МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

Затверджено
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
21.03.2012 N 1
82

(у редакції наказу
Міністерства охорони здоров'я України
08.05.2018 N 8
64)

Звіт
про дорослих і дітей, які розпочали антиретровірусну терапію у когорті
(Форма N 57 (місячна))

Звіт про дорослих і дітей, які розпочали антиретровірусну терапію у когорті (Форма № 57 (місячна)) (в редакції від 08.05.2018 р.) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази/Форми", підрозділ "Звітність за 2018 р.", папка "Звітність за місяць".

В.о. начальника Управління громадського здоров'я
І.С. Руденко

В.о. директора Медичного департаменту
А.О. Гаврилюк

Затверджено
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
21.03.2012 N 182

(у редакції наказу
Міністерства охорони здоров'я України
08.05.2018 N 864)

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 травня 2018 р. за N 641/32093

Інструкція
щодо заповнення форми звітності N 57 (місячна)
"Звіт про дорослих і дітей, які розпочали антиретровірусну терапію
у когорті за ___ місяць 20_ року"

I. Загальні положення

1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми звітності N 57 (місячна) "Звіт про дорослих і дітей, які розпочали антиретровірусну терапію у когорті за __ місяць 20__ року" (далі - форма N 57).

Форму N 57 заповнюють заклади охорони здоров'я державної та комунальної власності, що здійснюють диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими та проводять антиретровірусну терапію (далі - АРТ).

2. Термін "когорта", що застосовується у цій Інструкції, означає групу ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб, які розпочали АРТ протягом одного місяця, за якими встановлюється постійне медичне спостереження з метою контролю за ефективністю лікування.

3. Форма N 57-когортний звіт, який оцінює АРТ. У найменуванні таблиці 1000 прописується найменування когорти, яке складається з 7 знаків - три літери місяця та чотири цифри року. Найменування когорти визначається місяцем та роком початку АРТ (три перших літери місяця - великими (січень - СІЧ; лютий - ЛЮТ; березень - БЕР; квітень - КВІ; травень - ТРА; червень - ЧЕР; липень - ЛИП; серпень - СЕР; вересень - ВЕР; жовтень - ЖОВ; листопад - ЛИС; грудень - ГРУ) і рік - цифрами. Наприклад: СЕР 2017, КВІ 2018).

4. Оцінка лікування в когорті проводиться через 12, 24, 36, 48, 60 та 120 місяців після початку АРТ.

5. Форма N 57 заповнюється з наростаючим підсумком за когортами, які розпочали лікування 4, 16, 28, 40, 52, 64 та 124 місяці(в) тому (до строків відслідковування когорти - 0 міс., 1 р., 2 р., 3 р., 4 р., 5 р., 10 р. додається 3 місяці). Форму N 57 заповнює та подає відповідальна особа закладу охорони здоров'я, що здійснює диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими особами та проводить антиретровірусну терапію. Для прикладу, в січні 2017 року потрібно звітувати за когорти ВЕР 2016, ВЕР 2015, ВЕР 2014, ВЕР 2013, ВЕР 2012, ВЕР 2011, ВЕР 2006 (потрібно звітувати за когорту на момент початку АРТ та 1, 2, 3, 4, 5, 10 роки(ів) тому).

6. Форма N 57 заповнюється та подається щомісяця, з оцінкою лікування різних когорт, до Державної установи "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України" відповідальною особою підпорядкованого закладу охорони здоров'я, що здійснює диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими особами та проводить антиретровірусну терапію.

7. Форму N 57 заповнюють на підставі форми первинної облікової документації N 510-3/о "Журнал реєстрації пацієнтів, які перебувають на АРТ у закладі охорони здоров'я" (далі - форма N 510-3/о).

8. В адресній частині форми N 57 чітко та без скорочень зазначаються найменування та місцезнаходження закладу, код за ЄДРПОУ.

9. У кінці форми N 57 обов'язково мають бути зазначені цифрами дата, прізвище, ім'я, по батькові та контактний телефон, факс, електронна пошта особи, яка її заповнила. Форму N 57 підписує керівник закладу охорони здоров'я та завіряє печаткою закладу охорони здоров'я.

II. Заповнення таблиці 1000 "Кількість ВІЛ-інфікованих осіб,
які розпочали антиретровірусну терапію у когорті"

1. У таблиці 1000 "Кількість ВІЛ-інфікованих осіб, які розпочали антиретровірусну терапію у когорті" зазначається інформація щодо кількості ВІЛ-інфікованих дорослих та дітей, які розпочали АРТ в когорті 0, 12, 24, 36, 48, 60 та 120 місяці(в) тому, отримують схеми АРТ, переведені до інших закладів охорони здоров'я, втрачені для спостереження, перервали лікування або померли. Також відображаються кількість осіб, обстежених на CD4, і вірусне навантаження (далі - ВН).

