ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС у м. КИЄВІ
ЛИСТ
04.05.2016 N 10242/10/26-15-40-03-16
Щодо відображення сплати акцизного
податку у фіскальних чеках РРО
Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист щодо відображення сплати акцизного податку у фіскальних чеках РРО та повідомляє.
Відповідно до положень Податкового кодексу України від 02.12.2010 N 2755-VI (далі - Кодекс) особа, яка реалізує пальне, є платником акцизного податку (ст. 212.1.15).
Згідно з п. 216.9 ст. 216 Кодексу датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України від 06.07.1995 N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265), для безготівкових розрахунків - дата оформлення розрахункового документа на суму проведеної операції, який підтверджує факт продажу, відвантаження, фізичного відпуску товару, а у разі реалізації товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, - дата надходження оплати за проданий товар.
Відповідно до п. 2 ст. 3 Закону N 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі у сфері торгівлі, зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Вимоги до розрахункових документів визначені "Положенням про форму та зміст розрахункових документів" (далі - Положення) затвердженим Наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 N 13 "Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми N ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)" (далі - Наказ N 13).
Згідно з п. 3 розділу I Положення, установлені в Положенні вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов'язкові реквізити розрахункових документів. У разі відсутності в документі хоча б одного з обов'язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий.
Згідно з п. 2 розділу II Положення, для суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (СГ, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ) у касовому чеку окремим рядком повинні зазначатись розмір ставки такого податку, загальна сума такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами). На початку рядка повинна друкуватись назва такого податку. У реквізиті "Акцизний податок" його назва наводиться згідно з Кодексом. За потреби дозволяється використовувати скорочення.
Порядок відображення у фіскальному чеку реєстраторів розрахункових операцій суми акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами залежно від модифікації РРО роз'яснено листом ДФС України від 31.01.2015 N 3121/7/99-99-22-07-03-17.
Відповідно до п. 2 розділу II "Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги)" затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 N 417 (далі - Наказ N 417):
Реєстрації в органі доходів і зборів підлягають РРО, модифікації яких включені до Державного реєстру РРО, з урахуванням сфер їх застосування та за умови, що строк служби, установлений у технічній документації на РРО, не вичерпався, а також з урахуванням строків первинної реєстрації, установлених Державним реєстром РРО.
Згідно з п. 5 Наказу N 13, вимоги до форми і змісту фіскальних касових чеків у частині відображення інших податків, крім податку на додану вартість, не поширюються на розрахункові документи, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп'ютерних систем, до дня набрання чинності цим наказом.
Виходячи з вищезазначеного, у разі реєстрації суб'єктом господарювання реєстраторів розрахункових операцій з дотриманням вимог Наказу N 417 до дня набрання чинності Наказу N 13 вимоги щодо відображення сплати акцизного податку у фіскальних чеках реєстраторів розрахункових операцій є необов'язковими.
Звертаємо увагу, що листи Головного управління ДФС у м. Києві не є нормативно-правовими актами, а мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до набрання чинності нормативно-правових актів, що змінюють відповідні правовідносини.
Згідно із ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Заступник начальника Е.М. Пруднікова