ДЕРЖАВНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ

НАКАЗ
23.02.2018 N 17

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
07 березня 2018 р. за N 277/31729

Про затвердження Порядку проведення установчих зборів з
формування Ради громадського контролю при
Державному бюро розслідувань

Відповідно до пунктів 8, 20 частини першої статті 12 Закону України "Про Державне бюро розслідувань", Порядку формування складу Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2017 року N 1086, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок проведення установчих зборів з формування Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань, що додається.

2. Подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.

3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Директор Р. Труба

Затверджено
Наказ Державного бюро розслідувань
23.02.2018 N 17

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
07 березня 2018 р. за N 277/31729

Порядок
проведення установчих зборів з формування Ради громадського
контролю при Державному бюро розслідувань

І. Загальні положення

1. Цей Порядок встановлює порядок проведення установчих зборів з формування Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань (далі - установчі збори).

2. Установчі збори вважаються правомочними за умови участі в них не менше 15 делегованих осіб. Установчі збори проводяться відкрито.

ІІ. Реєстрація учасників установчих зборів

1. Участь в установчих зборах є персональною.

2. Реєстрації підлягають делеговані особи від громадських об’єднань, які відповідають вимогам, встановленим Порядком формування складу Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2017 року N 1086, та інформація щодо яких була оприлюднена на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань (далі - учасники установчих зборів).

3. Реєстрація учасників установчих зборів проводиться членами робочої комісії за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу (паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу).

4. Реєстрація починається за одну годину і припиняється за п’ятнадцять хвилин до початку проведення установчих зборів.

5. Акредитація представників засобів масової інформації проводиться у порядку, встановленому законодавством України.

ІІІ. Робоча комісія

1. З метою забезпечення проведення установчих зборів рішенням Директора Державного бюро розслідувань створюється робоча комісія у складі не менше трьох осіб з числа працівників Державного бюро розслідувань.

2. Робоча комісія під час реєстрації учасників установчих зборів видає бюлетені для голосування.

3. Робоча комісія після закінчення реєстрації:

інформує уповноважену особу стосовно зареєстрованих учасників установчих зборів;

складає список зареєстрованих учасників установчих зборів із зазначенням кількості виданих бюлетенів та передає його лічильній комісії;

формує список учасників установчих зборів, які не прибули для участі в установчих зборах, та передає його лічильній комісії;

передає лічильній комісії невикористані бюлетені.

IV. Початок роботи установчих зборів

1. Відкриває засідання установчих зборів уповноважена посадова особа Державного бюро розслідувань, відповідальна за проведення конкурсу.

2. Інформацію про присутніх учасників установчих зборів та учасників установчих зборів, які не прибули для участі в установчих зборах, уповноважена посадова особа Державного бюро розслідувань оголошує безпосередньо перед початком роботи установчих зборів.

3. Під час проведення установчих зборів обирається склад лічильної комісії із числа учасників установчих зборів у кількості не менше 5 осіб. Будь-який зареєстрований учасник установчих зборів має право висунути свою кандидатуру для обрання до складу лічильної комісії.

4. Обрані члени лічильної комісії отримують від робочої комісії за актом приймання-передавання, складеним у 2 примірниках:

список зареєстрованих учасників установчих зборів із зазначенням кількості виданих бюлетенів;

список учасників установчих зборів, які не прибули для участі в установчих зборах;

невикористані бюлетені.

5. Лічильна комісія здійснює підрахунок голосів під час голосування учасників установчих зборів та оголошує підсумки голосування, які вносяться до протоколу засідання установчих зборів.

V. Обрання голови та секретаря установчих зборів

1. Голова та секретар установчих зборів обираються відкритим голосуванням з числа зареєстрованих учасників установчих зборів.

2. Будь-який зареєстрований учасник установчих зборів має право висунути кандидатуру на посаду голови та секретаря установчих зборів.

Щодо висунутих кандидатур проводиться відкрите голосування.

На голосування виносяться пропозиції щодо висунутих кандидатур в порядку їх надходження.

3. Обраною вважається кандидатура, яка набрала найбільшу кількість голосів від загальної кількості зареєстрованих учасників установчих зборів.

