КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 13 грудня 2017 р. N 974
Київ

Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію об’єкта
"Будівництво сучасного лікувально-діагностичного
комплексу Національної дитячої спеціалізованої
лікарні "Охматдит" по вул. Чорновола, 28/1, у
Шевченківському районі м. Києва"

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок прийняття в експлуатацію об’єкта "Будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" по вул. Чорновола, 28/1, у Шевченківському районі м. Києва", що додається.

2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.

Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 грудня 2017 р. N 974

Порядок
прийняття в експлуатацію об’єкта "Будівництво сучасного
лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої
спеціалізованої лікарні "Охматдит" по вул. Чорновола, 28/1,
у Шевченківському районі м. Києва"

1. Цей Порядок визначає особливості процедури прийняття в експлуатацію об’єкта "Будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" по вул. Чорновола, 28/1, у Шевченківському районі м. Києва", першого пускового комплексу об’єкта (далі - пусковий комплекс).

2. Прийняття в експлуатацію пускового комплексу здійснюється відповідно до акта готовності пускового комплексу до експлуатації згідно з додатком 1 шляхом отримання сертифіката згідно з додатком 2.

Датою прийняття в експлуатацію пускового комплексу є дата видачі сертифіката.

Сертифікат після завершення всіх робіт підлягає заміні на сертифікат згідно з додатком 7 до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. N 461 (Офіційний вісник України, 2011 р., N 32, ст. 1359; 2015 р., N 78, ст. 2599).

3. Для отримання сертифіката замовник подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю заяву про прийняття в експлуатацію пускового комплексу згідно з додатком 8 до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. N 461, до якої додається акт готовності пускового комплексу до експлуатації.

4. Орган державного архітектурно-будівельного контролю приймає подані замовником заяву, акт готовності пускового комплексу до експлуатації та проводить відповідно до законодавства перевірку достовірності відомостей, зазначених у поданих документах, відповідності пускового комплексу проектній документації, вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, за результатами якої складається довідка за формою згідно з додатком 10 до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. N 461.

Під час розгляду питання прийняття в експлуатацію пускового комплексу орган державного архітектурно-будівельного контролю має право оглядати пусковий комплекс із здійсненням фото- та відеофіксації, відбирати зразки продукції, призначати експертизу, одержувати проектну та виконавчу документацію, яка визначена будівельними нормами, стандартами і правилами, отримувати матеріали, відомості, довідки, пояснення з питань, що виникають під час огляду пускового комплексу, та залучати до огляду в разі потреби установи, організації, у тому числі громадські об’єднання осіб з інвалідністю, державні органи (їх консультативно-дорадчі органи).

У разі потреби під час розгляду питань, пов’язаних з видачею сертифіката, орган державного архітектурно-будівельного контролю може звернутися до державних органів з метою отримання відповідних висновків щодо пускового комплексу.

Неподання таких висновків у встановлений строк не є підставою для продовження строку видачі сертифіката або відмови в його видачі.

5. Строки виконання окремих видів робіт, надання послуг з монтажу та/або постачання обладнання (устатковання) та їх оплати за рахунок бюджетних коштів (перелік робіт, послуг зазначений в акті готовності пускового комплексу до експлуатації) можуть бути перенесені на строк, необхідний для їх завершення, який визначається договорами, укладеними з дотриманням вимог бюджетного законодавства, за умови забезпечення функціонування відповідних елементів пускового комплексу за тимчасовою схемою. При цьому замовник робить відповідний запис в акті готовності пускового комплексу до експлуатації, зокрема зазначає види робіт, послуг з монтажу та/або постачання обладнання (устатковання), строки виконання яких переносяться.

6. Орган державного архітектурно-будівельного контролю протягом десяти робочих днів з дати реєстрації заяви приймає рішення про видачу сертифіката або про відмову в його видачі.

Сертифікат виготовляється в одному примірнику та видається замовнику (уповноваженій ним особі), який повинен зберігати його протягом всього періоду експлуатації пускового комплексу.

Підставою для відмови у видачі сертифіката є:

неподання документів, необхідних для прийняття рішення про видачу сертифіката;

виявлення недостовірних відомостей у поданих документах;

невідповідність пускового комплексу проектній документації та/або вимогам будівельних норм, стандартів і правил.

У разі прийняття рішення про відмову у видачі сертифіката орган державного архітектурно-будівельного контролю надсилає замовнику (уповноваженій ним особі) протягом десяти робочих днів з дати реєстрації заяви рішення з обґрунтуванням причин відмови за формою згідно з додатком 11 до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. N 461.

Після усунення недоліків, що стали підставою для прийняття рішення про відмову у видачі сертифіката, замовник може повторно звернутися до органу державного архітектурно-будівельного контролю для видачі сертифіката.

Рішення про відмову у видачі сертифіката може бути розглянуто у порядку нагляду (без права видачі сертифіката) Держархбудінспекцією або оскаржено до суду.

7. Сертифікат, отриманий відповідно до цього Порядку, є підставою для вчинення дій, визначених статтею 39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", зокрема для укладення договорів про постачання необхідних для функціонування прийнятого в експлуатацію пускового комплексу ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про пусковий комплекс до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.

Додаток 1
до Порядку

Акт
готовності пускового комплексу до експлуатації

Акт готовності пускового комплексу до експлуатації (Додаток 1) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

Додаток 2
до Порядку

Сертифікат

Сертифікат (Додаток 2) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".