У рядку 1 за всіма графами зазначається кількість ВІЛ-інфікованих осіб, що вперше почали АРТ у когорті в цьому закладі охорони здоров'я.

У рядку 2 за всіма графами зазначається кількість ВІЛ-інфікованих осіб, що були переведені (прибули) з іншого закладу охорони здоров'я, на кінець звітного періоду для продовження АРТ.

У рядку 3 за всіма графами зазначається кількість ВІЛ-інфікованих осіб, що були переведені (вибули) до іншого закладу охорони здоров'я, на кінець звітного періоду для продовження АРТ.

У рядку 4 за всіма графами зазначається загальна кількість ВІЛ-інфікованих осіб, яка визначає склад когорти на кінець звітного періоду. Склад когорти визначають як підсумок кількості ВІЛ-інфікованих осіб, що вперше почали АРТ у когорті в цьому закладі охорони здоров'я, додавши прибулих та виключивши вибулих до інших закладів охорони здоров'я, на кінець звітного періоду.

У рядку 4.1 із загальної кількості ВІЛ-інфікованих осіб у когорті на кінець звітного періоду (рядок 4) за всіма графами вказують кількість осіб, які продовжують отримувати АРТ у когорті.

У рядку 4.1.1 із загальної кількості ВІЛ-інфікованих осіб у когорті, які продовжують отримувати АРТ на кінець звітного періоду (рядок 4.1), за всіма графами вказують кількість осіб, які отримують початкову схему АРТ першого ряду.

У рядку 4.1.2 із загальної кількості ВІЛ-інфікованих осіб у когорті, які продовжують отримувати АРТ на кінець звітного періоду (рядок 4.1), за всіма графами вказують кількість осіб, які отримують замінену схему АРТ першого ряду.

У рядку 4.1.3 із загальної кількості ВІЛ-інфікованих осіб у когорті, які продовжують отримувати АРТ на кінець звітного періоду (рядок 4.1), за всіма графами зазначають кількість осіб, які отримують схему АРТ другого ряду.

У рядку 4.1.4 із загальної кількості ВІЛ-інфікованих осіб у когорті, які отримують АРТ на кінець звітного періоду (рядок 4.1), за всіма графами зазначають кількість осіб, які отримують схему АРТ третього ряду.

У рядку 4.2 із загальної кількості ВІЛ-інфікованих осіб у когорті на кінець звітного періоду (рядок 4) за всіма графами зазначають кількість осіб у когорті, які відмовились або перервали АРТ, крім тих, хто втрачений для спостереження, помер або був переведений до іншого закладу охорони здоров'я.

У рядку 4.3 із загального числа ВІЛ-інфікованих осіб у когорті (рядок 4) за всіма графами зазначають кількість осіб, які померли під час АРТ. Якщо ВІЛ-інфікована особа припинила АРТ в попередніх строках відслідковування когорти та в поточному періоді когорти стало відомо про смерть цієї особи, її продовжують враховувати в групі "відмовились/перервали АРТ".

У рядку 4.4 із загальної кількості ВІЛ-інфікованих осіб у когорті (рядок 4) за всіма графами зазначають кількість осіб, які втрачені для спостереження - не відвідують лікувальний заклад понад 3 місяці від дня розрахункового закінчення препаратів та їх стан і місцезнаходження невідоме.

У рядку 5 за всіма графами зазначають кількість осіб, які отримують АРТ в когорті та обстежені на CD4 (проведене дослідження з визначення рівня CD4 допустимо зараховувати в строк ± 3 місяці від календарного місяця, на який припадає строк лікування в когорті, зазначений у графі).

У рядках 5.1-5.4 у графі "Початок АРТ" кожної когорти із загальної кількості осіб, які отримують АРТ та обстежені на CD4 у когорті (рядок 5) зазначають кількість осіб, які мають показники CD4 менше 200, 200-349, 350-500, понад 500 кл/мкл.

У рядку 6 за всіма графами зазначається кількість осіб, які отримують АРТ в когорті та обстежені на рівень вірусного навантаження (далі - ВН).

У рядку 6.1 із загальної кількості ВІЛ-інфікованих осіб, які отримують АРТ і обстежені на рівень ВН у когорті на кінець звітного періоду (рядок 6), за всіма графами зазначається кількість осіб з рівнем ВН < 1000 копій/мл.

2. Відповідність між графами (таблиця 1000):

дані рядка 4 за кожною з граф мають збігатися з підсумком даних рядків 1, 2 та з вирахуванням даних рядка 3;

дані рядка 4 за кожною з граф мають збігатися з підсумком даних рядків 4.1, 4.2, 4.3, 4.4;

дані рядка 4.1 за кожною з граф мають збігатися з підсумком даних рядків 4.1.1, 4.1.2, 4.1.3, 4.1.4;

дані рядка 4.1 мають перевищувати чи дорівнювати сумі даних рядків 5 та 6.

В.о. начальника Управління громадського здоров'я
І.С. Руденко

В.о. директора Медичного департаменту
А.О. Гаврилюк