4. Якщо за результатами голосування дві чи більше кандидатур набрали рівну кількість голосів, голосування проводиться повторно. У цьому випадку голосування проводиться тільки щодо кандидатур, які набрали рівну кількість голосів.

5. Обраний голова установчих зборів продовжує подальше ведення установчих зборів.

VI. Порядок розгляду питань на установчих зборах

1. Порядок денний засідання установчих зборів формується шляхом обговорення та затверджується рішенням за результатами голосування.

2. Для забезпечення ефективної роботи установчих зборів їх учасниками ухвалюється регламент, яким визначаються процедура та ліміт часу на розгляд кожного питання.

3. Рішення установчих зборів приймається більшістю голосів від загальної кількості зареєстрованих учасників установчих зборів.

4. Протокол засідання установчих зборів ведеться секретарем установчих зборів.

VII. Порядок обрання кількісного складу
Ради громадського контролю при
Державному бюро розслідувань та
проведення рейтингового голосування

1. Персональний склад Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань (далі - Рада громадського контролю) визначається установчими зборами та складає 15 осіб.

2. Після оголошення про початок голосування за членів Ради громадського контролю голова установчих зборів розпочинає рейтингове голосування.

3. Заповнення бюлетенів для голосування здійснюється кожним учасником установчих зборів індивідуально. Участь у голосуванні за довіреністю не допускається.

4. Рейтингове голосування здійснюється шляхом заповнення делегованими особами бюлетенів. У бюлетені зазначаються в алфавітному порядку прізвища, імена, по батькові всіх делегованих осіб, допущених до участі в установчих зборах, а також найменування громадських об’єднань, які їх делегували. Бюлетень заповнюється шляхом обов’язкового проставлення позначки "(+)" навпроти прізвищ 15 делегованих осіб. Заповнений з порушенням зазначених вимог бюлетень вважається недійсним.

5. Якщо кількість делегованих осіб становить 15 осіб, рейтингове голосування не проводиться. У такому разі делеговані особи вважаються обраними до складу Ради громадського контролю.

6. Заповнений бюлетень опускається в скриньку для голосування.

7. Підрахунок голосів з обрання членів Ради громадського контролю за допомогою бюлетенів здійснюється лічильною комісією відкрито, у присутності учасників установчих зборів.

8. Лічильна комісія визначає дійсність/недійсність бюлетенів для голосування, про що складається відповідний акт, який підписується членами лічильної комісії. Недійсні бюлетені для голосування зберігаються членами лічильної комісії до остаточного підрахунку голосів.

9. При підрахунку голосів недійсні бюлетені запаковуються разом із складеним актом в окремий пакет з невикористаними та пошкодженими (за наявності) бюлетенями для голосування.

10. Якщо за даними підрахунку голосів два або більше учасників установчих зборів набрали однакову кількість голосів, що не дає можливості визначити, кого з них обрано членом Ради громадського контролю, проводиться повторне голосування відповідно до порядку, визначеного цим розділом.

11. За результатами підрахунку голосів лічильна комісія складає протокол про підсумки голосування щодо всіх кандидатів до складу Ради громадського контролю, який оголошується головою установчих зборів.

12. Протокол лічильної комісії підписується усіма членами лічильної комісії та є невід’ємною частиною протоколу установчих зборів.

13. Після підписання протоколу лічильної комісії використані бюлетені під час голосування у присутності учасників установчих зборів запечатуються в окремий пакет, який разом з протоколом засідання установчих зборів передається на зберігання протягом одного року до Державного бюро розслідувань.

14. Рада громадського контролю вважається сформованою, якщо до її складу обрано п'ятнадцять осіб з числа учасників установчих зборів.

15. Після оголошення результатів голосування голова установчих зборів закриває засідання.

16. Рішення установчих зборів оформлюються протоколом засідання установчих зборів, який складається секретарем установчих зборів після закінчення установчих зборів, підписується головою установчих зборів і секретарем та передається до Державного бюро розслідувань.

17. На підставі поданого до Державного бюро розслідувань протоколу засідання установчих зборів Директор Державного бюро розслідувань затверджує персональний склад Ради громадського контролю, що оприлюднюється на офіційному веб-сайті Державного бюро розслідувань.

Директор Державного бюро розслідувань Р.М. Труба