КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 28 лютого 2018 р. N 149
Київ

Про затвердження Методики розрахунку економії енергії в
результаті здійснення заходів з енергоефективності, які
фінансуються державною установою
"Фонд енергоефективності"

Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Методику розрахунку економії енергії в результаті здійснення заходів з енергоефективності, які фінансуються державною установою "Фонд енергоефективності", що додається.

Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 лютого 2018 р. N 149

Методика
розрахунку економії енергії в результаті здійснення
заходів з енергоефективності, які фінансуються
державною установою "Фонд енергоефективності"

1. Ця Методика встановлює механізм розрахунку економії енергії в результаті здійснення заходів з енергоефективності.

2. Розрахунок економії енергії відповідно до цієї Методики проводиться державною установою "Фонд енергоефективності" (далі - Фонд) для:

визначення середнього рівня економії споживання енергетичних ресурсів за сукупністю всіх проектів, які фінансуються Фондом або спільно з ним;

визначення розміру економії видатків на фінансування житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот, що виникла в результаті здійснення заходів з енергоефективності за програмами Фонду;

формування звітності Фонду.

3. Розрахунок економії енергії відповідно до цієї Методики проводиться для всіх будівель, в яких було здійснено заходи з енергоефективності, що фінансуються (співфінансуються) за рахунок Фонду.

4. Обсяг економії енергії в результаті здійснення заходів з енергоефективності в житловій будівлі розраховується окремо для потреб:

опалення;

охолодження;

гарячого водопостачання.

5. Обсяг річної економії енергії в результаті здійснення заходів з енергоефективності в будівлі визначається як добуток різниці між питомим споживанням енергії будівлею, визначеним до здійснення заходів з енергоефективності, та питомим споживанням енергії будівлею, визначеним після здійснення заходів з енергоефективності, та опалюваної (кондиціонованої) площі будівлі (або її частини), за такою формулою:

ES = (qдо - qпісля) х А,

де ЕS - річна економія енергії в результаті здійснення заходів з енергоефективності в будівлі, кВт•г на рік;

qдо - питоме споживання енергії будівлею, визначене до здійснення заходів з енергоефективності, кВт•г/кв. метрів на рік;

qпісля - питоме споживання енергії будівлею, визначене після здійснення заходів з енергоефективності, кВт•год/кв. метрів на рік;

A - опалювана (кондиціонована) площа для житлової будівлі (або її частини), кв. метрів.

Питоме споживання енергії - показник енергетичної ефективності будівлі, який визначає кількість енергії, що надходить до системи опалення, охолодження або гарячого водопостачання для задоволення потреб в енергії під час опалення, охолодження, гарячого водопостачання відповідно і відноситься до одиниці опалюваної (кондиціонованої) площі будівлі.

6. Розрахунок економії енергії відповідно до пункту 5 цієї Методики проводиться на підставі даних енергетичних сертифікатів, що складаються до та після здійснення заходів з енергоефективності, які фінансуються за рахунок Фонду, та/або інших документів, що додаються до заявки на часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності та подаються для верифікації здійснених заходів з енергоефективності, що визначаються програмами Фонду.

До дня введення в дію Закону України "Про енергетичну ефективність будівель" розрахунок економії енергії відповідно до пункту 5 цієї Методики проводиться на підставі показників енергетичної ефективності будівлі, що розраховуються відповідно до ДСТУ Б А.2.2-12:2015 "Енергетична ефективність будівель. Методика розрахунку енергоспоживання при опаленні, охолодженні, вентиляції, освітленні та гарячому водопостачанні" та ДСТУ Б В.2.2-39:2016 "Методи та етапи проведення енергетичного аудиту будівель" і зазначаються в документах, що додаються до заявки на часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності та подаються для верифікації здійснених заходів з енергоефективності, що визначаються програмами Фонду.

7. Загальний обсяг економії енергії в результаті здійснених заходів з енергоефективності, що фінансуються за рахунок Фонду, визначається як сума обсягів економії енергії в результаті здійснених заходів з енергоефективності у всіх будівлях.