МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ
01.03.2017 N 176

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
16 березня 2017 р. за N 365/30233

Про затвердження Інструкції
про порядок та умови організації чергування
працівників Експертної служби Міністерства
внутрішніх справ України

Відповідно до Закону України "Про судову експертизу", статті 71 Кримінального процесуального кодексу України, підпунктів 7, 8, 10 пункту 4 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року N 878, наказую:

1. Затвердити Інструкцію про порядок та умови організації чергування працівників Експертної служби Міністерства внутрішніх справ України, що додається.

2. Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (Теплицький Б.Б.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Директорам Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України, науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів, керівникам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України організувати вивчення та забезпечити виконання цього наказу працівниками підпорядкованих підрозділів.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр А.Б. Аваков

Затверджено
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
01.03.2017 N 176

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
16 березня 2017 р. за N 365/30233

Інструкція
про порядок та умови організації чергування працівників
Експертної служби Міністерства внутрішніх справ України

І. Загальні положення

1. Ця Інструкція розроблена з метою вдосконалення організації праці працівників Експертної служби Міністерства внутрішніх справ України (далі - Експертна служба), які залучаються до чергування для оперативного розв’язання питань, що входять до їх обов’язків за трудовим договором, прийняття рішень, організації та виконання робіт, пов’язаних з виконанням невідкладних завдань у сфері забезпечення публічної безпеки і порядку, охорони та захисту прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави шляхом здійснення судово-експертної діяльності, участі в проведенні гласних або негласних слідчих дій у досудовому розслідуванні та судовому розгляді, забезпечення функціонування криміналістичних обліків.

2. Керівник державної спеціалізованої установи судової експертизи, що входить до складу Експертної служби (далі - установи), за потреби може залучати працівників до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні з компенсацією за роботу відповідно до законодавства.

Чергування за місцем їх здійснення поділяються на чергування на робочому місці та чергування вдома.

Чергування працівників на робочому місці, з правом відпочинку в спеціально обладнаній кімнаті або вдома, проводиться за графіком чергування, затвердженим наказом керівника установи та погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації. Наказом установлюються початок і закінчення чергування, перерви для відпочинку і харчування впродовж зміни, а також дні відпочинку, що надаються працівникам за чергування.

3. У разі залучення працівників до чергування запроваджується такий підсумований облік робочого часу з місячним або квартальним обліковим періодом, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин.

Залучення працівників до роботи понад установлену тривалість робочого часу для визначеного облікового періоду не допускається.

Оплата праці в разі запровадження підсумованого обліку робочого часу проводиться згідно з вимогами чинного законодавства.

4. Залучення до чергування на робочому місці чи вдома (без права відлучатися з дому чи іншого місця перебування, постійно перебуваючи поблизу визначених засобів зв’язку в готовності до виклику на роботу) допускається лише за письмовою згодою працівника.

5. Забороняється залучати до чергування після закінчення робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років.

Жінки, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дитину-інваліда, можуть залучатися до чергування лише за їх згодою.

Залучення інвалідів до чергування можливе лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.

6. У разі залучення працівників до виконання екстрених робіт або для проведення заходів, що здійснюються в разі виникнення надзвичайних ситуацій, тривалість робочого часу та його компенсація встановлюються в порядку, передбаченому чинним законодавством.

ІІ. Чергування на робочому місці

1. Чергування на робочому місці, з правом відпочинку в спеціально обладнаній кімнаті, запроваджується для забезпечення участі працівників Експертної служби як спеціалістів під час проведення гласних або негласних слідчих дій у досудовому розслідуванні та судовому розгляді, проведення невідкладних судових експертиз у кримінальному провадженні, справах про адміністративні правопорушення, у разі необхідності виконання невідкладних завдань із забезпечення публічної безпеки і порядку, протидії злочинності, безпеки дорожнього руху, охорони державного кордону, захисту об’єктів і територій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.

2. Чергування працівників на робочому місці може бути запроваджено в цілодобовому або іншому режимі роботи. Порядок і тривалість роботи встановлюються керівником установи з урахуванням норм чинного законодавства.

3. Кімната для відпочинку працівників повинна бути обладнана телефонним зв’язком, ліжком з повним комплектом постільної білизни, шафою, чайником та приладами для підігрівання їжі, холодильником, місце користування якими повинно відповідати вимогам протипожежної безпеки.

4. Чергування на робочому місці в денний та нічний час у спеціально обладнаній кімнаті зараховується до робочого часу з розрахунку 1 год. чергування за 0,75 год. робочого часу.

5. Загальна тривалість робочого часу в разі встановлення чергування в цілодобовому режимі (активна робота з чергуванням), не може перевищувати 20 годин.

6. Після добового чергування надається відпочинок не менше 48 год.

ІІІ. Чергування вдома

1. Чергування вдома зараховується до робочого часу з розрахунку 1 год. чергування за 0,25 год. робочого часу.

2. Після добового чергування вдома надається інший день відпочинку впродовж місяця з дня чергування.

ІV. Облік роботи під час чергування

1. Облік активної роботи здійснюється в Журналі обліку роботи, виконаної під час чергування працівниками, оформленому згідно з додатком до цієї Інструкції.

2. Контроль за обліком робочого часу покладається на керівників структурних підрозділів установи.

3. Залучення до чергування вдома працівників у дні, які передбачені їх графіком роботи як вихідні, не допускається.

4. Чергування здійснюються у межах місячної або квартальної норми робочого часу.

У разі виклику працівника під час чергування до робочого часу включається час, необхідний для прибуття до установи (на місце події або в інше визначене місце).

Директор Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру -
керівник Експертної служби МВС України Б.Б. Теплицький

Додаток
до Інструкції про порядок та умови організації чергування працівників
Експертної служби Міністерства внутрішніх справ України
(пункт 1 розділу ІV)

Журнал
обліку роботи, виконаної під час чергування працівниками

___________________________________________________________________
(назва установи)

___________________________________________________________________

N з/п  Прізвище, ініціали працівника  Посада працівника  Активна робота, виконана під час чергування 
дата  кількість годин 
         
         
         
         
         
         
         

Підстава  Підпис керівника підрозділу  Відмітка про надання днів відпочинку  Підпис працівника  Примітки 
10