КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 6 грудня 2017 р. N 971
Київ

Про затвердження Порядку та умов надання у 2017 році
субвенції з державного бюджету обласному бюджету
Донецької області на погашення заборгованості за
електричну енергію підприємств водопостачання

Відповідно до частини другої статті 97 Бюджетного кодексу України та статті 36 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок та умови надання у 2017 році субвенції з державного бюджету обласному бюджету Донецької області на погашення заборгованості за електричну енергію підприємств водопостачання, що додаються.

Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 грудня 2017 р. N 971

Порядок та умови
надання у 2017 році субвенції з державного бюджету обласному
бюджету Донецької області на погашення заборгованості
за електричну енергію підприємств водопостачання

1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання у 2017 році субвенції з державного бюджету обласному бюджету Донецької області на погашення заборгованості за електричну енергію підприємств водопостачання (далі - субвенція).

Субвенція надається з державного бюджету обласному бюджету Донецької області на погашення заборгованості за електричну енергію підприємств водопостачання за рахунок джерел, визначених у пункті 13 статті 11 та статті 36 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік".

Головним розпорядником субвенції та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінрегіон.

2. Перерахування субвенції здійснюється на суму заборгованості підприємств водопостачання Донецької області за електричну енергію перед підприємствами електроенергетичної галузі, що не погашена на дату укладення договору про організацію взаєморозрахунків.

3. Підставою для проведення розрахунків є договір про організацію взаєморозрахунків, який укладається підприємствами водопостачання (далі - надавачі послуг) та іншими учасниками розрахунків з погашення заборгованості згідно з довідкою, що підтверджує наявність в учасників розрахунків кредиторської та/або дебіторської заборгованості (без урахування пені, штрафних і фінансових санкцій) на дату укладення такого договору. Примірний договір про організацію взаєморозрахунків наведений у додатку.

Кількість сторін зазначеного договору є необмеженою та визначається такою кількістю надавачів послуг та інших учасників розрахунків з погашення заборгованості (далі - учасники розрахунків), виконання договору якими забезпечить погашення заборгованості за енергоносії та надходження до державного бюджету коштів у повному обсязі.

Учасниками розрахунків є:

територіальний орган Казначейства;

структурні підрозділи з питань фінансів виконавчих органів міських (міст обласного значення) рад, сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад, що утворилися згідно із законом та перспективним планом формування територій громад (далі - місцеві фінансові органи);

структурний підрозділ з питань фінансів Донецької облдержадміністрації;

надавачі послуг та їх правонаступники;

підприємства, що здійснюють передачу та постачання електричної енергії (далі - енергопостачальники);

державне підприємство "Енергоринок";

енергогенеруючі компанії;

газодобувні підприємства, ПАТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", її філії, дочірні підприємства і компанії;

суб’єкти господарювання, що здійснюють транспортування, постачання та розподіл природного газу;

суб’єкти господарювання, що здійснюють постачання та/або споживання вугільної продукції;

вугледобувні підприємства.

Учасниками розрахунків можуть бути суб’єкти господарювання незалежно від форми власності.

Взаєморозрахунки можуть бути проведені між учасниками розрахунків.

Із суб’єктами господарювання, що здійснюють постачання природного газу, та енергопостачальниками, газодобувними або вугледобувними підприємствами проводяться розрахунки з погашення кредиторської заборгованості за спожиті енергоносії.

4. Учасники розрахунків підписують договори про організацію взаєморозрахунків або повертають їх надавачеві послуг разом із вмотивованою письмовою відмовою в їх підписанні у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з моменту подання таких договорів.

