МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Затверджено
Наказ Міністерства освіти і науки України
11.04.2017 N 5
79

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
05 травня 2017 р. за N 576/30444

Вимоги
до використання приміщень навчальних закладів для проведення єдиного
фахового вступного випробування з використанням організаційно-технологічних
процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання

1. Використання приміщень навчальних закладів, необхідних для роботи пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання (далі - пункт тестування), у яких проводиться єдине фахове вступне випробування з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу для здобуття ступеня вищої освіти магістра за спеціальністю 081 "Право" в 2017 році (далі - єдине фахове вступне випробування), здійснюється на безоплатній основі.

2. Пункт тестування - тимчасовий пункт в системі зовнішнього незалежного оцінювання, що розміщується в окремій будівлі або її частині, ізольованій на час проведення єдиного фахового вступного випробування.

Межею пункту тестування є зовнішній периметр будівлі (її частини), у якій організовано його роботу.

3. Будівлі, споруди та приміщення, у яких створюються пункти тестування, повинні відповідати вимогам щодо доступності згідно з державними будівельними нормами та стандартами.

4. Пункти тестування створюються на базі загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів (далі - навчальні заклади).

5. Назва пункту тестування повинна збігатися з найменуванням навчального закладу, у якому його створено. Нумерація пунктів тестування здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти (далі - Український центр).

За наявності в навчальному закладі окремих корпусів пункт тестування може створюватися в кожному з них. У назві такого пункту тестування зазначається номер (або назва) корпусу.

Створення в приміщенні навчального закладу двох пунктів тестування можливе за умови забезпечення окремого входу до кожного з них та позначення їх меж на час проведення єдиного фахового випробування. У назві таких пунктів тестування вказуються індекси 1 та 2, які відокремлюються від іншої частини назви позначкою "/".

6. Пункти тестування повинні мати аудиторії, у яких мають бути:

аудиторна дошка;

годинник;

15 столів і 15 стільців для осіб, які бажають брати участь в конкурсному відборі на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальністю 081 "Право" (далі - вступники);

стіл і 2 стільці для інструктора та старшого інструктора;

1-2 стільці для осіб, уповноважених на здійснення спостереження або контролю за проведенням єдиного фахового випробування;

місце для особистих речей вступників (стіл, стільці тощо).

У пунктах тестування, крім аудиторії з 15 робочими місцями, можуть бути сформовані аудиторії на 30 або 45 робочих місць, у яких передбачено розміщення двох або трьох стандартних аудиторій по 15 робочих місць у кожній.

7. Пункти тестування для проведення єдиного фахового вступного випробування можуть створюватися в обласних центрах (крім міст Донецьк та Луганськ), місті Київ, містах Слов’янськ, Маріуполь Донецької області, місті Сєверодонецьк Луганської області.

8. Відповідальними за підготовку приміщень пункту тестування до проведення єдиного фахового вступного випробування є керівник відповідного навчального закладу та відповідальний за пункт проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

9. Адресою пункту тестування є місцезнаходження навчального закладу (корпусу).

10. Рішення про створення пунктів тестування приймають регіональні центри оцінювання якості освіти (далі - регіональний центр) за поданням структурних підрозділів з питань освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій (далі - обласні органи управління освітою), вищих навчальних закладів до 28 липня 2017 року.

11. Подання обласних органів управління освітою щодо створення пунктів тестування повинно відповідати кількісним показникам, зазначеним у замовленні регіонального центру.

12. Мережу пунктів тестування формують з дотриманням таких вимог: наповнюваність пункту тестування становить, як правило, 180 - 360 вступників (допускається менша наповнюваність, якщо кількість вступників, які обрали для проходження єдиного фахового випробування певний населений пункт, менша 180).

13. Обласні органи управління освітою, вищі навчальні заклади для введення до бази даних Українського центру надають інформацію про навчальні заклади, що не використовувалися у 2017 році для проведення зовнішнього незалежного оцінювання, яка необхідна для формування мережі пунктів тестування та має містити:

1) найменування закладу;

2) місцезнаходження закладу;

3) прізвище, ім’я, по батькові керівника закладу;

4) прізвище, ім’я, по батькові відповідального за пункт зовнішнього оцінювання;

5) номери контактних телефонів;

6) адресу електронної пошти для листування з регіональним центром (за наявності);

7) кількість приміщень, що можуть бути використані як аудиторії єдиного фахового випробування;

8) кількість аудиторій на першому поверсі;

9) кількість аудиторій на 30 робочих місць;

10) кількість аудиторій на 45 робочих місць;

11) кількість поверхів;

12) підтвердження наявності/відсутності:

кімнати для зберігання контейнерів з матеріалами єдиного фахового випробування;

сейфа (або металевої шафи);

кімнати для відповідального за пункт проведення зовнішнього незалежного оцінювання;

кімнати для медичного працівника;

внутрішніх туалетів;

внутрішнього туалету, обладнаного універсальною кабіною, доступною для осіб, які пересуваються на кріслах колісних, відповідно до ДБН В.2.2-17:2006 "Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення";

вестибюля;

столів, придатних для письма на інвалідному візку;

пандуса;

зовнішніх сходів і пандуса(ів), обладнаних поручнями з урахуванням технічних вимог до опорних стаціонарних пристроїв відповідно до ДБН В.2.2-17:2006 "Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення".

Директор департаменту вищої освіти О.І. Шаров