача об'єднаних сил;

перебувають та безпосередньо виконують завдання, покладені на Держспецзв'язку, у районах здійснення заходів із ЗНБО.

6. Підтвердженням безпосередньої участі військовослужбовців Держспецзв'язку в АТО є:

наказ (витяг з наказу) керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України про залучення до проведення АТО;

наказ Адміністрації Держспецзв'язку (підрозділу Держспецзв'язку) про відрядження військовослужбовців Держспецзв'язку до районів проведення АТО для виконання завдань, покладених на Держспецзв'язку (для військовослужбовців Держспецзв'язку, які проходять військову службу в підрозділах Держспецзв'язку, що постійно дислокуються в районах проведення АТО, - наказ Голови Держспецзв'язку (підрозділу Держспецзв'язку) про призначення їх на посади в цих підрозділах Держспецзв'язку).

Підтвердженням виконання завдань військовослужбовцями Держспецзв'язку на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону є документи оперативного штабу з управління АТО із зазначенням періоду та підстав виконання завдань.

7. Підтвердженням безпосередньої участі військовослужбовців Держспецзв'язку у заходах із ЗНБО є:

наказ (витяг з наказу) Генерального штабу Збройних Сил України про залучення до здійснення заходів із ЗНБО;

наказ Адміністрації Держспецзв'язку (підрозділу Держспецзв'язку) про відрядження військовослужбовців Держспецзв'язку до районів проведення заходів із ЗНБО для виконання завдань, покладених на Держспецзв'язку (для військовослужбовців Держспецзв'язку, які проходять військову службу в підрозділах Держспецзв'язку, що постійно дислокуються в районах проведення заходів із ЗНБО, - наказ Голови Держспецзв'язку (підрозділу Держспецзв'язку) про призначення їх на посади в цих підрозділах Держспецзв'язку).

Підтвердженням виконання завдань військовослужбовцями Держспецзв'язку на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону є документи Об'єднаного оперативного штабу Збройних Сил України із зазначенням періоду та підстав виконання завдань.

8. Винагорода виплачується військовослужбовцям Держспецзв'язку за весь час їх безпосередньої участі в АТО чи в заходах із ЗНБО, обрахований із дня фактичного початку виконання завдань у районах проведення АТО чи заходів із ЗНБО по день завершення виконання цих завдань, на підставі наказів начальників підрозділів Держспецзв'язку (начальникам підрозділів Держспецзв'язку та військовослужбовцям Держспецзв'язку, які проходять військову службу в Адміністрації Держспецзв'язку, - на підставі наказів Голови Держспецзв'язку) (далі - наказ про виплату винагороди).

9. Виплата винагороди у відповідному розмірі здійснюється також під час перебування військовослужбовців Держспецзв'язку на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я після отриманих під час безпосередньої участі в АТО чи в заходах із ЗНБО поранень (контузій, травм, каліцтв), психічних та поведінкових розладів.

За час перебування військовослужбовця Держспецзв'язку на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я (крім випадків, передбачених абзацом першим цього пункту), у відпустках, відрядженні за межами районів проведення АТО чи заходів із ЗНБО та в інших випадках, коли військовослужбовець Держспецзв'язку не виконує завдань, покладених на Держспецзв'язку, у цих районах, виплата винагороди не здійснюється.

10. Накази про виплату винагороди готуються в установленому порядку підрозділами кадрової роботи або особами, на яких покладено виконання завдань з питань кадрової роботи, на підставі рапортів заступників начальників підрозділів Держспецзв'язку (начальникам підрозділів Держспецзв'язку та військовослужбовцям Держспецзв'язку, які проходять військову службу в Адміністрації Держспецзв'язку, - на підставі рапортів заступників Голови Держспецзв'язку), в яких зазначаються реквізити документів, перелік яких наведено у пунктах 6, 7 цього Порядку, а також періоди, кількість календарних днів безпосередньої участі в АТО чи в заходах із ЗНБО та розмір винагороди за ці дні у гривнях.

До рапорту додаються копії посвідчень про відрядження військовослужбовців Держспецзв'язку з відповідними відмітками про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення АТО чи заходів із ЗНБО та прибуття (вибуття) до (з) місць проходження військової служби (крім військовослужбовців Держспецзв'язку, які проходять військову службу в підрозділах Держспецзв'язку, що постійно дислокуються в районах проведення АТО чи заходів із ЗНБО).

У разі перебування військовослужбовця Держспецзв'язку після отриманих під час безпосередньої участі в АТО чи в заходах із ЗНБО поранень (контузій, травм, каліцтв), психічних та поведінкових розладів на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я до рапорту також додаються документи, що підтверджують безперервне перебування цих осіб на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я після отриманих під час безпосередньої участі в АТО чи в заходах із ЗНБО поранень (контузій, травм, каліцтв), психічних та поведінкових розладів.

11. У наказі про виплату винагороди зазначаються кількість календарних днів безпосередньої участі військовослужбовця Держспецзв'язку в АТО чи заходах із ЗНБО у районах їх проведення, за які виплачується винагорода, та її розмір за ці дні у гривнях.

12. Винагорода, належна до виплати військовослужбовцю Держспецзв'язку, який загинув (помер) або визнаний судом безвісно відсутнім чи оголошений померлим, виплачується членам сім'ї військовослужбовця: дружині (чоловіку), а у разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживали разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (осіб з інвалідністю з дитинства - незалежно від їх віку), а також особам, які перебували на утриманні військовослужбовця, або батькам військовослужбовця рівними частками, якщо військовослужбовець не перебував у шлюбі і не мав дітей.

Директор Фінансово-економічного департаменту
Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку
та захисту інформації України
В. В. Коберник