5. Надавачі послуг подають місцевому фінансовому органу:

1) договір про організацію взаєморозрахунків;

2) акти звіряння заборгованості, складені учасниками розрахунків, із зазначенням суми заборгованості за енергоносії, яка виникла на початок місяця, в якому підписується договір про організацію взаєморозрахунків;

3) видану територіальним органом ДФС довідку про розмір податкового боргу, в тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого), з податку на додану вартість та податку на прибуток (з урахуванням штрафних санкцій, пені та процентів, нарахованих на суму такого податкового боргу, в тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого) боргу);

4) видану територіальним органом ДФС довідку про розмір розстрочених та відстрочених грошових зобов’язань з податку на додану вартість, податку на прибуток підприємства, процентів, нарахованих на суму таких розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань;

5) підписану керівником або іншою уповноваженою особою суб’єкта господарювання податкову декларацію з податку на прибуток підприємства разом з підтвердженням її прийняття територіальним органом ДФС.

6. Місцеві фінансові органи на підставі отриманих відповідно до пункту 5 цих Порядку та умов документів формують узагальнені реєстри договорів, які надсилаються разом з копіями договорів про організацію взаєморозрахунків структурним підрозділам з питань фінансів Донецької облдержадміністрації для їх узагальнення та подання Мінрегіону зведеного реєстру таких договорів разом з їх копіями, а Казначейству і його територіальним органам, в яких відкриті рахунки учасників розрахунків, - договорів про організацію взаєморозрахунків.

7. Казначейство перевіряє договори про організацію взаєморозрахунків та подає Мінфіну та Мінрегіону інформацію про зобов’язання, що підлягають відшкодуванню за рахунок субвенції, в розрізі надавачів послуг.

Мінрегіон узагальнює подані відповідно до пункту 6 цих Порядку та умов документи, формує узагальнений реєстр договорів про організацію взаєморозрахунків та подає його Мінфіну.

Мінфін на підставі поданої Казначейством інформації та поданого Мінрегіоном узагальненого реєстру договорів про організацію взаєморозрахунків приймає рішення про перерахування субвенції згідно з розподілом, яке доводиться до відома Казначейства.

8. Казначейство перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. N 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., N 96, ст. 3399; 2015 р., N 7, ст. 161), і Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого Мінфіном.

Розрахунки з погашення заборгованості за рахунок джерел, визначених у пункті 13 статті 11 та статті 36 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", проводяться шляхом залучення коштів з єдиного казначейського рахунка.

9. Для проведення розрахунків з погашення заборгованості їх учасники (крім державного підприємства "Енергоринок" та енергопостачальників, які розраховуються за електричну енергію) відкривають рахунки в територіальних органах Казначейства.

Енергопостачальники та державне підприємство "Енергоринок" проводять розрахунки за придбану електричну енергію через відкриті в уповноваженому банку поточні рахунки із спеціальним режимом використання відповідно до Закону України "Про електроенергетику".

Для сплати учасниками розрахунків податкових зобов’язань податкового боргу, в тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого), з податку на додану вартість (з урахуванням штрафних санкцій, пені та процентів, нарахованих на суму цього розстроченого (відстроченого) боргу), реструктуризованих або розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань з податку на додану вартість та процентів, нарахованих на суму цих розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань, кошти перераховуються на рахунки таких платників податку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість з урахуванням вимог статті 200-1 Податкового кодексу України для сплати до бюджету податкових зобов’язань (податкового боргу) з податку на додану вартість. При цьому кошти, перераховані на зазначені рахунки, можуть повертатися виключно на поточні рахунки із спеціальним режимом використання, відкриті в органах Казначейства.

10. Порядок розподілу коштів, які надходять під час проведення розрахунків за спожиту електричну енергію, установлюється НКРЕКП відповідно до Закону України "Про електроенергетику".

11. Відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в територіальних органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням субвенції, здійснюються в установленому законодавством порядку.

12. Складення та подання бюджетної і фінансової звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим і ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

13. Казначейство подає щомісяця до 5 числа Мінрегіону інформацію щодо договорів про організацію взаєморозрахунків, видатки за якими здійснено у місяці, що передував звітному.

14. Роз’яснення щодо застосування цих Порядку та умов надаються Мінрегіоном.

Додаток
до Порядку та умов

Примірний договір
про організацію взаєморозрахунків

Примірний договір про організацію взаєморозрахунків для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".